Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Sport > krasobruslení

Úspěšné složení testů výkonnosti krasobruslařů ze Dvora Králové

Redakce / 8.01.2019, Dvůr Králové nad Labem
V sobotu 5. ledna 2019 se konaly testy výkonnosti v Českém Těšíně. Z Krasobruslařského klubu Dvůr Králové n.L. se jich zúčastnili celkem 4 členové a jejich výsledky nám udělali velkou radost.

FOTOGALERIE - Úspěšné složení testů výkonnosti

Jako první do testů výkonnosti nastoupila Barbora Kejzarová (test č. 3) a zvládla je jako nejlepší ve své skupině na zelenou kartu. 
Druhou statečnou byla Sára Slavíčková, která předvedla všechny prvky č. 6 velmi zdařile a splnila teprve jako třetí členka klubu v „testové“ historii test pro žactvo č. 6 na žlutou kartu. 
Jako poslední do boje o karty vstoupili Amélie Šimková a Štěpán Břeň v kategorii tance na ledě – test č. 5. Ačkoliv se myšlenka tančit na ledě stala pro oba reálnou až s prvním listopadovým tréninkem povinného tance s trenérkou Dominikou Schmidtovou, oba dva se dokázali přesně za dva měsíce naučit všechny tři povinné tance. Úspěch v tomto druhu testu byl však odvislý i na velmi obtížných individuálních bruslařských prvcích, jejichž zvládnutí se zdálo býti za tak krátký čas nemožné u mladší polovičky páru – Amálky, která ode mne samotné slýchala často „není to stále dobré, nestůj a jeď znovu a lépe.“ Jak obrovské pak bylo nadšení z výsledků testů si neumí nikdo představit (ti, co nikdy na ledě netančili, připravili za dva měsíce jen tak dva své svěřence na test výkonnosti v tancích na ledě). Oba naši tanečníci splnili požadovaný test – Amálka na zelenou kartu a Štěpán na žlutou kartu; oba dva měli lepší skóre než zástupci Akademie Tomáše Vernera. Prvním velkým závodem pro náš taneční pár by měla být Velká cena Náchoda na začátku února 2019. 

Pro neznalce karet doplňujeme pořadí možného plnění testu:
- nesplněno
- splněno na bílou kartu (45% - 59,9%)
- splněno na žlutou kartu (60% - 74,9%)
- splněno na zelenou kartu (75% - 100%)

Michaela Koblasová
Krasobrulařský klub Dvůr Králové

Související články
Štěpán Břeň z královédvorského oddílu krasobruslení se umístil na 4. místě na Zimní olympiádě dětí a mládeže!
Štěpán Břeň a Andrea Sommerová se stali přeborníky Královéhradeckého kraje v krasobruslení!
Video z tréninku dvorského tanečního krasobruslařského páru
Podzimní školička krasobruslení začíná již 21. září!
Nedělní kurzy bruslení pro dospělé a děti starší 12 let začínají již 17. října 2021 (Dvůr Králové)
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1937x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí