Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

V Domově důchodců se těší ze vzdálených pozdravů i dárečků

Redakce / 20.04.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Tento týden byl ve znamení slunného počasí, a tak je stále častěji možné, s dodržením všech opatření, trávit čas i venku na zahradě nebo alespoň na balkónech.
 

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova – 17.4.2020 (5. týden)

Jsme v kontaktu: s cizinou i zvířaty


Nadále využíváme aplikace WhatsApp k videohovorům. Tento týden se povedl uskutečnit rozhovor s jednou z našich uživatelek a její příbuznou až z hlavního města Francie - z Paříže. Také jsme se spojili s místním útulkem pro psy a zprostředkovali kontakt Aničce, která skrze moderní technologie mohla opět viděla svého pejska Bleska.

Zvířata vždycky naše obyvatele potěší, a tak jsme byli moc rádi, že se svou fenkou Blodnie do Domova zavítala naše pracovnice Andrea. Blondie se svou paničkou absolvovala v loňském roce canisterapeutické zkoušky, takže její „služby“ jsou profesionální. I tentokrát se z její návštěvy potěšila řada obyvatel.

V tomto týdnu si uživatelé mohli pochutnat na plněných bramborových knedlících se zelím, hovězí znojemské s knedlíkem či řízku s bramborovým salátem.

Dárečky nejen od hvězdy

Dnes nás také velmi potěšil balíček od zpěvačky Kamily Nývltové, která u nás koncertovala v prosinci 2018. Kamila je talentovaná zpěvačka ze Rtyně v Podkrkonoší, která nyní studuje Ježkovu konzervatoř v Praze, obor muzikálové herectví a zpěv. Zpívá od dětství, v roce 2006 byla čtvrtá v soutěži CzechTalent Zlín, roku 2007 byla druhá v celostátní soutěži Slavíci ve školní lavici. Ze sedmi tisíc účastníků soutěže X Factor se probojovala až do finálových kol. Umístila se na 5. místě. Poté vystupovala v muzikálech Kleopatra (jako Kleopatra) a ve velice populárním muzikálu Drácula. Našim uživatelům poslala plnou krabici sladkých dárečků. Kamilo, za klienty velké díky!

Začátkem týdne nás velmi překvapil a potěšil dar od místní cukrárny Milujeme dorty, která personálu zdarma poslala krabice úžasných dobrot, za které moc děkujeme. 

Velmi si vážíme všech vašich přání, pohledů, dopisů a balíčků, které pro uživatele, ale i personál nosíte. Za darované roušky děkujeme obci Libňatov, a dále paní Richterové, Svobodové a celé rodině Jenčovských z Chlumu. Tady se do výroby zapojili úplně všichni – paní Hana, pan Petr, kluci Honzík a Míša a babička Jana. Ještě jednou díky vám všem…

Všichni si uvědomujeme, že z důvodu prevence je nutné dodržovat veškerá nařízená opatření. V rámci nich probíhá pravidelné sledování klientů i zaměstnanců. Přejme si, abychom vše zdárně zvládli a co nejdříve se mohli zase setkávat osobně...

Lída Lorencová a zaměstnanci 

Domov důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 270x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět