Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > cyklistika

Přihlašte své děti do CYKLOKROUŽKU - i ve Dvoře Králové jsme se zapojili do projektu legendárního cyklokrosaře Radomíra Šimůnka

Neoficiální cyklokroužky pro malé děti už se ve Dvoře Králové konaly v letech 2016 a 2017 a tréninky pro starší děti pod vedením Jiřího Voňky fungují už 3 roky bez přerušení. Nyní jsme se ale rozhodli zapojit do velkého celorepublikového projektu, který sdružuje Cyklokroužky z mnoha měst celé České republiky a využít mnoha jejich zkušeností a výhod, které si projekt za 7 let své existence vytvořil.

FOTOGALERIE - Přihlašte své děti do CYKLOKROUŽKU - i ve Dvoře Králové jsme se zapojili do projektu legendárního cyklokrosaře Radomíra Šimůnka

Cyklokroužky ve Dvoře Králové budou letos takto:

Úterý 16:30 - 18:00 hodin
Začátečníci a děti od 6 do cca 13-ti let. Jezdit se bude většinou na dopravním hřišti. Předpokládáme, že v rámci kroužku se vytvoří 2 skupiny - mladší a starší děti. Cílem je kolo zvládnout, bavit se a užít si chvíle na čistém vzduchu. V případě extrémně špatného počasí využijeme spolupráce cyklokroužku s DDM Jednička, kde nám půjčí učebnu, nebo tělocvičnu. Oficiálně začínáme v úterý 3. září, ale na nečisto budeme u DDM Jednička již v úterý 27. srpna :-)

Setkání s námiI náš cyklokroužek se zúčastní DNE SPOLKŮ v pondělí 2. září. A to na asfaltové ploše mezi zimním stadionem a Sokolovnou.
Jen pro tento den bude připravena speciální PUMPTREKová dráha, kterou si může přijet kdokoliv vyzkoušet. K dispozici budou i 2-3 kola na půjčení a přilby :-) 

Cena za cyklokroužek je 1200 Kč na půl roku. PŘIHLÁŠKU VYPLŇTE ZDE

Všichni členové dostanou speciální cyklojmenovku na kolo, tričko cyklokroužků a mají možnost využít startovné ZDARMA na všech závodech KOLO PRO ŽIVOT a řadu dalších výhod :-)

Kontakty:

tel.: 732 521 835 (Jan Holan)
e-mail: cyklokrouzekDK/zavinac/gmail.com
Web cyklokroužku:
http://cyklokrouzek.kralovedvorsko.cz/
Instagram: CykloDK
Facebook: Cyklokroužek Dvůr Králové

Pondělí 15:00 - 17:00 hodin
Už zkušení cyklisté od cca 11 let, kteří to myslí s kolem vážně a chtějí opravdu trénovat. Vždy se startuje od cykloservisu pana Voňky v ulici Milady Horákové 162 a skupina se vydá na vyjížďku cca 15 - 20 km po okolí našeho města. Toto už jsou skutečné tréninky cyklistiky a očekává se, že budou závodit pravidelně.

Pro oba termíny platí:
Jezdíme i v září a v červnu a dokonce i o letních prázdninách! V zimních měsících uvidíme až dle zájmu. Dle zkušeností víme, že řada dětí v zimě hraje hokej, jezdí pravidelně na sjezdovky, či cvičí gymnastiku, tak kolo odpočívá. Pokud však bude dost zájemců, tak využijeme třídu, či tělocvičnu v DDM Jednička, nebo zkusíme běžky, či si půjdeme zasáňkovat.

Společné cesty na cyklozávody

Velcí i malí zájemci o cyklistiku se mohou (ale nemusí) zúčastnit cyklistických závodů z nichž na některé vyrazíme i společně. Na podzim jsou tyto závody v blízkém okolí Dvora Králové:
Každou středu Středeční pohár mtb
Po celé září a říjen na krásných místech v okolí Jestřebích hor 
15. září - Memoriál Oldřicha Máchy - Jaroměř Josefov
Jeden z nejkrásnějších závodů v regionu v kulisách vojenské pevnosti
19. září - Na kole Schulovými sady 
Domácí závody v parku - čtvrtek odpoledne :-)
21. září - BeManix Novopacký maraton
Super závody ve skiareálu Máchovka v Nové Pace
28. září - Nova cup - Gočárovy schody Hradec Králové
Městský okruh po kostkách i asfaltu a k tomu nějaké ty schodydydy :-)
Na všech závodech jsou připraveny lehké tratě i pro nejmenší závodníky.

Více o celorepublikovém projektu CYKLOKROUŽKY

Historie

Cyklokroužky vznikly jako jedna z aktivit Cycling Talent Project z.s. v roce 2011. Jeho zakladateli byli Radomír Šimůnek ml. a Jaromír Friede. Oba navázali na myšlenku legendárního cyklokrosaře Radomíra Šimůnka st., který o podobné činnosti již dříve uvažoval. Projekt se původně zaměřil na podporu talentovaných sportovců, ale postupem času se hlavní aktivitou projektu staly právě CYKLOKROUŽKY, o které byl mezi dětmi a mládeží největší zájem.

První kroužek roztočil svá kola 26. 4. 2012 pod názvem Cyklokroužek Chodovická a další vznikaly v lokalitách Louny, Slaný, Český Krumlov, Aš, Žatec a také v Praze.

Projekt se v roce 2016 přihlásil do programu televize Prima s názvem „Prima hrdina“. Z mnoha desítek přihlášených se Cyklokroužkům podařilo postoupit mezi posledních sedm nejúspěšnějších celorepublikových projektů, které aktivně pracují s dětmi v jejich volném čase. Od počátku roku 2018 zastřešil a převzal veškerou organizaci Cyklokroužků nově vzniklý zájmový spolek Cyklokroužky.

Cyklokroužky jsou celorepublikový projekt všeobecné pohybové průpravy a výuky bezpečné jízdy na kole (cyklistiky). Projekt je určený pro děti předškolního a mladšího školního věku. Výuka jízdy na kole probíhá jednou až dvakrát týdně. Kroužky vedou zkušení lektoři, kteří mají dobrý vztah k dětem a práce s nimi je baví. Činnost cyklistických kroužků probíhá během školního roku, takže v době prázdnin a o víkendu se kroužky nekonají. (Ve Dvoře Králové pojedeme i přes prázdniny :-))

V kroužcích dbáme na to, abychom děti rozvíjeli v pohybu všestranně, učíme je bezpečně jezdit na kole a rozvíjíme správné pohybové návyky a kladný vztah ke sportu. Vytváříme pro děti bezpečné prostředí party kamarádů se stejným zájmem, což je důležitý faktor prevence sociálně-patologických jevů. Motoricko-funkční příprava dětí je zásadní součástí procesu vyvážené pohybové přípravy, která je vhodná právě pro žáky základních škol.

Jednotlivá cvičení nevytvářejí základ jedné konkrétní sportovní disciplíny, ale jsou ideálním prostředkem ke zlepšení pohybových dispozic každého člověka. Tato cvičení děti učí poznávat, vnímat a správně ovládat své tělo a i díky nim je možné si osvojit vhodné pohybové stereotypy. Možnost využití motoricko-funkčních cvičení je velmi široká, nicméně nejvýrazněji nacházejí uplatnění u začátečníků, mezi něž patří právě děti.

Další články Cyklokroužek

Související články
Jednomu z nejlepších cyklistů Královédvorska Jirkovi Voňkovi ukradli závodní horské kolo!
Vaše komentáře

Přečteno 2543x
 
Hodnocení článku: