Vyhledej
Královédvorsko > Sport > lyžování

Posezónní zhodnocení "dvorské" lyžařské školy

Redakce / 25.03.2019, sport - Co se děje
Končí zimní období a my úspěšně ukončili lyžařskou sezónu, kdy jsme plným autobusem pravidelně v sobotu vyráželi ze Dvora Králové do Horní Malé Úpy - na Pomezky. Máme velikou radost, kolik dětí a rodičů využilo této možnosti jezdit s námi přímo ze Dvora Králové a užilo si sobotní lyžařskou a snowboardovou školu, která nabízela služby přímé dopravy, zkušených instruktorů i dobrého občerstvení.

FOTOGALERIE - Posezónní zhodnocení "dvorské" lyžařské školy

Po dobu pěti po sobě jdoucích sobot a dvou doplňkových sobot, které se mohly využít jako náhradní, jsme si prožili krásně slunečné, ale i sněhové počasí. Děti byly nezdolné a ze svahů se jim často ani nechtělo domů. Pravda, dopoledne se nemohly dočkat oběda, ale odpoledne při instruktorské hlášce „a jedeme naposledy a pak už k autobusu“ většina dětí volala „neeeee, ještě neeee“.

Průběh lyžařské školy

Vezmeme-li to od začátku, první den byl hlavně o rozřazování dětí do družstev. Snowboardisté a předškolní děti to měli snazší v tom, že jich bylo méně. Instruktoři snowboardingu si děti rozdělili do čtyř družstev podle dovedností od úplných začátečníků po děti, co se přišly učit na snowboardu různé triky. Školkové děti jsme si vzali do dětského parku na pásový vlek a postupně si je rozřadili do skupin. Starší děti byly také rozřazeni do skupin podle dovedností. První den byl hodně o organizaci a trpělivosti jak dětí, tak přihlížejících rodičů a za to jim tímto děkujeme.

Zkušenosti v lyžařském parku

Další lyžařské soboty už byly o osvojování si lyžařských dovedností a vylepšování těch, které děti měly již před nástupem do naší školy a školky. Zima nám přála, takže byla kupa sněhu a díky tomu i výborné podmínky na lyžování. Pravda, jeden den nám padal mokrý sníh, který se dětem lepil na lyže a moc jim to nejezdilo. Krásně se ale ukázalo, kdo to jak to má. Mezi nejmenšími se ten den objevily slzičky, protože nepřišli přece pochodovat na lyžích, ale chtěli, aby jim to svištělo a než zavolají „mamííííííí“ byli dole zase u vleku. 
A ono to najednou nejelo! Naštěstí se ale objevila dobrá duše a dětem, co to nejezdilo a chtěly, aby jim to jezdilo, mázla vosk na lyžičky a tak jim to nakonec svištělo i na tom mokrém sněhu, že se rodiče nestačili divit. Zároveň se ale našly takové děti, které si naopak užívaly, že jim to nejezdí a s řehotem znějícím po celém dětském lyžařském parku si to doslova šlapaly z kopce dolů. Lyže je konečně poslouchaly a neujížděly pod nohami!

Závěrečné závody

Pátý kurz se konaly závody, vyhodnocení a rozloučení s většinou malých lyžařů a vlastně i s námi instruktory. Bylo krásné vidět ta zářivá očka malých i větších lyžařů, když dostali odměny za svůj výkon nebo zkrátka jen za to, že s námi lyžovali. Bylo krásné vidět i údiv těch, kteří původně vůbec závodit nechtěli a nakonec si odváželi medaile. 

Pozivitní zpětná vazba

Děkujeme všem za hezké odezvy, za krásná slova spokojenosti s naší lyžařskou a snowboardovou školou. Jsme vděčni za to, že se dětem i rodičům s námi líbilo tak, že si někteří přikoupili další kurzy na doplňkové soboty. To je pro nás ta největší odměna! Děkujeme za ni!

Děkujeme všem účastníkům naší lyžařské a snowboardové školy i těm, kteří se jen svezli našimi autobusy ať už ze Dvora Králové či z Hradce Králové a moc doufáme, že se vám s námi líbilo a že s námi budete jezdit i příští lyžařskou sezónu. Zároveň děkujeme za trpělivost, důvěru a omlouváme se za nedostatky, které jste někdy mohli pocítit. Doufáme a těšíme se, že nám zachováte přízeň a příští sezónu s námi pojedete znovu třeba i s vašimi přáteli.

Kovárníková Radana
SK TATRAN Hradec Králové (ze Dvora Králové nad Labem)

 
Vaše komentáře

Přečteno 1150x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí