Vyhledej
Královédvorsko > Sport > florbal

Florbal: Áčko porazilo vysokým rozdílem Náchod, fandilo 150 diváků!

Redakce, / 16.01.2023, Dvůr Králové nad Labem, florbaldknl.kralovedvorsko.cz
V sobotu odehráli první letošní domácí zápas Muži A. V 17. kole divize C přivítali rezervní tým Náchoda. Jednalo se o přímý souboj o 5. místo. Zápas sledovalo téměř 150 diváků!

FOTOGALERIE - Florbal: Áčko porazilo vysokým rozdílem Náchod


Sérii tří porážek v řadě chtěli Dvoráci utnout proti Náchodu. Zápas měl od začátku kvalitní tempo, hra se přelévala ze strany na stranu a diváci se museli bavit. Otevřít skóre mohl v 8.minutě David Špaček, který dostal možnost trestného střílení. Tváří tvář proti navrátivšímu Davidu Stiborovi si však poradit nedokázal. To se nedá říct o Adamu Jakubském, který o minutu pozdě natáhl po rozehře z půlky a trefil přesně. Po řadě šancí na obou stranách dokázal snížit ve 14. minutě centr první lajny Karel Vašák rychlou střelou z otočky.

V úvodu druhé části dostali Dvoráci možnost přesilové hry a naložili s ní parádně, když Havran přihrál Janáčkovi a ten otevřel svůj brankový účet. Poté přišla na řadu „neukázněná“ část hry, kdy během 8 minut byly 4 vyloučení, ani jeden tým toho však nedokázal využít. Skóre se však měnilo hned po přesilové hře Náchoda, kdy srazil míček za Stiborova záda Jirka Neumann. Spokojenější šli do šatny ale stejně domácí! I přes plno šancí totiž Náchodští nedokázali přostřelit fantastického Stibora a naopak domácí skórovat dokázali-a kdo jiný, než Janíček.

Třetí třetina už byla plně v režii domácího týmu. Přesilovou hru využil ve 46.minutě Janíček, který skóroval i o dvě minuty později. Ve 48.minutě znovu ukázal svou extratřídu David Stibor, kdy dokázal zneškodnit i druhé trestné střílení. Tentokrát si vychutnal veterána Vlčka. Náchoďáci vystřídali ve 54.minutě gólmana, ale kýžený efekt to nemělo. Téměř okamžitě ho přivítal brankou Dan Kazda, který je ve Dvoře z Náchoda na hostování. Za pár vteřin inkasoval Stuchlík podruhé, tentokrát z hole Vašáka. Na tabuli v tu chvíli svítilo 7:2 a hosté zkusili odvolat brankáře. Ani to však nevyšlo. Jako mezi kuželkami prokličkoval mezi svými bývalými spoluhráči Tomáš Zíbr a uklidil míček do opuštěné branky. Tím stanovil konečné skóre zápasu na 8:2.

V příštím týdnu čeká Dvoráky zápas v nedalekých Předměřicích, kde změří síly s týmem ze Všestar. 


Další domácí utkání čeká zelenobílé v sobotu 28. ledna. A bude to těžká prověrka. Do Strže zavítá třetí tým tabulky FBC Liberec B. Přijďte fandit!

Konečný výsledek: 8:2 (1:1, 2:1. 5:0)
4x Janíček, 2x Vašák, Kazda, Zíbr
Počet střel: 25:33

Hráč utkání domácí: David Stibor
Hráč utkání hosté: Jiří Vlček

Komentář domácích Zíbr Tomáš (Trenér): Skvělá bojovnost, skvělý návrat Davida do branky a kanonýr Janíček. Dík těmto faktorům jsme dokázali Náchod porazit a prolomit šňůru tří zápasů bez bodu. Díky soupeři, rozhodčím a divákům.

Komentář hostů Prouza Daniel (Trenér): Přijeli jsme si zahrát, zatímco soupeř přišel vyhrát. Gratulujeme Dvoru k zaslouženým třem bodům.


Eduard Jirásko
Florbal DKnL

Další články Florbal DKnL

 
Vaše komentáře

Přečteno 201x