')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport

Královéhradecký kraj podpořil hned 2 reprezentantky z Královédvorska

Redakce / 19.06.2019, Dvůr Králové nad Labem
Částku 345 tisíc korun letos kraj rozdělil mezi 4 sportovce, kteří kraj reprezentují a díky svým výkonům pravidelně umísťují na předních pozicích v českých ale i světových klání. Z toho 2 jsou ze Dvora Králové!
 
Peníze budou rozděleny mezi mistra světa v kvadriatlonu Leoše Roušavého, Janu Vepřekovou, která bude bojovat na Mistrovství světa v bezmotorovém létání, českou reprezentantku v silovém trojboji Dominiku Jansovou a paralukostřelkyni Šárku Musilovou, která v českých barvách zabojuje o medaile na Mistrovství světa v Nizozemsku. 

  • Královédvorská Jana Vepřeková je legendou českého bezmotorového létání. V české reprezentaci figuruje od roku 1982. Může se pochlubit největším počtem účastí na mistrovství Evropy a světa v historii bezmotorového létání. Z mistrovství světa má celkem osm medailí – jednu zlatou, dvě stříbrné a pět bronzových. Rozhovor s ní si můžete přečíst zde. Jana Vepřeková je členkou letecké Síně slávy a v loňském roce se u příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa zařadila mezi 100 nejvýznamnějších osobností československého letectví.
  • Dominika Jansová je nadějná mladá reprezentantka České republiky v silovém trojboji a několikanásobná mistryně České republiky. Držitelka pěti národních rekordů letos startuje na třech evropských a světových šampionátech. O jejích úspěších jsme psali i u nás.
  • Leoš Roušavý v loňské sezoně vybojoval páté místo ze světového šampionátu v Německu. Dvakrát se umístil na čtvrtém místě v závodech Světového poháru a stejné umístění přidal i na evropském šampionátu. Na stupních vítězů se objevil po zisku bronzové medaile na Světovém poháru v Anglii. Kvadriatlon je vytrvalostní závod skládající se z plavání, jízdy na kajaku, cyklistiky a běhu.
  • Šárka Musilová se významně prosadila v paralukostřelbě. Je držitelkou bronzové paralympijské medaile z Ria de Janeira. Z loňského domácího evropského šampionátu vybojovala bronzovou a zlatou medaili.

Královéhradecký kraj každoročně uvolňuje milionové částky na podporu sportu. Letos sportovce podpoří 14,5 miliony korun.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Královéhradecký kraj

 

Související články
Jana Vepřeková má bronz z mistrovství světa. "Je to bedna, je to placka, je to super, ale je to hořkosladké".
Mistrovství Evropy v silovém trojboji v podání Dominiky Jansové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 969x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí