Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > atletika

Závod Pryč ze židle rozpohyboval žáky a příznivce gymnázia

Redakce / 24.10.2021, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Ani po více než půl roce nejsou známy oficiální výsledky velkolepé sportovní akce společnosti Run Czech, do které se na jaře letošního roku zapojilo během lockdownu na 250 škol z celé republiky. Závod se stal obětí možná podvodníků, možná spíše recesistů. To ale nevadí - hlavní cíl se podařilo vrchovatě naplnit: děti sportovaly.

Hlavním smyslem totiž bylo žáky, příbuzné, ale i známé rozpohybovat a dát jim motivaci k běhu. Naběhané kilometry účastníci nahrávali na konto školy v aplikaci organizátora.

Škola, na jejímž účtu se sešlo nejvíce kilometrů, měla možnost vyhrát 100.000 Kč na nákup sportovního vybavení. Plánem iniciátora - tělocvikáře Standy Ježka - bylo pořídit workoutové prvky na čerstvě zrekonstruovaném školním hřišti.

V době, kdy ještě byly průběžné výsledy dostupné, bylo už jasné, že na vítězství to nebude. Škola byla sice nejlepší v Královéhradeckém kraji, ale na 13. pozici mezi všemi 250 školami, které se závodu účastnily. 

I tak byl ale Standa Ježek s akcí spokojen, protože tolik naběhaných kilometrů od svých žáků určitě nečekal. 

Jan Holan

Další články Gymnázium Dvůr Králové

Související články
Běžci v regionu se přidávají k projektu gymnázia: vyběhat mohou peníze na workoutové prvky na nové hřiště
Vaše komentáře

Přečteno 502x
 
Hodnocení článku:
Kontakt


náměstí Odboje 304
Dvůr Králové nad Labem
544 01
Telefon: +420 724 394 453
E-mail: 
Datová schránka: 2tpja6p


02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.
30.09.2021 - Lávka z Vorlechu do Strže je ve dnech 29. a 30. září neprůchozí kvůli výměně pochozí části. Dřevo je nahrazováno ocelovou mřížkou.

Kalendář akcí