Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Na náměstí ve Dvoře Králové se konal Den zdraví a sociálních služeb. Podívejte se na velké video

Redakce / 5.06.2019
Kdo ve čtvrtek 30. května odpoledne zavítal na královédvorské náměstí T. G. Masaryka, mohl si nechat změřit tlak a cukr v krvi, naučit se správnou hygienu rukou nebo preventivní samovyšetření prsou, vyzkoušet si první pomoc, svézt se na simulátoru nárazu, prohlédnout si vybavení a techniku záchranářů i hasičů a především dozvědět se něco o široké nabídce sociálních a zdravotních služeb na Královédvorsku. Společná prezentace těchto aktivit se uskutečnila během Dne zdraví a Dne sociálních služeb, kterou uspořádalo město Dvůr Králové nad Labem ve spolupráci s Městskou nemocnicí Dvůr Králové nad Labem.
 

Akce se konala ve spolupráci s pětadvacítkou organizací a institucí, které ve městě a v regionu zdravotní a sociální služby poskytují nebo zajišťují související volnočasové služby a aktivity. 

Z oblasti zdravotnictví svou činnost prezentovali pracovníci Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem, Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, Českého červeného kříže a organizace Mamma help.

Poskytovatele profesionálních sociálních služeb zastupovaly: Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem, Farní charita Dvůr Králové nad Labem, Diakonie ČCE – středisko Dvůr Králové nad Labem, Domov důchodců Dvůr Králové nad Labem, Misericordia, Domov sv. Josefa, Centrum LIRA – centrum pro podporu rodiny a dítěte, Oblastní charita Hradec Králové – Středisko rané péče Sluníčko, Život Hradec Králové – tísňová péče, RIAPS – stacionář pro osoby s duševním onemocněním, Domácí hospic DUHA, Most k životu a Barevné domky Hajnice.

Svou činnost představili také zástupci dalších institucí, které zajišťují volnočasové aktivity: Svaz postižených civilizačními chorobami v ČR – základní organizace Dvůr Králové nad Labem, Svaz diabetiků ČR – pobočný spolek Dvůr Králové nad Labem, Klub Parkinson Červený Kostelec, Královédvorská Arnika, Klub důchodců v Sadové, Klub důchodců Žireč a Mateřské centrum Žirafa.

Nechyběli ani zástupci BESIPu, kteří přivezli simulátor nárazu. Zároveň si dospělí zájemci mohli vyzkoušet speciální brýle, které simulují stav po požití alkoholu či návykových látek a poukazují na výrazné snížení schopnosti vnímat okolí a zhoršenou koordinaci pohybu. Na stanovišti dobrovolných hasičů z Verdeka se bylo možné občerstvit a prohlédnout si vybavení hasičů včetně motorového člunu. V doprovodném kulturním programu vystoupily žákyně tanečního oboru ZUŠ R. A. Dvorského s tanečními choreografiemi a s choreografiemi pro mažoretky.

„Akci jsme chystali několik měsíců a jsem ráda, že se až na drobnosti vše vydařilo. K velmi dobré návštěvnosti navíc určitě přispělo i krásné počasí. Chtěla bych tedy poděkovat nejen těm, kteří se na organizaci podíleli, ale také zástupcům zúčastněných organizací a spolků, které se zde prezentovaly. Doufám, že do toho s námi půjdou opět za rok,“ podotkla Kateřina Pištorová, vedoucí odboru školství, kultury a sociálních věcí na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem, která se svým týmem akci připravila.

Na náměstí T. G. Masaryka zavítal i starosta Dvora Králové nad Labem Jan Jarolím, který akci zahajoval. „Těší mě, že sociální a zdravotní služby ve městě a v regionu mají patřičnou kvalitu a jejich nabídka včetně nabídky souvisejících aktivit je opravdu rozmanitá. S ohledem na stále se zvyšující věk obyvatel jsou totiž tyto služby stále potřebnější,“ dodal Jan Jarolím.

FOTOGALERIE - Na náměstí ve Dvoře Králové se konal Den zdraví a sociálních služeb. Podívejte se na velké video

 

Související články
Den zdraví a prezentace sociálních služeb ve Dvoře Králové 30. května 2019

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 479x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí