Vyhledej
Královédvorsko > Sport

Královédvorští sportovci vyrazili na Letní Olympiádu dětí a mládeže

Redakce / 23.06.2019
Nejprestižnější sportovní událost mládeže právě dnes začíná v Liberci! Součástí výpravy Královéhradeckéhp kraje jsou i sportovci z Královédvorska!
 

Nejpočetnější výpravou jsou skokani na trampolíně pod vedení pana Beka, kteří mají ve svých řadách 4 dvoráky - Lindu Hermanovou, Ondru Schreibera, Tobiáše Kulveita, Jiřího Kubíčka a dále Annu Puhlovskou z Mostek a Annu Svobodovou ze Zábřezí-Řečice.
Ve výpravě je dále cyklista Kuba Hák, gymnasta Jakub Grus, atleti Jakub Kuhn (hod koulí), Antonín Malich (oštěp) a Barbora Síbrová (výška), plavec Jaroslav Kortan a tenisté Jakub Filip, Roháčová EmmaFloortie Chrisstoffels  také Sára Divilová, která je sice z Jilemnice, ale trénuje v královédvorském oddíle.

Ve výpravě je také florbalistka Markéta Rundštuková, která reprezentuje Jaroměř, ale navštěvuje ZŠ Schulzovy sady ve Dvoře Králové.

Držme našim sportovcům palce!
Podrobný rozpis a přehled živých přenosů České televize najdete na stránce OlympiádyOficiální tisková zpráva krajské výpravy:

Královehradečtí se cítí silní v plavání či orientačnímu běhu. Vlajku kraje ponese rychlobruslařka Erbanová

Letní Olympiáda dětí a mládeže se přesunula na sever Čech, hlavním městem celého pětidenního klání bude tentokrát Liberecký kraj. Velkou dálku tedy nemusí absolvovat sousedící Královéhradecký kraj, který vyjede pod Ještěd téměř s maximálním počtem přihlášených. Nikdy v historii olympiády se nepovedlo Hradeckým získat v konečném pořadí medaili během letního klání. Povede se jim prokletí prolomit? „Považovali bychom za úspěch, kdybychom se v celkovém bodování umístili kolem šestého až sedmého místa,“ zní z tábora Královéhradeckých.

Na slavnostním ceremoniálu bude mít Královéhradecký kraj za vlajkonošku Karolínu Erbanovou, bývalou rychlobruslařku, která dovezla ze ZOH 2018 v Pchjongčchangu na 500metrové trati bronz.

Sportovci z kraje zapíší účast ve všech devatenácti sportech, které ODM nabízí. Celkově bude kraj reprezentovat 251 závodníků a obsadí tím maximální kvótu v jednotlivých sportech. Výjimkou je jen judo, kde se zúčastní jenom pět sportovců ze šesti. Ve výpravě nechybí ani sedmnáctičlenný chlapecký fotbalový tým, který přijede do Liberce jako obhájce zlata z poslední olympiády. Královéhradecký kraj bude premiérově reprezentovat i ženská fotbalová složka. „Z kolektivních sportů by na medaile mohly zaútočit mladé fotbalistky,“ věří Tomáš Záviský, krajský koordinátor.

Spoléhat se bude například na plavce Mikuláše Rudolfa Cogana z Jičína, který už před dvěma roky ze šesti plaveckých disciplín pětkrát bral zlato a jednou stříbro. Z tehdejších 14 zlatých medailí pro kraj měl podíl na bezmála polovině. Dalším důležitým sportem bude určitě orientační běh, který patří tradičně k silnějším disciplínám na východě Čech. Tentokrát má kraj velmi silné hráče v sestavě. Z hradecké orienťácké rodiny Metelků se účastní jak Tomáš Metelka v mladší kategorii (H12), tak i jeho sestra Michaela (D14), která už navíc vybojovala pro kraj medaili na minulé letní ODM v Brně. Oba Metelkové vládnou celostátnímu orienťáckému žebříčku.

Oba zmíněné sporty jsou ve výčtu disciplín, ve kterých si kraj rozhodně neklade skromné cíle. „Medaile čekáme zejména v plavání, stolním tenisu, orientačním běhu, letním biatlonu, atletice, sportovní střelbě a sportovním lezení,“ prozrazuje silné disciplíny krajský koordinátor.

Naděje se spatřuje také v basketbalovém dívčím výběru, který si dovezl z Brna před dvěma roky bronz. Sestava na letošních hrách se opírá především o hradecký Sokol, který ve své kategorii vyhrál basketbalovou Žákovskou ligu a krajská skvadra bude tedy patřit ke kandidátům na vítězství.

Všichni tito zmínění sportovci budou mít týmové oblečení, které navrhla Aneta Hornychová ze Střední školy průmyslové, textilní a polygrafické v Červeném Kostelci. "Grafický návrh žákyně 3. ročníku Anety Hornychové se líbil nejvíce. Mladí sportovci v dresech ušitých podle vítězného návrhu budou na olympiádě v Libereckém kraji náš kraj reprezentovat,“ prozradila zákulisí celé akce náměstkyně hejtmana Martina Berdychová.

Autor: Tomáš Kalas - člen programu Mladí novináři na ODM 2019

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 980x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.
16.12.2019 - Z rozhodnuti vlady ČR proběhne v úterý 17. prosince ve 12:00 spuštění sirén k uctění památky obětí události ve FN Ostrava. Zkouška sirén 1. ledna 2020 se ruší.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.

Volná pracovní místa

Kuchař (Domov důchodců DKnL)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.12.2019 - 31.01.2020
Výstava: Retrohrátky
25.01.2020 19:00 - 26.01.2020 03:00
Dopitná all inclusive
25.01.2020 17:30 - 26.01.2020 19:00
Příliš osobní známost - komedie ČR
26.01.2020 15:30
Klub deskových her