Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Nedělejte z nás blbečky! Otevřený dopis ministru zdravotnictví a ministryni práce a sociálních věcí

Redakce / 28.03.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Přebíráme otevřený dopis, který napsala Ing. Daniela Lusková, ředitelka Domova U Biřičky v Hradci Králové viceprezidentka Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Dopis sdílela a plnou podporu mu vyjádřila i Marcela Hauke - ředitelka Pečovatelské služby Města Dvůr Králové nad Labem a předsedkyně terénní sekce Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky.
 

NEDĚLEJTE Z NÁS BLBEČKY !!!
Otevřený dopis ministru zdravotnictví a ministryni práce a sociálních věcí

Vážená paní ministryně, vážený pane ministře,
Vaše včerejší vyjádření a doporučení vůči sociálním službám považuji za nehorázné. Na konci března jste zjistili, že v zemi jsou stovky zařízení sociálních služeb pečující o nejkřehčí seniory. Tleskám... vzhledem k tomu, že týdny Vás žádáme o pomoc a pomůcky

Na konci března, kdy je pandemie v plném útoku a dopadá na kolektivní zařízení, nám doporučíte, abychom zakázali návštěvy, zavedli hygienu rukou a měřili zaměstnancům a klientům teplotu. No dovolte! Děláte z nás NEKOMPETENTNÍ BLBEČKY, kteří potřebují poradit tak bazální věc. Na konci března! 

Prohlásíte, že mezi klienty služeb to zavlekl personál a to se zcela negativní konotací. No dovolte!!! Jistěže nákazu donese personál, ovšem ten to nedělá schválně, musí chodit do práce a starat se o rodiny. Nejsme v karanténách! 

Sděluji Vám, že Vámi doporučená opatření a řadu dalších jsme provedli už dávno. Dávno, než jste se probudili! Nepotřebujeme stupidní rady k měření teploty, jež nota bene není symptomem COVID - 19 u většiny starých lidí. 

Žádali jsme Vás o to, aby zdravotnická zařízení měla povinnost otestovat nám suspektní klienty a klienty vracející se ze zdravotnických zařízení. Takovou povinnost ve Vašem mimořádném opatření a navazujícím doporučení nenajdeme. 

Nenašli jsme tam ani sdělení, že dostaneme adekvátní ochranný materiál pro naše zaměstnance, od Vás, od krajů, od kohokoli. Všem nám, kteří denně pečujeme, jste sdělili, že vláda nás zazdila. 

Zazdila nás vlastní ministryně, která trapně poštěkává do médií, že se ministra Vojtěcha bude ptát... dosud pro sociální služby neudělala zhola nic a není schopná ani metodického vedení tak rozsáhlého segmentu, jakým sociální služby jsou! 

Nechali jste nás v tom, odkázali na oddanost, houževnatost, solidaritu a sílu managementu, týmů a jednotlivců. My se nevzdáme! Já za sebe .... ze svého zařízení odejdu poslední....ale, ten kdo bude mít stovky starých lidí na svědomí, jste Vy, a Vy si to zodpovíte!!!!

Ing. Daniela Lusková, MPA
ředitel Domova U Biřičky v Hradci Králové
viceprezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR

P.S. Roušku nosím poctivě. Fotka je z loňského léta.

zdroj: FB paní ředitelky

FOTOGALERIE - Nedělejte z nás blbečky! Otevřený dopis ministru zdravotnictví a ministryni práce a sociálních věcí

 

Související články
Pečovatelská služba Dvora Králové je bez respirátorů a ani na ně prý nemá nárok! Kraj jich rozdělil minimum
Na obecním úřadě v Borovničce šije starostka s paní účetní roušky pro občany obce
Pečovatelská služba i nadále zajišťuje své činnosti téměř bez omezení. V článku je video se službami
Šéfka Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Ivana Urešová popisuje telefonát s Andrejem Babišem!
Největší nárůst počtu nakažených má z našeho kraje za posledních 24 hodin okres Náchod

 
Vaše komentáře
Díky, 28.03.2020 13:29, Reagovat
Děkuji za Vaši odvahu říkat pravdu nahlas
 
 
Přečteno 904x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
21.02.2020 09:00 - 31.05.2020 16:00
Dvůr Králové ve fotografiích (výstava)
27.05.2020 - 5.06.2020
Zápis do ZUŠ
20.06.2020 10:30 - 20.06.2020 13:00
Posvěcení zvonu v Borovnici