Královédvorsko > Sport > hokej

Spanilá jízda pokračuje - po osmigólové exhibici v Náchodě ztrácíme na lídra už jen bod

Redakce / 27.01.2016, Dvůr Králové nad Labem
Tak to byla velká paráda. Nejlepší tým krajské ligy Náchod jsme na jeho ledě deklasovali 8:2. Lídr soutěže s námi dokázal držet krok pouze první třetinu, na čtyřgólovou sprchu ve druhé části už neměl odpověď. První hattrick ve dvorském dresu si připsal Patrik Fořt. Po drtivém vítězství (sedmém v řadě) ztrácíme dvě kola před koncem základní části na Náchod jediný bod. Po zranění se do sestavy vrátil obránce Dan Vosyka.

FOTOGALERIE - Hokej v Náchodě

Už od prvního buly to na ledě vůbec nevypadalo, že hraje první tým soutěže s druhým. Domácí vstoupili do zápasu hodně opatrně, Pavel Škop ve dvorské brance neměl mnoho práce. První velkou šancí na sebe upozornil Jan Ježek po souhře s Luštincem, nebezpečně pálil také Dan Komárek. Úvodní branku zařídila aktivní třetí formace, Komárkovu střelu tečoval těsně před Luňákem David Vacek – 0:1. Zvýšit mohl Jakub Luštinec a po něm Tomáš Veselý, Filip Luňák ale potvrdil svoje kvality. Na konci třetiny se domácím naskytla výhoda dvojnásobné přesilovky, kterou do té doby neškodný Náchod využil. Po krásné kombinaci vyrovnal Valášek.

Ve druhé třetině jsme domácím připravili hororový scénář. Hned v 21. minutě Ježek zpoza branky vybídl ke skórování Jakuba Luštince, a ten chladnokrevně zavěsil – 1:2. Pak si poprvé v zápase vzal slovo Patrik Fořt. Ukázkovou nahrávkou přes polovinu hřiště ho našel Petr Zmítko a dvorský kanonýr vymetl horní růžek Luňákovi svatyně. Ve 44. minutě už to bylo 1:4. Fořt poslal prudký pas na Tomáše Veselého, který z první po zemi prostřelil náchodského gólmana počtvrté.

Zkázu Náchoda ve druhé třetině dokonal opět Fořt, po nezištné nahrávce Veselého skóroval do prázdné branky. Nejproduktivnější dvorský útočník stále neměl dost. V úvodu třetí třetiny završil první hattrick ve dvorském dresu po další nádherné kolmici od Petra Zmítka. Bývalého spoluhráče z Hradce Králové Filipa Luňáka tentokrát překonal bekhendovým blafákem.

Domácí rezignovali, Luňák likvidoval jednu nebezpečnou střelu za druhou. Oslavu šestatřicátých narozenin náchodskému brankáři ještě více pokazili dalšími dvěma góly Martin Lelka Honza Ježek.

Dvě kola před koncem základní části se situace na čele krajské ligy zdramatizovala. Na Náchod ztrácíme jediný bod a pořád můžeme pomýšlet na prvenství po základní části. V neděli přivítáme na v poslední době dobře hrající Nový Bydžov. Náchod hostí trápící se Třebechovice.

HC NÁCHOD - HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ 2:8 (1:1, 0:4, 1:3)
Góly a asistence: 20. Valášek, 59. Stehno (Pánek) - 9. Vacek (Komárek), 21. Luštinec (Ježek), 23. Fořt (Zmítko), 28. Veselý, (Fořt, Polák), 37. Fořt (Veselý, Polák), 44. Fořt (Zmítko), 51. Lelka (Ježek), 53. Ježek (Luštinec). Vyloučení: 4:7. Využití přesilovek: 1:0. Sestava Dvora: Škop – Hamerský, Mišinec, Zmítko, Komárek, Vitebský, Vosyka – Polák, Veselý, Fořt – Szakal, Ježek, Luštinec – Lelka, Sedláček, Vacek.

OHLASY PO UTKÁNÍ:
Trenér Dvora Králové Tomáš Topol: Podali jsme excelentní výkon. Po vyrovnané první třetině jsme v zápase dominovali. Měli jsme super pohyb, ve hře byla lehkost a hlad po vítězství. Hrajeme teď velmi pěkný hokej, ale musíme být pořád pokorní a pracovat. Hráče musím pochválit, ale už je to pryč a soustředíme se na zápas s Novým Bydžovem. Nesmíme usnout na vavřínech.

Útočník Tomáš Veselý: Po první třetině určitě nikdo nečekal, že to takhle dopadne, protože to bylo 1:1 a hra byla celkem vyrovnaná. V šatně jsme si říkali, že musíme hrát pořád stejně a čekat na šance, které přišly, a začalo to tam padat. Do třetí třetiny jsme šli s tím, abychom nedostali gól, což se nám sice moc nepovedlo, ale další tři jsme dali. S výhrou jsme spokojení a musíme pokračovat ve hře, kterou teď předvádíme.