Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Týden pěstounství Královéhradeckého kraje ve Dvoře Králové

anonymně / 9.08.2018, Dvůr Králové nad Labem
Královéhradecký kraj pořádá ve spolupráci s městskými úřady a neziskovými organizacemi na podporu náhradní rodinné péče Týden pěstounství Královéhradeckého kraje. Ten proběhne ve dnech 24. až 29. září 2018 a nabídne program pro odbornou ale i laickou veřejnost. Celá akce vyvrcholí 29. září v Hradci Králové. Pořadatel: Královéhradecká kraj pod záštitou náměstka hejtmana pro oblast sociálních věcí Vladimíra Dernera
 
Kraj upozorňuje na potřebnost náhradních rodičů. V září uspořádá týden pěstounství.

„Týden pěstounství je součástí naší kampaně na zvýšení povědomí o náhradní rodinné péči. Chceme, aby se lidé blíže seznámili s tím, co to znamená být náhradním rodičem a dávat dětem to, co je pro každého z nás nejdůležitější – domov. Samozřejmostí je i setkání samotných pěstounů, kteří si během celého týdne budou moci vyměnit své zkušenosti a názory,“ sdělil náměstek Vladimír Derner. 

V průběhu týdne se budou na území Královéhradeckého kraje konat setkání veřejnosti s odborníky, rozhovory s pěstouny, výstavy či workshopy. 
Celá akce vyvrcholí Dnem pěstounství, který se uskuteční v sobotu 29. září u Divadla Drak v Hradci Králové. 
V evidenci Krajského úřadu Královéhradeckého kraje je aktuálně nahlášeno 230 dětí, kterým je možné zprostředkovat náhradní rodinu. Od začátku roku 2018 přibylo do evidence 51 dětí. Největším problémem je dlouhodobě nedostatek pěstounů tolerantních ke specifickým potřebám dětí, jako jsou zejména vícečetné sourozenecké skupiny, děti minoritního etnika a děti nad 10 let. 

Více informací o pěstounské péči naleznete na www.stansenahradnimrodicem.cz. 

Program Týdne pěstounství Královéhradeckého kraje 2018:  

26. 9. (středa) 

Dvůr Králové n. L. – Beseda o náhradní rodinné péči od 17:00  Městská knihovna Slavoj, Tylova 512 – beseda pro všechny ty, kterým děti příliš rychle vyrostly a osamostatnily se, nebo mají doma příliš ticho a prázdno. 
Součástí bude také promítání cyklu Rodiče napořád a povídání s pěstouny.   

Dvůr Králové nad Labem – Výstava fotografií s tématem pěstounství Zahájení výstavy 26. 9. v 17:00 v Městské knihovně Slavoj, Tylova 512   

Zdroj: kr-kralovehradecky.cz
 

Související články
Program Týdnu pro rodiče a pěstouny v Mateřském klubu Rozmarýnek v Jaroměři
Královéhradecký kraj hledá pěstouny pro více než 200 dětí bez rodin

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 122x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí