Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Královedvorští canicrossaři přivezli medaili z mistrovství světa i mistrovství Evropy

Redakce / 13.11.2018, Dvůr Králové nad Labem
Jakub Rinn a Veronika Lesiuková jsou úspěšní reprezentanti České republiky v canicrossu. Málokdo zřejmě tuší, že oba bydlí v současné době v centru Dvora Králové a pravidelně trénují v lesích kolem Dvora. Canicross je totiž běžecký sport, při kterém se člověk nespoléhá jen sám na sebe, ale také na psa.
 

FOTOGALERIE - Královedvorští canicrossaři přivezli medaili z Mistrovství světa i Mistrovství Evropy

Takový pes je k člověku pevně připevněn pružným amortizačním vodítkem a je oblečen do speciálního postroje, podobně jako např. saňoví psi a společně s člověkem překonávají předem danou trať. 
Jako v každých jiných běžeckých závodech vítězí ten, kdo je v cíli nejrychleji. Tedy i se psem. 

Mistrovství světa v Polsku


Česká republika patří v canicrossu k velmocem, o čemž svědčí i to, že čeští reprezentanti dovezli z obou šampionátů početnou sbírku medailí v individuálních i štafetových závodech. 
Jedním z těch, který se umístil mezi 10 nejlepšími Čechy na mistrovství světa ve dnech 6.-7. října 2018 v polském Lubiezowě, je i zmíněný Jakub Rinn, původem z Broumova. Společně s fenkou evropského saňového psa si v těžké konkurenci doběhli pro 9. místo. Na závěr šampionátu si však ještě polepšili a stali mistry světa v canicrossových štafetách mužů.
Veronika Lesiuková, rodačka ze Všelib na Náchodsku, si se svým australským ovčákem doběhla v elitní kategorii pro krásné 11. místo. 

Místrovství Evropy ve Švédsku


Už o pár týdnů později se zúčastnili také Mistrovství Evropy IFSS, které se konalo 24.-28. října 2018 ve švédském Nybro. 
Jakub Rinn skončil těsně pod medailovými pozicemi na úžasném 4. místě a opět zabodoval ve štafetách, kde získal bronz.
Veronika dokončila tento velký závod závod na 16. místě.

Canicross je sport náročný jak fyzicky, tak psychicky, ale i finančně. Žádného ze svých úspěchů by nedosáhli za podpory svých rodin, přátel, známých a partnerů (Canvit, Originalbarf, Dogfitness). 

S těmito úspěšnými sportovci chystáme v nejbližší době na portále Královédvorsko.cz rozhovor. 

Pokud se však již nemůžete dočkat a rádi byste se dozvěděli již nyní, jak se žije se smečkou 3 psů v centru Dvora Králové, na jaké závody se během roku podívali, co se svými psy zažívají, můžete se podívat na jejich web, který pravidelně aktualizují - www.myapsi.cz

Kateřina Sekyrková
Foto: Šimon Cipro, Camille Paris, Anna Postniková, Stefan Andersson
 

 

 
 
Přečteno 796x
 
 
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí