Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Královedvorští canicrossaři přivezli medaili z mistrovství světa i mistrovství Evropy

Redakce / 13.11.2018, Dvůr Králové nad Labem
Jakub Rinn a Veronika Lesiuková jsou úspěšní reprezentanti České republiky v canicrossu. Málokdo zřejmě tuší, že oba bydlí v současné době v centru Dvora Králové a pravidelně trénují v lesích kolem Dvora. Canicross je totiž běžecký sport, při kterém se člověk nespoléhá jen sám na sebe, ale také na psa.
 

FOTOGALERIE - Královedvorští canicrossaři přivezli medaili z Mistrovství světa i Mistrovství Evropy

Takový pes je k člověku pevně připevněn pružným amortizačním vodítkem a je oblečen do speciálního postroje, podobně jako např. saňoví psi a společně s člověkem překonávají předem danou trať. 
Jako v každých jiných běžeckých závodech vítězí ten, kdo je v cíli nejrychleji. Tedy i se psem. 

Mistrovství světa v Polsku


Česká republika patří v canicrossu k velmocem, o čemž svědčí i to, že čeští reprezentanti dovezli z obou šampionátů početnou sbírku medailí v individuálních i štafetových závodech. 
Jedním z těch, který se umístil mezi 10 nejlepšími Čechy na mistrovství světa ve dnech 6.-7. října 2018 v polském Lubiezowě, je i zmíněný Jakub Rinn, původem z Broumova. Společně s fenkou evropského saňového psa si v těžké konkurenci doběhli pro 9. místo. Na závěr šampionátu si však ještě polepšili a stali mistry světa v canicrossových štafetách mužů.
Veronika Lesiuková, rodačka ze Všelib na Náchodsku, si se svým australským ovčákem doběhla v elitní kategorii pro krásné 11. místo. 

Místrovství Evropy ve Švédsku


Už o pár týdnů později se zúčastnili také Mistrovství Evropy IFSS, které se konalo 24.-28. října 2018 ve švédském Nybro. 
Jakub Rinn skončil těsně pod medailovými pozicemi na úžasném 4. místě a opět zabodoval ve štafetách, kde získal bronz.
Veronika dokončila tento velký závod závod na 16. místě.

Canicross je sport náročný jak fyzicky, tak psychicky, ale i finančně. Žádného ze svých úspěchů by nedosáhli za podpory svých rodin, přátel, známých a partnerů (Canvit, Originalbarf, Dogfitness). 

S těmito úspěšnými sportovci chystáme v nejbližší době na portále Královédvorsko.cz rozhovor. 

Pokud se však již nemůžete dočkat a rádi byste se dozvěděli již nyní, jak se žije se smečkou 3 psů v centru Dvora Králové, na jaké závody se během roku podívali, co se svými psy zažívají, můžete se podívat na jejich web, který pravidelně aktualizují - www.myapsi.cz

Kateřina Sekyrková
Foto: Šimon Cipro, Camille Paris, Anna Postniková, Stefan Andersson
 

 

 
 
Přečteno 855x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).

InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí