Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > lyžování

Odchovankyně Sokola Dvůr Králové Karolína Grohová je další nominovanou Královédvoračkou na Olympijské hry!

Redakce / 28.01.2018, sokol.kralovedvorsko.cz
Ke královédvorské rychlobruslařce Nikole Zdráhalové byla na poslední chvíli na Olympijské hry nominována rovněž lyžařka, ale také skialpinistka, atletka, a hlavně odchovankyně Sokola Dvůr Králové nad Labem Karolína Grohová. Bude to již její druhá olympiáda.
 
Poprosili jsme ji, aby nám o své nominaci napsala pár slov a tady jsou: 
"Z nominace na olympiádu mám nesmírnou radost. V úvodu sezony se mi moc nedařilo a o to větší radost jsem měla, když jsem se dozvěděla, že jsem nominována a mám možnost reprezentovat a ukázat se v co nejlepší formě. Dneska končíme závěrečnou přípravu v Seefeldu a ve čtvrtek budeme odlétat. Vím, že budu závodit ve štafetě a v klasickém sprintu, což je má nejoblíbenější i nejsilnější disciplína. O dalších startech se musím dohodnou s trenérem. Přeji si co nejlépe reprezentovat naší vlast.
S pozdravem Karolína"

Karolína Grohová je česká běžkyně na lyžích, skialpinistka a atletka. Startovala třikrát na mistrovství světa v klasickém lyžování, jednou na zimní olympiádě a také na Mistrovství světa ve skialpinismu, kde byla v kadetkách druhá a v juniorkách třetí!. Mistryní republiky ve skialpinismu se stala hned 5x! 
Karolína Grohová je ta malá uprostřed :-)Přípravou na vrcholový sport jí byl právě Sokol Dvůr Králové. Karolína Grohová je přebornice České obce sokolské ve sportovní všestrannosti, gymnastice, šplhu i atletice, medailistka z přeborů ČOS v atletickém víceboji i přespolním běhu, mnohonásobná župní přebornice v různých sportovních odvětvích. 
"Máme obrovskou radost, že se Káje podařilo opět probojovat na olympijské hry. Může být současným sokolíkům, a nejen jim velkým vzorem. Když jsme spolu naposledy mluvily, ptala se Kája, jak nacvičujeme na slet. Pozvala jsem ji na župní slet do Dvora Králové 19. 5. nebo přímo do Prahy. Kája si zavzpomínala, jak sama nacvičovala na slet, sletová vystoupení jí, podle jejích slov, přinesla zážitky na celý život..." Dodává jedna z jejích cvičitelek ze Sokola Pavlína Špatenková. 

Přečtěte si krátký článek o Sokole a cvičitelkách v Sokole, který nám Karolína Grohová poslala, když byla Pavlína Špatenková oceněna cenou města Dvora Králové :-) Další články TJ Sokol Dvůr Králové

FOTOGALERIE - Pětinásobná mistryně republiky ve skialpinismu a reprezentantka v běžeckém lyžování Karolína Grohová o letošní laureátce ceny Osobnost města Pavlíně Špatenkové a o Sokolu vůbec

 

Související články
Karolína Grohová o Pavlíně Špatenkové - letošní laureátce Ceny města Dvůr Králové nad Labem
OSOBNOST Podkrkonoší - Karolína Grohová! Rozhovor s olympioničkou

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1222x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět