Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > lyžování

Posezónní zhodnocení "dvorské" lyžařské školy

Redakce / 25.03.2019, sport - Co se děje
Končí zimní období a my úspěšně ukončili lyžařskou sezónu, kdy jsme plným autobusem pravidelně v sobotu vyráželi ze Dvora Králové do Horní Malé Úpy - na Pomezky. Máme velikou radost, kolik dětí a rodičů využilo této možnosti jezdit s námi přímo ze Dvora Králové a užilo si sobotní lyžařskou a snowboardovou školu, která nabízela služby přímé dopravy, zkušených instruktorů i dobrého občerstvení.
 

FOTOGALERIE - Posezónní zhodnocení "dvorské" lyžařské školy

Po dobu pěti po sobě jdoucích sobot a dvou doplňkových sobot, které se mohly využít jako náhradní, jsme si prožili krásně slunečné, ale i sněhové počasí. Děti byly nezdolné a ze svahů se jim často ani nechtělo domů. Pravda, dopoledne se nemohly dočkat oběda, ale odpoledne při instruktorské hlášce „a jedeme naposledy a pak už k autobusu“ většina dětí volala „neeeee, ještě neeee“.

Průběh lyžařské školy

Vezmeme-li to od začátku, první den byl hlavně o rozřazování dětí do družstev. Snowboardisté a předškolní děti to měli snazší v tom, že jich bylo méně. Instruktoři snowboardingu si děti rozdělili do čtyř družstev podle dovedností od úplných začátečníků po děti, co se přišly učit na snowboardu různé triky. Školkové děti jsme si vzali do dětského parku na pásový vlek a postupně si je rozřadili do skupin. Starší děti byly také rozřazeni do skupin podle dovedností. První den byl hodně o organizaci a trpělivosti jak dětí, tak přihlížejících rodičů a za to jim tímto děkujeme.

Zkušenosti v lyžařském parku

Další lyžařské soboty už byly o osvojování si lyžařských dovedností a vylepšování těch, které děti měly již před nástupem do naší školy a školky. Zima nám přála, takže byla kupa sněhu a díky tomu i výborné podmínky na lyžování. Pravda, jeden den nám padal mokrý sníh, který se dětem lepil na lyže a moc jim to nejezdilo. Krásně se ale ukázalo, kdo to jak to má. Mezi nejmenšími se ten den objevily slzičky, protože nepřišli přece pochodovat na lyžích, ale chtěli, aby jim to svištělo a než zavolají „mamííííííí“ byli dole zase u vleku. 
A ono to najednou nejelo! Naštěstí se ale objevila dobrá duše a dětem, co to nejezdilo a chtěly, aby jim to jezdilo, mázla vosk na lyžičky a tak jim to nakonec svištělo i na tom mokrém sněhu, že se rodiče nestačili divit. Zároveň se ale našly takové děti, které si naopak užívaly, že jim to nejezdí a s řehotem znějícím po celém dětském lyžařském parku si to doslova šlapaly z kopce dolů. Lyže je konečně poslouchaly a neujížděly pod nohami!

Závěrečné závody

Pátý kurz se konaly závody, vyhodnocení a rozloučení s většinou malých lyžařů a vlastně i s námi instruktory. Bylo krásné vidět ta zářivá očka malých i větších lyžařů, když dostali odměny za svůj výkon nebo zkrátka jen za to, že s námi lyžovali. Bylo krásné vidět i údiv těch, kteří původně vůbec závodit nechtěli a nakonec si odváželi medaile. 

Pozivitní zpětná vazba

Děkujeme všem za hezké odezvy, za krásná slova spokojenosti s naší lyžařskou a snowboardovou školou. Jsme vděčni za to, že se dětem i rodičům s námi líbilo tak, že si někteří přikoupili další kurzy na doplňkové soboty. To je pro nás ta největší odměna! Děkujeme za ni!

Děkujeme všem účastníkům naší lyžařské a snowboardové školy i těm, kteří se jen svezli našimi autobusy ať už ze Dvora Králové či z Hradce Králové a moc doufáme, že se vám s námi líbilo a že s námi budete jezdit i příští lyžařskou sezónu. Zároveň děkujeme za trpělivost, důvěru a omlouváme se za nedostatky, které jste někdy mohli pocítit. Doufáme a těšíme se, že nám zachováte přízeň a příští sezónu s námi pojedete znovu třeba i s vašimi přáteli.

Kovárníková Radana
SK TATRAN Hradec Králové (ze Dvora Králové nad Labem)
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 939x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

Inzerce



Volná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí