Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

V Domově důchodců si užili koncert, který sledovali z balkonů a oken

Redakce / 3.05.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Tento týden jsme se všichni těšili na plánovaný koncert Kapely Ze střechy, která měla zahrát v úterý. A opravdu se tak stalo! Dvojice interpretů z nedaleké Hajnice a Trutnova dorazila, a tak jsme si mohli poslechnout krásné a známé písničky od hlavních českých interpretů.

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova – 30. 4. 2020 (7. týden)

Vystoupení mohli uživatelé sledovat z okna a balkonů svých pokojů, někteří využili i posezení na zahradě. Samozřejmě za dodržení všech preventivních opatření. Počasí vyšlo náramně, sluníčko hezky svítilo a hřálo. Jako bonus jsme pro všechny uživatele připravili na venkovním grilu špekáčky, které měli k večeři. Moc děkujeme Kapele Ze střechy za krásný koncert, který nám zase přinesl trochu „normálnosti“ do života a který si užili nejen naši klienti a pracovníci Domova, ale i obyvatelé přilehlé zástavby.

Dnešní den se možná na některých místech budou „pálit čarodějnice“. Obyvatelé našeho Domova mezi sebe s předstihem jednu takovou přijali. Narodila se v dílně aktivizačních pracovnic, přechodně se tu zabydlela, tak uvidíme, jak dlouho nám tu vydrží…

Tento týden si uživatelé mohli pochutnat třeba na smaženém květáku s bramborem a tatarkou nebo na svíčkové na smetaně s knedlíkem.

V týdnu nám opět dorazily zdravice a pohledy z projektu Úsměv do schránky. Mimo to jsme se nově zapojili i do projektu Laskavý dopis, ve kterém nám obyvatelé z různých míst České republiky mohou zasílat vzkazy a povzbudivé dopisy v této složité době.

Jsme velmi rádi za to, že udržujete co nejčastější kontakty se svými blízkými, nosíte jim balíčky, gratulace, dárky i přání k svátkům, narozeninám nebo jen tak. Také nás těší, že se daří zprostředkovat telefonní hovory nebo videohovory. Vše se snažíme co nejdříve vyřídit, zajistit a předat. Tímto Vám za vše moc děkují vaši blízcí.

V toto týdnu jsme od Generálního ředitelství Vězeňské služby České republiky obdrželi velkou dodávku roušek, které vyrobili vězni. Roušky budou chránit naše klienty i zaměstnance. Zájem nás velmi potěšil a za roušky moc děkujeme.

Radost nám udělalo i nakladatelství Albatros, které poslalo 3 krabice plné zajímavých knih různých žánrů. Hned je dáváme k dispozici k zapůjčení, některé využijeme pro čtení na pokračování při skupinovém nebo individuálním čtení. A dále děkujeme paní Pavlatové za dobroty, které přinesla pro pečující personál.

Vážení a milí, moc si i vážíme Vašeho pochopení a ochoty, děkujeme Vám za podporu, kterou nám různými způsoby vyjadřujete a která nám v těchto chvílích dodává sílu.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 853x
 
Hodnocení článku: