Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Medailový víkend královédvorských sokolů

Redakce / 15.06.2016, Dvůr Králové nad Labem
O víkendu 10. - 12. června se konal republikový přebor České obce sokolské ve sportovní všestrannosti, do kterého se mezi osmnácti závodníky župy Podkrkonošské - Jiráskovy probojovalo také šest závodníků ze Sokola Dvůr Králové n. L.
Všestrannostní sport je v našem regionu na velmi vysoké úrovni, a tak už jen samotná kvalifikace do přeboru je obrovským úspěchem. Říká se, že náš župní přebor je sám o sobě malým přeborem republiky. Toto tvrzení naši závodníci o víkendu opět potvrdili, když se jim podařilo získat pro župu neuvěřitelných 32 medailí. Ale nyní k výsledkům královédvorských závodníků. Ti vybojovali medailí osm.
Sára Erbenová vybojovala mezi 47 staršími žákyněmi stříbrné medaile za sportovní gymnastiku a za plavání, dále získala také bronz za šplh a čtvrté místo v atletice. Libor Drábek získal mezi muži skvělou stříbrnou medaili za sportovní gymnastiku a Kateřina Holubcová přidala bronzovou medaili za atletiku, 4. místo za gymnastiku a 7. místo za šplh. Žáci také závodili výborně. Jakub Grus vyhrál závod v plavání a obsadil 4. místa v atletice a gymnastice, Ondřej Schreiber byl o 0,06 s čtvrtý ve šplhu, Eva Špatenková obsadila čtvrté místo ve sportovní gymnastice se ztrátou 0,35 bodu na třetí místo a čtvrtá byla rovněž v atletice.
 Velkou radost nám přineslo vyhlášení celkových výsledků přeborníků v sokolské všestrannosti. Sáře Erbenové a Jakubu Grusovi se podařilo vybojovat za všestrannost stříbrné medaile a Eva Špatenková přidala medaili bronzovou. Kateřina Holubcová skončila na 4. místě, Ondřej Schreiber na 5. místě a Libor Drábek na místě 7. Tyto výsledky potvrzují výbornou výkonnost našich závodníků. Každý, kdo sportuje určitě uzná, že zvládnout během dvou dní devítiboj (dorostenky a ženy), desetiboj (žákyně) nebo jedenáctiboj (žáci, dorostenci a muži), je velice náročné. Tím spíše, že pokud chce závodník uspět mezi silnou konkurencí, musí odvést mírně nadprůměrný výkon ve všech disciplínách.
Všem závodníkům patří velké uznání a poděkování za to, že jméno Sokol Dvůr Králové má opravdu dobré jméno.