Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům

V Krkonoších stále platí nebezpečí pádu stromů, silnice od Černého Dolu do Janských Lázní byla uzavřena

O víkendu padaly pod náporem větru a sněhu stromy, hasiči zasahovali u více než 100 událostí

Redakce / 14.01.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během víkendu od 11. 1. do 13. 1. 2019 celkem 124 událostí, z toho se jednalo v 79 případech o technickou pomoc při odstraňování následků, které napáchalo víkendové počasí. Nejvíce případů bylo v podhůří, jen na Trutnovsku zasahoval u 55 případů, kdy na silnici spadlo i několik stromů najednou.
 

Nejvíce práce měli hasiči v podhůří hor, kdy na Trutnovsku zasahovali celkem u 55 případů. Jednotky na Rychnovsku vyjížděly k celkem 38 událostem, hasiči na Náchodsku pak zasahovali u 14 případů, na Hradecku u 10 a na Jičínsku u 6 událostí.

Nejčastějším typem zásahu bylo poskytnutí technické pomoci, kdy v drtivé většině jednotky odstraňovaly stromy spadlé na komunikace. V několika případech byli ale také hasiči povoláni ke spadlým nebo jiskřícím drátům elektrického vedení. 

Také KRNAP vydal v sobotu odpoledne výstrahu pro návštěvníky hor, zejména západních Krkonoš. Mokrý sníh na mnoha místech způsobil vrcholové zlomy stromů, které zůstaly polovyvrácené nebo nahnuté. Návštěvníkům hor je doporučeno zvážit výlety lesními porosty a nevstupovat pod zavěšené či nahnuté stromy zatížené mokrým sněhem. Na řadě míst kvůli tomu nebyly ani projeté běžecké stopy, nejdříve musely být zprůjezdněny. S ohledem na předpověď počasí může tato situace trvat i několik příštích dní.Zároveň pomáhaly jednotky s odstraněním nebezpečných stavů, kdy vyprošťovaly vozidla z příkopů. Například ve Skuhrově nad Bělou pomáhali s vytažením zapadlého sypače. Sníh a nízké teploty působily i další komplikace. 
V Broumově a Teplicích nad Metují odstraňovali hasiči nebezpečné rampouchy nad chodníkem a v Nové Pace pomohli hasiči invalidnímu muži, který zapadl venku s vozíkem.

Nejhorší situace je nyní v Krkonoších. Nejenže zde hasiči během víkendu zasahovali u 40 případů, kdy odstraňovali často i několik stromů spadlých na silnici najednou, ale neustále zde hrozí nebezpečí pádu dalších stromů. 

I z toho důvodu byla v neděli večer uzavřena komunikace II/297 Od Černého Dolu do Janských Lázní. V místě hrozí pády velkých stromů vlivem velkého větru i pod tíhou sněhu.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1700x
 
 
 
Zpět
30.04.2019 - V úterý 7. května proběhne slavnostní otevření mostu ve Svinarech u Hradce Králové.
26.04.2019 - Most Jana Palacha ve Dvoře Králové byl po opravě otevřen o dva dny dříve a je již zprovozněn.

Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (Domov důchodců DKnL)
Technický pracovník (Domov důchodců DKnL)
Pomocný kuchař/uklizečka (Domov důchodců DKnL)

Odborný referent (KTÚ MěÚ DKnL)
Odborný referent (OŽÚ MěÚ DKnL)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Školní psycholog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Učitel II. st. (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Speciální pedagog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Brigáda na léto (Hotel Pod Zvičinou)
Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí