Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Žena odkázala městské organizaci peníze, koupili auto nesoucí její jméno

Redakce / 21.10.2022, Dvůr Králové nad Labem
Velmi výjimečný a potěšující případ se stal ve Dvoře Králové, kde pečovatelská služba má nově k dispozici osobní auto se jménem Jiřinka. Pojmenované je po paní, která odkázala městské příspěvkového organizaci v rámci dědictví vyšší částku peněz.
O pořízení nového vozu se jménem Jiřinka informovala ředitelka Pečovatelského domu města Dvůr Králové nad Labem Marcela Hauke na facebookovém profilu příspěvkové organizace, která ve městě spravuje nejen domy s pečovatelskou službou, ale také noclehárnu. 

Od paní Jiřinky to vše nebyla první pomoc určená finálně především seniorům. Dlouhé roky podporovala činnost pečovatelské služby a závěť byla vyvrcholením její pomoci. "Pokaždé, když vidím krásné jiřinky na našem autě, vždy si vzpomenu na její odkaz," uvedla ředitelka na sociálních sítích. 

V komentářích dodala, že je to velmi výjimečné a zřejmě už to podruhé nezažije. 

Automobil Jiřinka bude využívaný pro volnočasové aktivity. Pečovatelská služba aktuálně disponuje 14 automobily včetně senior automobilu, díky kterému od roku 2013 zajišťuje všem občanům nad 65 let a občanům se zdravotním postižením dopravu zejména k lékaři, ale i na nákupy či na úřady v případě, že nemohou volit jiný způsob dopravy, obávají se náledí, nebo potřebují zajistit doprovod.

V rámci svých smluvních služeb nabízí pečovatelská služba i tzv. doprovod, kdy pečovatelka doprovází s autem zájemce k lékaři, na nákupy či za zábavou. Dle slov ředitelky patří právě tato služba, jejíž součástí je i doprava osobním autem, v rámci organizace čtvrtá nejvyužívanější. Umožňuje starším lidem využít služby ve městě a dostat se na místa, kam by se pěšky již bez problémů nedostali.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: PS města Dvůr Králové 

 
Vaše komentáře

Přečteno 800x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí