Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

V Domově důchodců se připravují na Velikonoce

Redakce / 10.04.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Další týden v izolaci byl plný nových zážitků a příprav na nadcházející svátky. Celý týden pro obyvatele připravují naši rozhlasoví moderátoři aktuální zprávy. Jelikož se blíží Velikonoce, společně jsme si v příspěvcích připomněli, o čem tyto svátky jsou a jaké zvyky se k nim váží.
 

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova – 9.4.2020 (4. týden)


Oblíbenou aktivitou pro naše uživatele je kavárnička. Ve středu jsme tedy udělali trochu obměnu té běžné s tím, že jsme se všemi dobrotami, jako byly chlebíčky, zákusky, zmrzlinové poháry atd., dojeli až na pokoje, kde si každý mohl vybrat podle své chuti a přání.

Tento týden si uživatelé mohli pochutnat třeba na rajské omáčce s těstovinou či kuřeti na paprice s knedlíkem. Na Velikonoční pondělí jsou pro naše obyvatele připraveny balíčky s nějakou tou dobrůtkou.

V tomto týdnu jsme zprovoznili možnost zprostředkování kontaktu uživatelů s příbuznými či kamarády pomocí videohovorů přes aplikaci WhatsApp. Profil tu máme vytvořený k telefonnímu číslu 774 461 336, takže ti, co mají o tuto formu komunikace zájem, nechť si nás přidají přímo v aplikaci, nebo zavolají na výše uvedené číslo, případně využijí e-mail: soc3@domovdknl.cz. 
Napsat nám můžete i prostřednictvím Facebooku pro bližší informace a technické nastavení. Budeme se vám snažit zprostředkovat hovor dle našich možností a vašich přání. Někteří z Vás tuto možnost již využili a domníváme se, že tyto technické vymoženosti jsou pro vaše blízké příjemnou změnou.

K této formě komunikace jsme obdrželi od hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána, PhD. nový tablet, za který velmi děkujeme a věříme, že pro vaši vzájemnou komunikaci bude velkým pomocníkem.

I v tomto týdnu se na nás obrátila s pomocí řada dárců. Děkujeme panu Mackovi za poskytnutí jednorázových roušek, firmě Milcom a.s. za gelovou desinfekci, štíty a další roušky zastřešila Církev bratrská z Bystrého a Dobrušky, dále s nimi pomohla Střední průmyslová škola elektrotechniky a informačních technologií v Dobrušce, Modelářské centrum Česká Skalice a Skauti ze střediska Jaroměř.

Opět dorazilo velké množství pohledů, dopisů, různých zdravic a přání. Jsme za ně velmi vděčni a vážíme si jich. Zvláštní poděkování patří Vám, kteří jste se rozhodli oslovit obyvatele a zaměstnance osobnějším a delším přáním: naši duchovní - Anička Holínská, Andrzej Deniziak, děkujeme panu Hojnému za přání z Diakonie, paní doktorce Procházkové a panu radnímu Vladimíru Dernerovi, který se obrátil na naše zaměstnance. Jejich přání a díky si můžete v plném znění přečíst na webových stránkách našeho Domova v sekci Aktuality
Vaše přání byla dnes přečtena všem obyvatelům i zaměstnancům prostřednictvím rozhlasu. 

Přeji vám Velikonoce naplněné láskou a nadějí… 
Pokud nás tato doba přiměje zastavit se a trochu si přerovnat životní hodnoty, pak ji nežijeme nadarmo…

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 410x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět