Vyhledej
Královédvorsko > Sport

Královédvorský KING KONG - Závody pro milovníky tradiční opičí dráhy

Zveme vás na unikátní trojici závodů vycházející z klasické opičí dráhy, kterou mají všechny děti na celém světě v tělocvičně úplně nejraději. Jen se tak patrně ještě nikdy nezávodilo 😊 Každý závodník se může zúčastnit 1, 2, nebo všech 3 závodů podle svého uvážení.

FOTOGALERIE - Královédvorský KING KONG - Závody pro milovníky tradiční opičí dráhy

Hlavním cílem je umožnit zejména dětem vyzkoušet si nové moderní sporty, které zatím nejsou moc dostupné. Závodit se bude v sobotu 13. května 2023 ve sportovní hale Strž ve Dvoře Králové nad Labem. V případě dobré předpovědi bude jeden ze závodů v přilehlém parku. A v jakých disciplínách se to bude v sobotu 13. května 2023 závodit?  

FORMULÁŘ PRO PŘIHLÁŠENÍPřihlašte se prosíme vyplněním formuláře ZDE. V úvodu přihlášky jsou i pokyny pro zaplacení startovného.

Partneři závodu: 

1. Parkour speed run

Běh a k tomu větší, či menší překážky, které závodník přeleze, přeskočí, či podleze. Vysoké, nízké, šikmé, tvrdé i měkké. Trať bude postavena tak, že ji naprosto každý závodník dokáže zdolat, byť každý dle svých možností a schopností. Jediným kritériem bude čas, za který se mu to podaří.

2. Ninja warrior

Mrštnost a trochu síly - ručkování, houpání, stabilita. Všechny překážky budou uzpůsobeny věku dětí a každý z malých závodníků je překoná, byť třeba za drobné pomoci přítomných dobrovolníků. U větších dětí už nebude dopomoc a když některou z překážek děti nezdolají, čeká je tzv. handicap. Což u nás budou dřepy. Změna - bude malá časová penalizace.

3. Šplh na laně - Velká cena Podkrkonoší

Budou připraveny lana různých délek (malé děti 3m) a bude možné šplhat jak s přírazem - tedy s použitím nohou, tak bez přírazu. Kdo však zvládne pomalejší a náročnější šplh bez přírazu, tak mu z celkového času bude odečteno několik vteřin (upřesníme na startu). Komu se podaří zdolat lano 4,5 metru, může se dokonce kvalifikovat i na Mistrovství České republiky ve šplhu, které se bude letos konat v Pardubicích. Dívky mají limit 15 vteřin a kluci 10 vteřin.

Průběh závodu 

Závody se budou konat souběžně na třech stanovištích, přičemž všichni závodníci jedné kategorie budou mít stejné pořadí jejich zdolávání. Někdo začne šplhem, pokračuje na parkour a končí ninjou. Jiná kategorie to bude mít naopak, aby se všichni vystřídali všude. Každý závod bude mít samostatné vyhlášení. Kdo však zvládne všechny 3 závody, získá ocenění KingKong. Nejhodnotnější ceny v dětských kategoriích vylosujeme ze VŠECH účastníků.

Harmonogram

Sportovní hala bude otevřena od 7 hodin ráno. Nástup závodníků a start závodu bude pro všechny dětské kategorie v 8:30. Vyhlášení cca ve 12:00, kdy zároveň začne závod juniorů a dospěláků. Podrobné propozice naleznete ZDE

Startovné

Registrace 31. dubna - 9. května 250 Kč
Registrace na místě (nebude-li naplněna kapacita závodu) - 300 Kč

Přihlášky

Přihlašte se prosíme vyplněním formuláře ZDE
(Po vyplnění formuláře vám přijdou pokyny pro zaplacení startovného) 

Prosíme vytiskněte si a vyplňte reverz ZDE.

Splh.kralovedvorsko.cz l FB/OCRteamDK l www.svetsplhu.cz 

Závod se může uskutečnit díky významné podpoře města Dvůr Králové nad Labem


Další články Velká cena Podkrkonoší - King Kong

Související články
Pozadí vzniku závodu Velká cena Podkrkonoší - závodu ve šplhu na tyči a na laně
Velkou cenu Podkrkonoší ovládli světový rekordman Martin Vacek a Jana Hurdálková
Čtvrté a páté místo si přivezl OCR team Sokola Dvůr Králové z Mistrovství České republiky v Lanškrouně
Vaše komentáře

Přečteno 2830x
 
Kontakt

VELKÁ CENA PODKRKONOŠÍ

Sobota 13. května 2023

Sportovní hala Strž
Dvůr Králové nad Labem

PROPOZICE KE STAŽENÍ ZDE

INTERNET
splh.kralovedvorsko.cz/
www.světšplhu.cz
FB:
Facebook.com/OCRteamDK

KONTAKTY
Jiří Schreiber - 603 275 329
schreiber.sokol.dk@seznam.cz 
Jan Holan -
732 521 835
jan.holan2013@gmail.com

UBYTOVÁNÍ
Sokol
- chlapci tělocvična, děvčata gymnastický sál

STRAVOVÁNÍ
Bistro v areálu sportovní haly

CENY PRO NEJLEPŠÍ
První 3 v každé kategorii dostanou diplomy, medaile a věcné ceny.
Elitní kategorie muži a ženy budou mít i finanční odměnu.

LOSOVÁNÍ NEJLEPŠÍCH CEN
U dětských kategoriíí budeme nejlepší ceny losovat. 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
06.12.2023 - Důvodem mohutného výpadku dodávky elektřiny v úterý 5. prosince byla technická závada v rozvodně Neznášov (mezi Habřinou a Rožnovem na Jaroměřsku), konkrétně zkrat na podpěře. Výpadek byl hlášen od Nové Paky až po Jaroměř. Zdroj: ČEPS.

Kalendář akcí