Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > cyklistika

Babiččino údolí se zaplní cyklisty na horských kolech! Žernovský bajk se uskuteční v původním termínu

Redakce / 22.05.2020, Žernov - Náchodsko a Broumovsko
Tradiční závod MTB Žernovskýo bajku se uskuteční v plném rozsahu v sobotu 13. června 2020. V článku najdete i odkaz na mapku s místy, kde budou závodníci křižovat nejnavštěvovanější cesty Babiččina údolí. Ze strany závodníků i turistů tak bude potřeba zvýšená ohleduplnost.

Pořadatelé do poslední chvíle vyčkávali na možné rozvolnění restriktivních opatření, snažili se myslet pozitivně a nepanikařit s překládáním akce na náhradní termín.

Při závodu budou respektována všechna platná nařízení k datu konání závodu. Jsou připraveny trasy od 2,2 km po 39 km pro závodníky a hlavně širokou veřejnost od kategorie odrážedel pro nejmenší po 70+. Trať pro dospělé nabízí to nejlepší, co lze v okolí Žernova pro cyklisty nalézt a od loňského roku přinesla opět drobná vylepšení. 

Dostaneme se téměř až ke Starému bělidlu, na Kamennou podlahu, přejedeme historické lávky a mosty, nádherná údolí Hlubokého potoka, traverzy na Skalce. Tentokrát se vyhneme všem nepříjemným asfaltovým přejezdům. Povolení projíždět lokalitou máme jen na jeden konkrétní den.

MAPY TRAS ZDE

Jako doprovodný program je připravena půjčovna koloběžek, Vlasta Kabeláč Čiháček předvede svoji TRIAL SHOW, děti jistě zaujme kouzelnické vystoupení. Od 17:00 vystoupí po dlouhé „koronavirové pauze“ kapely Benjamings clan a Rizikové pracoviště. 

Z hygienických důvodů prosíme o maximální využití on-line registrace včetně platby předem. Zároveň prosíme turisty, aby dávali přednost cyklistům a respektovali značení a pokyny pořadatelů.

Novinkou letošního roku je i zcela nový závod
Žernovský bajk ROAD 2020 
Cyklistický silniční závod jednotlivců. Závod je součástí Dobrušského poháru 2020. Tento nový závod se uskuteční o měsíc později v neděli 19.7.2020 a centrum závodu bude v nedalekých Hořičkách

Akce je podpořena Královéhradeckým krajem.
Více info je na www.zernovskybajk.cz

Zde je cca měsíc starý rozhovor se starostou Žernova: 

FOTOGALERIE - Žernovský bajk a Žernovský bajk ROAD - Jak to letos bude?

Související články
Žernovský minibajk - závody na kolech pro děti. Podívejte se na fotogalerie
Žernovský bajk - cyklistické závody nad Babiččiným údolím - velká fotogalerie dětských závodů
Žernovský bajk a Žernovský bajk ROAD - Jak to letos bude?
Nad Babiččiným údolím se už tuto sobotu sejdou cyklisté na 19. ročníku Žernovského bajku
Vaše komentáře

Přečteno 609x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí