Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Úřady

Noční klid ve Dvoře Králové je i letos řešen aktualizací obecné vyhlášky

Redakce / 18.03.2019, Dvůr Králové nad Labem
Ve Dvoře Králové n. Labem již opakovaně aktualizovali obecně závaznou vyhlášku č. 1/2019 o nočním klidu, která stanoví případy, kdy není nutné dodržovat dobu nočního klidu. Součástí aktualizované vyhlášky je na dané období platný seznam akcí, jejichž oragnizátoři o výjimku požádali. V těchto případech je doba nočního klidu výjimečně zkrácena nebo zrušena.

Kratší noční klid jen výjimečně - ne u soukromých akcí

Do obecně závazné vyhlášky jsou zařazeny pouze kulturní, společenské a sportovní akce pořádané ve venkovním prostoru určené pro širokou veřejnost. K výjimečným případům, kdy doba nočního klidu nemusí být dodržována, nadále patří noc z 31. prosince na 1. ledna. Nepatří mezi ně soukromé akce, kdy je nutné dobu nočního klidu od 22:00 do 6:00 dodržovat. 

Organizátoři akcí měli možnost až do konce ledna 2019 zasílat své návrhy na úpravu například termínů akcí již ve vyhlášce uvedených nebo na doplnění vyhlášky o nové akce pro veřejnost, které chtějí letos pořádat a které budou pravděpodobně trvat déle než do 22 hodin. 

Praxe jiných měst

Každá obec přistupuje k dodržování nočního klidu jinak, vesměs však všechny řeší případy, kdy je noční klid rušen lidmi, odcházejícími nebo postávajícími před nočními podniky či restaruacemi s prodlouženou otvírací dobou. Například v obci Klatovy na Plzeňsku tlak občanů vedl až k tzv. noční prohibici, kdy všechny podniky prodávající alkohol ve městě musely zavřít ve 22 hod. Nyní však již po stížnostech podnikatelů, ale i turistů, přistoupili na stejnou podobu obecní vyhlášky, jakou pravidelně aktualizuje město Dvůr Králové n. L. Zároveň v Klatovech platí obecně závazná vyhláška o zákazu požívání alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek na veřejném prostranství. Součástí této vyhlášky je seznam míst, kde se na veřejnosti tyto látky požívat nesmí (kromě předem nahlášených výjimek v podobě akcí pro veřejnost) požívat.

Seznam "nočních akcí" ve Dvoře Králové

Zkrácená doba nočního klidu od půlnoci do 6. hodiny ranní ve Dvoře Králové n. L. je stanovena v případě akcí Kino na kolečkách (letní kino), Štědrovečerní zpívání koled na náměstí T. G. Masaryka a Svatojánská noc (platí pouze pro Zboží). Noční klid od 2:00 do 6:00 hod. je stanoven u těchto veřejnosti přístupných akcí: Královédvorský majáles, Královédvorské hudební léto, Festival Africa live, Královédvorský den piva, Rozlučka s prázdninami, zářijová městská slavnost, Den Lipnice a Čarodějnice v Lipnici včetně ohňostroje (v obou případech platí pouze pro Lipnici), 135. výročí založení SDH Verdek a Svatováclavské posvícení (v obou případech platí pouze pro Verdek), Hudební večer na Tyršově koupališti a Královédvorský kulturní festival. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz

Související články
Nedělní klid se nekoná! (Ne)souhlasíte? Hlasujte v anketě a vyhrajte robotický vysavač!
Jednání zastupitelstva - neschválení klidové vyhlášky, mimořádná dotace HC Rodos, páteřní cyklotrasa a další
Zastupitelé neschválili dlouho připravovanou vyhlášku, která by mohla pomoci Městské policii s řešením nočního klidu. Podívejte se na video s lidmi, proti kterým byla vyhláška namířena.
Vaše komentáře

Přečteno 1112x
 
Hodnocení článku:
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.
19.04.2021 - Od pondělí 19. dubna 2021 se provoz Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem vrací do standardního režimu bez omezení. Stále však platí epidemiologická opatření.

Volná pracovní místa
Všeobecná zdr. sestra (Domov. sv. Josefa)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Stavební technik (Juta, a.s.)

Vychovatel/ka (ZŠ Sch. sady)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
28.04.2021 08:00 - 30.06.2021 20:00
Umění bez galerie
4.06.2021 09:00 - 1.08.2021 16:00
Milan Chabera: MÍJENÍ (výstava obrazů)
18.06.2021 09:00 - 29.08.2021 16:00
Dvorské retro (výstava)
19.06.2021 18:00 - 20.06.2021 00:00
Řecká zábava