Vyhledej
Královédvorsko > Sport

Krajský sokolský slet nabídl v prudkém dešti desítku sletových skladeb.

Redakce / 3.06.2024
Více než 2 100 cvičenců se pod mottem Slet spojuje! představilo v 10 sletových skladbách v neděli 2. června 2024 na Krajském sokolském sletu na stadionu Sokola Hradec Králové na Eliščině nábřeží.

FOTOGALERIE - Krajský sokolský slet nabídl v prudkém dešti desítku sletových skladeb.

Podívejte se na malé mravenečky, které déšť potrápil opravdu hodně. Další video, nebo videa a fotky sem postupně přidáme:

Diváci si užili krásné choreografie skladeb pro všechny věkové kategorie. Vystoupení byla doprovázena silným deštěm a také hudbou např. od Evy Farné, Vojty Dyka, Karla Gotta nebo skupiny Kryštof. Už od 13.30 hod. na ploše vyhrával Dechový orchestr města Hradce Králové, od 14 hod. bylo možné na stadionu zhlédnout také vystoupení sokolských sportovců, konkrétně sportovních gymnastů, zápasníků, judistů, moderních gymnastek, předvedla se i capoeira. Sletové sklady předvedli především členové Sokola ze tří sokolských žup našeho kraje. Celky ale doplnili také cvičenci z dalších krajů. 

„Královéhradecký slet byl jednou z posledních generálek před hlavním sletovým vystoupením, které nás čeká 4. a 5. července na XVII. všesokolském sletu v Praze. Ten se stejně jako před šesti lety uskuteční ve Fortuna Areně v Praze Vršovicích, kde bude cvičit téměř 20 000 lidí,“ uvedla Marika Prockertová, starostka Sokolské župy Orlické, která byla hlavním pořadatelem krajského sletu. 

Konání této akce podpořil Královéhradecký kraj i statutární město Hradec Králové. Záštitu nad konáním krajského sletu převzal hejtman kraje Martin Červíček a město Hradec Králové, které ho zařadilo do Calendaria Regina, tedy mezi nejvýznamnější akce pořádané ve městě.

Další slet v Královéhradeckém kraji bude 8. 6. 2024 v Novém Hrádku

Pro informaci:
Celkem 12 sokolských hromadných skladeb pro XVII. všesokolský slet se tradičně orientovalo na všechny věkové kategorie. V Hradci Králové vystoupili cvičenci 10 skladeb. Rodiče s dětmi předvedli skladbu „Čmeláčci“, předškoláci skladbu „Mravenci“, mladší žactvo nacvičilo skladbu „Sokolhraní“. Velkou pozornost jistě upoutala i skladba pro starší žactvo „Fitness“ s využitím kladinek. Tradičně se nacvičila skladba pro muže s prvky silové gymnastiky, tentokrát nazvaná „Před kamerou“. Nejstarší sokolové, tzv. věrná garda, zacvičili společně se seniory ve skladbě „Jdi za štěstím“. Ženy letos předvedly dokonce skladby tři, a to „Babí léto“, „V rytmu srdce“ a „Leporelo“. V Hradci Králové se představila také společná skladba žen a mužů nazvaná „Rocková symfonie“

Foto: Jan Frýzl - Všechny fotky budou postupně přibývat zde v galerii: https://eu.zonerama.com/Link/Album/11548948?secret=m08B54F1TWI0M3s5Jw4UD8a1d

 
Vaše komentáře

Přečteno 1681x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí