Vyhledej
Královédvorsko > Sport

Královédvorští sportovci vyrazili na Letní Olympiádu dětí a mládeže

Redakce / 23.06.2019
Nejprestižnější sportovní událost mládeže právě dnes začíná v Liberci! Součástí výpravy Královéhradeckéhp kraje jsou i sportovci z Královédvorska!
 

Nejpočetnější výpravou jsou skokani na trampolíně pod vedení pana Beka, kteří mají ve svých řadách 4 dvoráky - Lindu Hermanovou, Ondru Schreibera, Tobiáše Kulveita, Jiřího Kubíčka a dále Annu Puhlovskou z Mostek a Annu Svobodovou ze Zábřezí-Řečice.
Ve výpravě je dále cyklista Kuba Hák, gymnasta Jakub Grus, atleti Jakub Kuhn (hod koulí), Antonín Malich (oštěp) a Barbora Síbrová (výška), plavec Jaroslav Kortan a tenisté Jakub Filip, Roháčová EmmaFloortie Chrisstoffels  také Sára Divilová, která je sice z Jilemnice, ale trénuje v královédvorském oddíle.

Ve výpravě je také florbalistka Markéta Rundštuková, která reprezentuje Jaroměř, ale navštěvuje ZŠ Schulzovy sady ve Dvoře Králové.

Držme našim sportovcům palce!
Podrobný rozpis a přehled živých přenosů České televize najdete na stránce OlympiádyOficiální tisková zpráva krajské výpravy:

Královehradečtí se cítí silní v plavání či orientačnímu běhu. Vlajku kraje ponese rychlobruslařka Erbanová

Letní Olympiáda dětí a mládeže se přesunula na sever Čech, hlavním městem celého pětidenního klání bude tentokrát Liberecký kraj. Velkou dálku tedy nemusí absolvovat sousedící Královéhradecký kraj, který vyjede pod Ještěd téměř s maximálním počtem přihlášených. Nikdy v historii olympiády se nepovedlo Hradeckým získat v konečném pořadí medaili během letního klání. Povede se jim prokletí prolomit? „Považovali bychom za úspěch, kdybychom se v celkovém bodování umístili kolem šestého až sedmého místa,“ zní z tábora Královéhradeckých.

Na slavnostním ceremoniálu bude mít Královéhradecký kraj za vlajkonošku Karolínu Erbanovou, bývalou rychlobruslařku, která dovezla ze ZOH 2018 v Pchjongčchangu na 500metrové trati bronz.

Sportovci z kraje zapíší účast ve všech devatenácti sportech, které ODM nabízí. Celkově bude kraj reprezentovat 251 závodníků a obsadí tím maximální kvótu v jednotlivých sportech. Výjimkou je jen judo, kde se zúčastní jenom pět sportovců ze šesti. Ve výpravě nechybí ani sedmnáctičlenný chlapecký fotbalový tým, který přijede do Liberce jako obhájce zlata z poslední olympiády. Královéhradecký kraj bude premiérově reprezentovat i ženská fotbalová složka. „Z kolektivních sportů by na medaile mohly zaútočit mladé fotbalistky,“ věří Tomáš Záviský, krajský koordinátor.

Spoléhat se bude například na plavce Mikuláše Rudolfa Cogana z Jičína, který už před dvěma roky ze šesti plaveckých disciplín pětkrát bral zlato a jednou stříbro. Z tehdejších 14 zlatých medailí pro kraj měl podíl na bezmála polovině. Dalším důležitým sportem bude určitě orientační běh, který patří tradičně k silnějším disciplínám na východě Čech. Tentokrát má kraj velmi silné hráče v sestavě. Z hradecké orienťácké rodiny Metelků se účastní jak Tomáš Metelka v mladší kategorii (H12), tak i jeho sestra Michaela (D14), která už navíc vybojovala pro kraj medaili na minulé letní ODM v Brně. Oba Metelkové vládnou celostátnímu orienťáckému žebříčku.

Oba zmíněné sporty jsou ve výčtu disciplín, ve kterých si kraj rozhodně neklade skromné cíle. „Medaile čekáme zejména v plavání, stolním tenisu, orientačním běhu, letním biatlonu, atletice, sportovní střelbě a sportovním lezení,“ prozrazuje silné disciplíny krajský koordinátor.

Naděje se spatřuje také v basketbalovém dívčím výběru, který si dovezl z Brna před dvěma roky bronz. Sestava na letošních hrách se opírá především o hradecký Sokol, který ve své kategorii vyhrál basketbalovou Žákovskou ligu a krajská skvadra bude tedy patřit ke kandidátům na vítězství.

Všichni tito zmínění sportovci budou mít týmové oblečení, které navrhla Aneta Hornychová ze Střední školy průmyslové, textilní a polygrafické v Červeném Kostelci. "Grafický návrh žákyně 3. ročníku Anety Hornychové se líbil nejvíce. Mladí sportovci v dresech ušitých podle vítězného návrhu budou na olympiádě v Libereckém kraji náš kraj reprezentovat,“ prozradila zákulisí celé akce náměstkyně hejtmana Martina Berdychová.

Autor: Tomáš Kalas - člen programu Mladí novináři na ODM 2019

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 986x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
19.06.2020 09:00 - 30.08.2020 16:00
Tvoříš, tvořím, tvoříme (výstava + soutěž)
20.06.2020 16:00 - 19.09.2020 17:00
Pohádky z Bauerovic zahrádky II
1.07.2020 - 30.08.2020
Nyní a dříve (výstava)
1.07.2020 - 30.09.2020
Božena Němcová (výstava)