Vyhledej
Královédvorsko > Sport > atletika

Tomáš Hak získal v dresu oddílu Carla.kupkolo.cz stříbro na maratonské trati v Kuksu

Redakce / 16.04.2018
Jeden z nejnáročnějších maratonských závodů v republice se nadmíru podařil Tomáši Hakovi, který vybojoval senzační stříbrnou medaili. I druhý závodník a předseda oddílu Luděk Novotný zaznamenal jedinečný úspěch a na svém vůbec prvním maratonském závodu vybojoval krásné šesté místo. A ani to není všechno - na kratší 10 km trati máme další medaile!
 

FOTOGALERIE - Tomáš Hak získal v dresu oddílu Carlakupkolo stříbro na maratonské trati v Kuksu

V sobotu 14. dubna jsme se rozloučili s přípravnými běžeckými závody. V Kuksu se konaly běžecké závody pro všechny kategorie věkové i výkonnostní. A protože je to místní závod, nemohly tam mezi stovkami závodníků chybět ani barvy oddílu Carla.kupkolo.cz Dvůr Králové nad Labem. 

Nejlépe jsme dopadli na trati 10 km, kde se všichni naši umístili na bedně. Celkově třetí a v kategorii druhý skončil Lukáš Fejk, který se teprve pozdě v noci před závodem vrátil z náročného cyklistického soustředění na Mallorce. Na stejném stupínku skončila i Aneta Khýrová mezi ženami. A do třetice nám patří ještě vítězství Milana Peška v kategorii nad 50 let. Další účastníky v našem dresu jsme měli i na velice obtížné maratonské trati dlouhé 43 km vedoucí místními lesy až na Zvičinu a přes přehradu zpět. 

Skvělého úspěchu zde dosáhl Tomáš Hak, který doběhl celkově třetí a ve své kategorii obsadil stříbrnou pozici. Svůj první maraton zde absolvoval Luděk Novotný, který doběhl na 6. místě.

Na své si v Kuksu přišly i naše děti, pro které tu byli připraveny tratě od pár metrů po 1,5 km. Závodu se zúčastnila Anežka Holanová a obsadila ve své kategorii mezi děvčaty 3. místo. O kategorii výše skončila na druhém místě Lenka Novotná.


NA KOLE SCHULZOVÝMI SADY – VÍME TERMÍNY

I letos náš oddíl uspořádá cyklistické závody pro děti místních škol a to vždy ve čtvrtek odpoledne ve dnech 14. června a 20. září. V loňském roce se každého závodu zúčastnilo okolo stovky dětí a pevně věříme, že se toto číslo minimálně zopakuje.

PŘÍPRAVA TRATÍ PRO VELKÉ ZÁVODY

Členové oddílu se dohodli i na přípravě tratě na pořádání jednoho ze závodů XC Středečního poháru a případně i pro další závody, abychom na královédvorsko přitáhli cyklisty celých Východních Čech. Na vyhledávání závodních tratí a později jejich úpravu se se scházíme každý čtvrtek od 16 hod.

PRAVIDELNÉ PONDĚLNÍ ODDÍLOVÉ TRÉNINKY

Letos se nám tréninky všech věkových skupin sešly na pondělí. Dospělí silničáři se schází od 17 hod. Mládež pod vedením zkušeného závodníka Jiřího Voňky na “bajkové” tréninky od 15:30 hod. A pro ty nejmladší je to kroužek s cyklistickým zaměřením pod vedením Jana Holana a to opět pondělky od 15 hod v parku Schulzovy sady. 

 

Související články
Cyklisti oddílu Carla.kupkolo zahájili sezonu prvními závody
Absolutním vítězem krátké trati Jičínské padesátky se stal Luboš Toman z cykloklubu Carla.kupkolo. Lucka Hrnčířová byla v ženách stříbrná a Lucka Blažková bronzová.krátké trati
Aneta Khýrová z oddílu Carla.kupkolo opět vítězně. Tentokrát na Křížové desítce v Hradci Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 814x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí