Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Začátek léta byl pro naše seniory plný zábavy a výletů

Redakce / 10.07.2022, Dvůr Králové nad Labem, pecovatelskasluzba.kralovedvorsko.cz
Volnočasové aktivity se staly nedílnou součástí života obyvatel obou domů s pečovatelskou službou ve Dvoře Králové. Kromě cvičení, tréninkových kavárniček, Gentleman Klubu a individuálních aktivizací jsou oblíbené výlety do blízkého okolí. Na začátku léta se senioři podívali jak do Domova pro seniory Tmavý důl, tak na naši krásnou přehradu Les Království.

FOTOGALERIE - Začátek léta byl pro naše seniory plný zábavy a výletů21 statečných na přehradě


S příchodem krásného, květnového počasí jsme mohli vyrazit na tolik očekávaný výlet na přehradu Les Království.

Ikonickou krásu našeho města si nenechalo ujít 21 statečných seniorů z obou domů s pečovatelskou službou. 3 z nich již oslavili 90 let smiley a výlet si užili se vším, co k němu patří.

Výlet byl jedinečný nejen pohledem na krásu historie, ale i sociálními vazbami. Potkali se zde staří kamarádi ze základní školy, kteří spolu seděli v lavici. Nyní je jim těžko uvěřitelných 93 let. Rodinný výlet si užili sourozenci i partnerské duo.

Často se vzpomínalo, jak dlouho zde senioři nebyli a rekordem byla absence 23 let.

O to více nás těší, že jsme jim mohli tento zážitek zprostředkovat. Závěrem jsme zchladili žízeň pivečkem a plni zážitků jsme jeli domů. Už se těšíme na červencový výlet do Babiččina údolí!

Šipkovaná v Domově důchodců Tmavý důl


Začátkem léta jsme přijali laskavé pozvání z Domova důchodců Tmavý důl v blízkosti Rtyně v Podkrkonoší na akci Šipkovaná.

Ačkoliv počasí nebylo ideální, po šipkách jsme došli až do cíle. Po cestě jsme splnili všechny náročné i méně náročné úkoly a došli k vysněnému cíli, kde nás čekala zasloužená odměna v podobě oběda.

Naší odvážné výpravě zamotalo hlavu nejen pexeso, puzzle nebo kuželky, ale i dobře vychlazené pivečko na konci cesty, kterým jsme mohli spláchnout gulášek podávaný k obědu.

Nádhernou atmosféru podtrhla i živá hudba v krásném prostředí lesa.

Bohužel čas se nám krátil neúprosně, ale přesto jsme stihli, na cestě zpět, navštívit malý skanzen Mravenčí domky, kde jsme si pochutnali na kávě a domácím likéru nebo slivovičce.

Tímto chceme moc poděkovat týmu z Tmavého dolu za prožití krásného dne a budeme se těšit na další akci.

Klára Šrámková
aktivizační pracovnice

Další články Pečovatelská služba Města Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 296x