Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Na náměstí ve Dvoře Králové se konal Den zdraví a sociálních služeb. Podívejte se na velké video

Redakce / 5.06.2019
Kdo ve čtvrtek 30. května odpoledne zavítal na královédvorské náměstí T. G. Masaryka, mohl si nechat změřit tlak a cukr v krvi, naučit se správnou hygienu rukou nebo preventivní samovyšetření prsou, vyzkoušet si první pomoc, svézt se na simulátoru nárazu, prohlédnout si vybavení a techniku záchranářů i hasičů a především dozvědět se něco o široké nabídce sociálních a zdravotních služeb na Královédvorsku. Společná prezentace těchto aktivit se uskutečnila během Dne zdraví a Dne sociálních služeb, kterou uspořádalo město Dvůr Králové nad Labem ve spolupráci s Městskou nemocnicí Dvůr Králové nad Labem.
 

Akce se konala ve spolupráci s pětadvacítkou organizací a institucí, které ve městě a v regionu zdravotní a sociální služby poskytují nebo zajišťují související volnočasové služby a aktivity. 

Z oblasti zdravotnictví svou činnost prezentovali pracovníci Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem, Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, Českého červeného kříže a organizace Mamma help.

Poskytovatele profesionálních sociálních služeb zastupovaly: Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem, Farní charita Dvůr Králové nad Labem, Diakonie ČCE – středisko Dvůr Králové nad Labem, Domov důchodců Dvůr Králové nad Labem, Misericordia, Domov sv. Josefa, Centrum LIRA – centrum pro podporu rodiny a dítěte, Oblastní charita Hradec Králové – Středisko rané péče Sluníčko, Život Hradec Králové – tísňová péče, RIAPS – stacionář pro osoby s duševním onemocněním, Domácí hospic DUHA, Most k životu a Barevné domky Hajnice.

Svou činnost představili také zástupci dalších institucí, které zajišťují volnočasové aktivity: Svaz postižených civilizačními chorobami v ČR – základní organizace Dvůr Králové nad Labem, Svaz diabetiků ČR – pobočný spolek Dvůr Králové nad Labem, Klub Parkinson Červený Kostelec, Královédvorská Arnika, Klub důchodců v Sadové, Klub důchodců Žireč a Mateřské centrum Žirafa.

Nechyběli ani zástupci BESIPu, kteří přivezli simulátor nárazu. Zároveň si dospělí zájemci mohli vyzkoušet speciální brýle, které simulují stav po požití alkoholu či návykových látek a poukazují na výrazné snížení schopnosti vnímat okolí a zhoršenou koordinaci pohybu. Na stanovišti dobrovolných hasičů z Verdeka se bylo možné občerstvit a prohlédnout si vybavení hasičů včetně motorového člunu. V doprovodném kulturním programu vystoupily žákyně tanečního oboru ZUŠ R. A. Dvorského s tanečními choreografiemi a s choreografiemi pro mažoretky.

„Akci jsme chystali několik měsíců a jsem ráda, že se až na drobnosti vše vydařilo. K velmi dobré návštěvnosti navíc určitě přispělo i krásné počasí. Chtěla bych tedy poděkovat nejen těm, kteří se na organizaci podíleli, ale také zástupcům zúčastněných organizací a spolků, které se zde prezentovaly. Doufám, že do toho s námi půjdou opět za rok,“ podotkla Kateřina Pištorová, vedoucí odboru školství, kultury a sociálních věcí na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem, která se svým týmem akci připravila.

Na náměstí T. G. Masaryka zavítal i starosta Dvora Králové nad Labem Jan Jarolím, který akci zahajoval. „Těší mě, že sociální a zdravotní služby ve městě a v regionu mají patřičnou kvalitu a jejich nabídka včetně nabídky souvisejících aktivit je opravdu rozmanitá. S ohledem na stále se zvyšující věk obyvatel jsou totiž tyto služby stále potřebnější,“ dodal Jan Jarolím.

FOTOGALERIE - Na náměstí ve Dvoře Králové se konal Den zdraví a sociálních služeb. Podívejte se na velké video

 

Související články
Den zdraví a prezentace sociálních služeb ve Dvoře Králové 30. května 2019

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 695x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.

Volná pracovní místa

Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
27.05.2020 - 5.06.2020
Zápis do ZUŠ
3.06.2020 19:00 - 3.06.2020 21:00
Problémissky (komedie)
4.06.2020 19:00 - 4.06.2020 21:00
Problémissky (komedie)
6.06.2020 16:30 - 6.06.2020 18:00
Velké přání (animovaná pohádka)