Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport

Královéhradecký kraj podpořil hned 2 reprezentantky z Královédvorska

Redakce / 19.06.2019, Dvůr Králové nad Labem
Částku 345 tisíc korun letos kraj rozdělil mezi 4 sportovce, kteří kraj reprezentují a díky svým výkonům pravidelně umísťují na předních pozicích v českých ale i světových klání. Z toho 2 jsou ze Dvora Králové!
 
Peníze budou rozděleny mezi mistra světa v kvadriatlonu Leoše Roušavého, Janu Vepřekovou, která bude bojovat na Mistrovství světa v bezmotorovém létání, českou reprezentantku v silovém trojboji Dominiku Jansovou a paralukostřelkyni Šárku Musilovou, která v českých barvách zabojuje o medaile na Mistrovství světa v Nizozemsku. 

  • Královédvorská Jana Vepřeková je legendou českého bezmotorového létání. V české reprezentaci figuruje od roku 1982. Může se pochlubit největším počtem účastí na mistrovství Evropy a světa v historii bezmotorového létání. Z mistrovství světa má celkem osm medailí – jednu zlatou, dvě stříbrné a pět bronzových. Rozhovor s ní si můžete přečíst zde. Jana Vepřeková je členkou letecké Síně slávy a v loňském roce se u příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa zařadila mezi 100 nejvýznamnějších osobností československého letectví.
  • Dominika Jansová je nadějná mladá reprezentantka České republiky v silovém trojboji a několikanásobná mistryně České republiky. Držitelka pěti národních rekordů letos startuje na třech evropských a světových šampionátech. O jejích úspěších jsme psali i u nás.
  • Leoš Roušavý v loňské sezoně vybojoval páté místo ze světového šampionátu v Německu. Dvakrát se umístil na čtvrtém místě v závodech Světového poháru a stejné umístění přidal i na evropském šampionátu. Na stupních vítězů se objevil po zisku bronzové medaile na Světovém poháru v Anglii. Kvadriatlon je vytrvalostní závod skládající se z plavání, jízdy na kajaku, cyklistiky a běhu.
  • Šárka Musilová se významně prosadila v paralukostřelbě. Je držitelkou bronzové paralympijské medaile z Ria de Janeira. Z loňského domácího evropského šampionátu vybojovala bronzovou a zlatou medaili.

Královéhradecký kraj každoročně uvolňuje milionové částky na podporu sportu. Letos sportovce podpoří 14,5 miliony korun.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Královéhradecký kraj

 

Související články
Jana Vepřeková má bronz z mistrovství světa. "Je to bedna, je to placka, je to super, ale je to hořkosladké".
Mistrovství Evropy v silovém trojboji v podání Dominiky Jansové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1029x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí