')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > cyklistika

Cyklistický oddíl CarlaKupkolo přivezl medaile ze středečáku

Redakce / 8.11.2018, Dvůr Králové nad Labem
V sobotu 3. listopadu 2018 byl slavnostně zakončen Středeční pohár (středečák) v Polici nad Metují. Pro cyklisty v regionu se jedná o velkou událost: Středeční pohár je seriál 7 cyklistických závodů pro děti i dospělé, které se konají každou středu na různých místech zejména Jestřebích hor. Letos bylo nově jeden závod umístěn i do Dvora Králové.
 

FOTOGALERIE - Středeční pohár - slavnostní den

Tento podzimní seriál má své kouzlo - a mezi bonusy patří právě závěrečné vyhlašování výsledků celého závodu, které se letos nově uskutečnilo v Polici nad Metují. Odpoledne byl pro závodníky připraven poslední závod série: neklasifikovaná jízda v kostýmech v lese na Zdeřině, která měla letos podobu Pohádkového lesa. Rozhodně si ji užili i dospělí! Na startu byla i Sněhurka se 70 (!) trpaslíky na kolech. Dost bylo nejen zábavy, ale i dobrého jídla a pití. Slavnostní závěrečný večer se poté konal v Pellyho domu na náměstí. 

Zástupci dvorského oddílu CarlaKupkolo získali 4 cenné medaile, další do Dvora přivezl Jakub Hák, odchovanec dvorského oddílu, který však již jezdí za Jaroslav Kulhavy Cykling team.

  • Zlatou medaili získala v kategorii dívek do 5 let Mája Munzarová.
  • Stříbrnou medaili pro dvorský oddíl vyjezdil Jan Lukeš v kategorii Kadeti, kdy mu zlato vyfoukl Kuba Hák :-), a také Goliney Maryana v kategorii kadetky/juniorky.
  • Bronzovou medaili v kategorii 8-9 let získala Anežka Holanová, kdy jí stříbrná medaile utekla o nejmenší možný rozdíl.

Další skvělá celková umístění: 

Jan Kunc (muži) - 4. místo, Anna Benešová (žákyně II) - 7. místo, Jan Munzar (žáci I) - 7. místo, Matěj Holan (kluci 8-9 let) - 9. místo, 

V hodnocení týmů se dvorský oddíl dlouho přetahoval o třetí místo s vrchlabským, aby mu nakonec podlehl. 

Dvorský oddíl si však zasloužil ještě další tituly: šlo o druhý nejpočetnější cyklistický oddíl v letošním seriálu, kdy se na start alespoň jednoho závodu postavilo 16 členů oddílu. A ve svých řadách má dvorský oddíl i nejstaršího účastníka letošního seriálu: Jiřího Voňku (ročník 1954), který letos odjel 3 závody. 

Výsledky a průběh seriálu včetně krásných fotografií můžete zhlédnout na webu stredecnipohar.cz.

Kateřina Sekyrková


 

Související články
Středeční pohár horských kol bude mít letos poprvé závod i ve Dvoře Králové nad Labem na zcela nové trati!
Ve Dvoře Králové se chystá velká cyklistická událost! Čertovy hrady budou ve středu 3. října patřit horským kolům
Cykloklub Carla.kupkolo.cz se vydal k fotografovi! Podívejte se na fotky i video z fotografování

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 524x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí