Královédvorsko > Sport > hokej

Dvůr porazil Jaroměř i doma. Luštinec ozdobil premiéru dvěma góly.

Redakce, HC Dvůr Králové n.L. / 9.12.2015
Důležité tři body si připsali do tabulky krajské ligy dvorští hokejisté. V 16. kole doma po druhé v sezoně porazili Jaroměř 5:2. Parádní večer prožil útočník Jakub Luštinec, který v týdnu přestoupil do Dvora Králové z druholigového Trutnova. Ve svém prvním zápase dvakrát skóroval.

Mnohem aktivněji do zápasu vstoupili hostující hráči. Už v 5. minutě nachytal nepřipraveného brankáře Škopa Bečka – 0:1. Druhý celek soutěže se z vedení neradoval dlouho, za necelou minutu se pohotovou střelou prosadila nová dvorská akvizice Jakub Luštinec – 1:1. Ve 13. minutě po chybě hostujícího obránce poslal Dvůr do vedení Štěpán Sedláček. Také Jaroměř však dokázala bleskurychle srovnat. Světlík se dostal do úniku a pomocí brusle dotlačil puk za domácího brankáře – 2:2. Pavel Škop po druhé brance pustil do branky Otakara Husára.

Do druhé třetiny Dvoráci nastoupili v úplně jiném rozpoložení. Nejprve dělovkou od modré skóroval kapitán Ondra Hamerský, půl minuty nato ujel zkoprnělé obraně David Vacek a nadvakrát dokázal dostat puk za záda gólmana - 4:2. Domácí byli v této části hry jasně lepším týmem, jaroměřská obrana byla místy pod drtivým tlakem. Největší šance měli Tomáš Veselý a Jaroslav Polák, ale neproměnili.

V poslední třetině se Dvůr soustředil především na obranu a Jaroměř prakticky nepustil do vážnější šance. Gólový účet uzavřel druhou brankou v utkání Jakub Luštinec, který zavěsil po perfektní přihrávce Štěpána Sedláčka.

Dvůr Králové se po výhře nad Jaroměří v tabulce dotáhl na Novou Paku, která si odvezla výprask 1:7 z Třebechovic. Oba týmy mají 25 bodů, v neděli si to v Pace rozdají v přímém souboji o třetí místo.

HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ – HC JAROMĚŘ 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)

Góly a asistence: 6. Luštinec (Ježek, Lelka), 13. Sedláček, 22. Hamerský (Lelka), 23. Vacek, 47. Luštinec (Sedláček) - 5. Bečka (Karel), 14. Světlík (Kocián). Vyloučení: 3:2. Sestava Dvora: Škop, Husár (od 14. min) - Vitebský, Faltýnek, Hamerský, Krejcar, Zmítko, Vosyka - Polák, Veselý, Fořt - Lelka, Ježek, Luštinec - Szakal, Sedláček, Vacek.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Tomáš Topol:

Vstup do zápasu se nám vůbec nepovedl, darovali jsme Jaroměři dvě branky. Proti tak kvalitnímu mužstvu nám chvíli trvalo, než jsme hru srovnali. Ve druhé třetině jsme dokázali proměnit šance, které jsme si vytvořili. Velice dobře jsme bránili, křídla sjížděla a pomáhala bekům. Fungovali jsme opravdu jako tým. Jsem rád, že se Jakub Luštinec dvakrát prosadil, protože v Trutnově se trochu střelecky trápil. Je to pro něj jenom dobře, doufám, že si zase začne věřit.

Jakub Luštinec:

Jaroměř vždycky hrála silový, urputný hokej. Pro mě to byl ideální vstup, mnohem lepší, než kdybychom hráli proti slabšímu týmu. Na zápase jsem se těšil, hrál jsem uvolněně a jsem rád, že jsem svoji letošní střeleckou smůlu prolomil. S klukama v útoku jsem si dobře sednul, celkově si myslím, že jsem do týmu bez problémů zapadl. Dvůr má docela vysoké ambice a já podřídím všechno tomu, aby se nám je podařilo naplnit.