Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > cyklistika

Hned 3 první místa získal team Carla-Kupkolo na domácím Podkrkonošském maratonu

Redakce / 15.08.2016
V sobotu proběhl v Lázních Bělohrad náš Podkrkonošský MTB maraton. Lázně Bělohrad dlouhodobě vytváří jedinečné zázemí a vycházejí vstříc pořadatelskému týmu kolem oddílu Carla.Kupkolo. Letos se závodů účastnilo hodně přes 1000 závodníků a celé centrum městečka bylo doslova obleženo cyklisty.
 
I dětské kategorie byly doslova napěchované malými závodníky. Až tak, že došla startovní čísla a rozjížďky se musely rozdělit zvlášť pro holky a kluky. O to cennější je pak vítězství hned 3 závodníku domácího odílu!

Nejcenější vítězství vybojoval ve své kategorii na trati 50km Luboš Toman, který závod i moderoval! Sám motivoval a hecoval závodníky aby těsně před startem zahodil mikrofon a fofrem se vydal na 50 km trať. V cíli se trochu se opláchl, vzal si čistý dres a celý program svým ostrým jazykem odmoderoval až do konce! :-)

Překrásný double se povedl v dětských kategoriích Honzovi Munzarovi a Kubovi Hákovi, kteří ve svých kategoriích nenašli přemožitele. I když hlavně Kuba Hák to od soupeřů opravdu nedostal lacino!

Poslechněte si, co kluci na svůj úspěch říkají:


Na delší 90 km dlouhé trati dorazil na 5. místě celkově a třetí ve své kategorii Tomáš Berger. Na této trati jsme měli i 2 ženy. Lucka Blažková dorazila na 4. místě a Lucka Hrnčířová po defektech na 7. místě. Obě ale zaslouží obdiv za to, že tuto náročnou trať zdárně zdolaly.

Profi video závodů - agentura WPJ  


Na již zmiňované krátké trati 50 km jsme měli kromě vítězství Luboše Tomana také další úspěchy! Kousek za ním totiž dojel Pavel Kubín, kterému to stačilo na 9. místo. Na 14. místě v kategorii dorazil do cíle Lukáš Fejk. Závodu se zúčastnili ještě oba bráchové z rodu Tomanů. Honza byl klasifikován na 18. místě a Lukáš na 35. místě.

Po závodě se všichni určitě bavili hlavně díky humornému pojetí moderátora Luboše Tomana, ale také díky opravdu bohaté tombole a cenám díky štědrosti především našeho hlavního sponzora Milana Kuka a jeho firmy Kupkolo.cz, dále čokoládovny Carla a dalších sponzorů.

Domácí závod?Na startu i v cíli bylo opravdu velké množství dalších závodníků ze Dvora Králové. Nemohu si proto odpustit poznámku, že je obrovská škoda, že se tento - vlastně domácí závod (pořadatelé i hlavní sponzoři jsou z královédvorska) neodehrává přímo ve Dvoře Králové a region. Pravděpodobně by to chtělo přehodnotit možnosti podpory podobným úspěšným a zavedeným akcím - a tím rozhodně nemyslím pouze finance.

Fotografie - Lucie Blažková, stránky závodu a redakce

FOTOGALERIE - Hned 3 první místa získal team Carla-kupkolo na domácícm Podkrkonošském maratonu

 

Související články
O nejlepšího cyklistu Královédvorska 2016 - výsledky, video a foto z prvního závodu
Titul CYKLOŠKOLA 2016 získala ZŠ Schulzovy sady! Podívejte se na video a výsledky druhého závodu "O nejlepšího cyklistu Královédvorska"
Lucie Blažková zvítezila na Bike Cupu v Harrachově a Tomáš Berger na silnici ve Svijanech!
Etapový závod profesionálních cyklistů pojede i přes Královédvorsko (9.-10. září 2016). Omezí dopravu v Bílé Třemešné
Jakub Hák přestoupil do cyklistického týmu dvojnásobného olympijského medailisty Jardy Kulhavého
Absolutním vítězem krátké trati Jičínské padesátky se stal Luboš Toman z cykloklubu Carla.kupkolo. Lucka Hrnčířová byla v ženách stříbrná a Lucka Blažková bronzová.krátké trati
Tradiční domácí MTB závod pro celou rodinu Kupkolo Podkrkonošský maraton startuje již v sobotu 11. srpna
Související odkazy
Stránky Podkrkonošského maratonu
Klub Carla.kupkolo
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 700x
 
 
 
Zpět
26.04.2019 - Plavecký bazén v Trutnově bude opět v provozu od soboty 27. dubna 2019. Župní přebor v plavání se tedy koná :-)
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Učitel II. st. (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Speciální pedagog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Brigáda na léto (Hotel Pod Zvičinou)Kalendář akcí