Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > cyklistika

Ježdění na kolech v Schulzových sadech již toto pondělí od 15 hodin

Redakce / 2.09.2016
Víme, že řada kroužků začíná až v průběhu září a října a děti se v tomto období dosti často flinkají. Napadlo nás proto v září a říjnu uspořádat pravidelné blbnutí s dětmi na kolech v parku. Rozhodně nepůjde o žádné velké závodění - spíše zručnost, hry a rozhodně nejen kolo, ale všehochuť.
Budeme sebou mít slacklajnu, míče. K dispozici je workoutové hřiště. Očekáváme, že dorazí samostatné děti od 6 cca do 11 let a trvat to bude od 15 do 16:30. Pozor, rozhodně nebudeme mít kapacitu děti vyloženě hlídat, zda se některé nevzdálí za hranice parku. Je tedy na zvážení rodičů, zda děti tuto aktivitu zvládnou. 

Program na první pondělí:
- řekneme si hlavní pravidla chování v parku a mezi sebou
- vytyčíme první okruh na ježdění a každému zaznamenáme jeho čas
 (pro porovnání s časem v říjnu)
- zkusíme si slalom mezi kužely, přenášení kalíšku s vodou mezi 2 stolky
- bude k dispozici jednoduchá lávka a vytyčená dráha zručnosti
- každý si zkusí schyby na hrazdě
- k dispozici bude slackline 

V dalších pondělcích budeme kola třeba i kreslit, zkusíme si výměnu a lepení duše, jízdu do a z prudkého svahu, a třeba i schody. Je domluveno, že se ukáží i velcí závodníci týmu Carla-Kupkolo a předvedou nějaké triky a fígle. 

Děti nechtějí hltat kilometry, nebaví je dlouhé nudné tůry. Chtějí si hrát společně s dalšími dětmi. Pošlete je za námi do parku. Nic se neplatí. Jen nám prosím napište e-mail na info@kralovedvorsko.cz se jménem a věkem dítěte a váš telefon pro případ potřeby. 

Nikoho ale nebudeme přemlouvat, nutit. Když nebude zájem, pošleme je pryč. Ať to klidně přijdou i jen zkusit. Jedinou povinností je přilba a vlastní kolo. Upozorňujeme, že děti budou večer pravděpodobně špinavé, možná potlučené, odřené, dost možná někdo i krapet polámané - ke kolu to prostě patří.
Informace budeme dávat na FB profil oddílu Carla.kupkolo zde

A pozor, to není vše! 

 Středeční pohár 
Ve spolupráci s cykloklubem Carla.Kupkolo jsme se rozhodli v září a říjnu společně jezdit na závody tzv "STŘEDEČNÍHO POHÁRU". Jsou to příjemné nenáročné závody na nejrůznějších místech v okolí Jestřebích hor. Zejména dětské kategorie jsou určené skutečně pro nejširší veřejnost, tratě jsou jednoduché a zvládnutelné i začátečníky. Klub Carla.kupkolo se jich účastní s úspěchem již několik let.

Pro letošní rok jsme zajistily od firmy Šorm autobus s přívěsem na kola a budeme jezdit společně. Budeme moc rádi, když se k nám přidají i další děti, jejich rodiče, či prarodiče. Děti mohou jet i sami - dohlédneme na ně. Na výlet se mohou vydat i všichni, které závody nezajímají, ale chtějí navštívit různá zajímavá místa a třeba i jen podpořit aktivitu cykloklubu.
Startujeme každou středu od kostela v 15:00 hodin a vracíme se mezi 19:30 a 20:00 na totéž místo. Cena dopravy za cyklistu je 120 Kč, bez kola za 90 Kč, jedna cesta 80 Kč (tam, či zpět). 

Více o cestách na Středeční pohár najdete ZDE
Kompletní propozice seriálu zde: http://www.stredecnipohar.cz/

Video z loňského ročníku Středečního poháru:

FOTOGALERIE - Ježdění na kolech v Schulzových sadech již toto pondělí od 15 hodin

Související články
Podzimní výlety a cyklovýlety do okolí a městeček Jestřebích hor, Adršpachu a okolí
Vaše komentáře

Přečteno 267x
 
Hodnocení článku:
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.
19.04.2021 - Od pondělí 19. dubna 2021 se provoz Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem vrací do standardního režimu bez omezení. Stále však platí epidemiologická opatření.

Volná pracovní místa
Všeobecná zdr. sestra (Domov. sv. Josefa)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Stavební technik (Juta, a.s.)

Vychovatel/ka (ZŠ Sch. sady)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
28.04.2021 08:00 - 30.06.2021 20:00
Umění bez galerie
4.06.2021 09:00 - 1.08.2021 16:00
Milan Chabera: MÍJENÍ (výstava obrazů)
18.06.2021 09:00 - 29.08.2021 16:00
Dvorské retro (výstava)
19.06.2021 18:00 - 20.06.2021 00:00
Řecká zábava