Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > cyklistika

Cyklistické odpoledne v Schulzových sadech přilákalo 111 dětí a řadu rodičů. Podívejte se na velké fotogalerie

Redakce / 15.06.2018
Přiznivé počasí přivítalo ve čtvrtek 14. června více než sto dětí a jejich rodičů v parku Schulzovy sady, aby se zde v předprázdninové době utkaly v jízdě na kole či odrážedle na akci zvané Na kole Schulzovými sady.
 

Závody již tradičně začínají jízdou těch nejstarších, letos dvanáctiletých dětí, které se do parku mohou po škole dopravit již samy bez rodičů. Nejmenším účastníkům, kteří startovali jako poslední, nebyly často ani 2 roky a právě jejich závodní kolečko patřilo mezi ty nejsledovanější a pro rodiče i fyzicky nejnáročnější. Všechny děti, které v parku šláply do pedálů, aby se popraly s tratí i dalšími cyklisty, čekala v parku velká podpora nejen od rodičů a příbuzných, ale i kolemjdoucích fanoušků.

Závod si každým rokem získává své nové příznivce, pro některé z nich je to vůbec první cyklistický závod. Ten se přímo ve Dvoře jezdí zejména díky aktivním členům a přátelům místního cyklistického oddílu Carla Kupkolo a jeho sponzorům - firmám CARLA, Kupkolo.cz, Monnami. Nám je ctí, že portál Královédvorsko je mediálním partnerem závodu. Krásné stupně vítězů dodal Patrik Hroneš a polepil Petr Janeček z Copy centra pod Šindelkou. 

O doprovodný program se postaral DDM Jednička, Jan Kunc na jednokole a malé představení si připravil i cyklokroužek.

Výsledky závodu najdete v obrázku vpravo

Další závod se v parku Schulzovy sady jede na podzim. Opět ve čtvrtek - 20. září 2018. Malí i velcí cyklisté tak mají celé léto na pilování taktiky a techniky jízdy. 

A už dnes se na zářiový termín můžete přihlásit :-)

Fotografie od Jana Frýzla v galerii budou cca 10 dní volně ke stažení v plném rozlišení, potom budou zmenšeny, aby nám nekolaboval web :-)

Další fůra fotek od členky oddílu Lucky Blažkové po kliknutí ZDE.


Kateřina Sekyrková

 

Související články
Titul CYKLOŠKOLA 2016 získala ZŠ Schulzovy sady! Podívejte se na video a výsledky druhého závodu "O nejlepšího cyklistu Královédvorska"
Velké cyklistické odpoledne a závody NA KOLE Schulzovými sady budou pro všechny děti ve čtvrtek 14. června!
Druhý letošní závod NA KOLE Schulzovými sady bude pro všechny děti tento čtvrtek 20. září!

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 653x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí