Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Úřady

Noční klid ve Dvoře Králové je i letos řešen aktualizací obecné vyhlášky

Redakce / 18.03.2019, Dvůr Králové nad Labem
Ve Dvoře Králové n. Labem již opakovaně aktualizovali obecně závaznou vyhlášku č. 1/2019 o nočním klidu, která stanoví případy, kdy není nutné dodržovat dobu nočního klidu. Součástí aktualizované vyhlášky je na dané období platný seznam akcí, jejichž oragnizátoři o výjimku požádali. V těchto případech je doba nočního klidu výjimečně zkrácena nebo zrušena.
 

Kratší noční klid jen výjimečně - ne u soukromých akcí

Do obecně závazné vyhlášky jsou zařazeny pouze kulturní, společenské a sportovní akce pořádané ve venkovním prostoru určené pro širokou veřejnost. K výjimečným případům, kdy doba nočního klidu nemusí být dodržována, nadále patří noc z 31. prosince na 1. ledna. Nepatří mezi ně soukromé akce, kdy je nutné dobu nočního klidu od 22:00 do 6:00 dodržovat. 

Organizátoři akcí měli možnost až do konce ledna 2019 zasílat své návrhy na úpravu například termínů akcí již ve vyhlášce uvedených nebo na doplnění vyhlášky o nové akce pro veřejnost, které chtějí letos pořádat a které budou pravděpodobně trvat déle než do 22 hodin. 

Praxe jiných měst

Každá obec přistupuje k dodržování nočního klidu jinak, vesměs však všechny řeší případy, kdy je noční klid rušen lidmi, odcházejícími nebo postávajícími před nočními podniky či restaruacemi s prodlouženou otvírací dobou. Například v obci Klatovy na Plzeňsku tlak občanů vedl až k tzv. noční prohibici, kdy všechny podniky prodávající alkohol ve městě musely zavřít ve 22 hod. Nyní však již po stížnostech podnikatelů, ale i turistů, přistoupili na stejnou podobu obecní vyhlášky, jakou pravidelně aktualizuje město Dvůr Králové n. L. Zároveň v Klatovech platí obecně závazná vyhláška o zákazu požívání alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek na veřejném prostranství. Součástí této vyhlášky je seznam míst, kde se na veřejnosti tyto látky požívat nesmí (kromě předem nahlášených výjimek v podobě akcí pro veřejnost) požívat.

Seznam "nočních akcí" ve Dvoře Králové

Zkrácená doba nočního klidu od půlnoci do 6. hodiny ranní ve Dvoře Králové n. L. je stanovena v případě akcí Kino na kolečkách (letní kino), Štědrovečerní zpívání koled na náměstí T. G. Masaryka a Svatojánská noc (platí pouze pro Zboží). Noční klid od 2:00 do 6:00 hod. je stanoven u těchto veřejnosti přístupných akcí: Královédvorský majáles, Královédvorské hudební léto, Festival Africa live, Královédvorský den piva, Rozlučka s prázdninami, zářijová městská slavnost, Den Lipnice a Čarodějnice v Lipnici včetně ohňostroje (v obou případech platí pouze pro Lipnici), 135. výročí založení SDH Verdek a Svatováclavské posvícení (v obou případech platí pouze pro Verdek), Hudební večer na Tyršově koupališti a Královédvorský kulturní festival. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz

 

Související články
Nedělní klid se nekoná! (Ne)souhlasíte? Hlasujte v anketě a vyhrajte robotický vysavač!
Jednání zastupitelstva - neschválení klidové vyhlášky, mimořádná dotace HC Rodos, páteřní cyklotrasa a další
Zastupitelé neschválili dlouho připravovanou vyhlášku, která by mohla pomoci Městské policii s řešením nočního klidu. Podívejte se na video s lidmi, proti kterým byla vyhláška namířena.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1043x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020