Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Mladí hasiči z SDH Choustníkovo Hradiště mají za sebou v letošním roce již několik úspěchů

Redakce, / 8.04.2019, Choustníkovo Hradiště
V lednu naši malí hasiči vyrazili závodit do Trutnova, kde se konala nová soutěž. Během zimních měsíců jich moc není, proto jsme s radostí přijali pozvání. Soutěžilo se ve třech disciplínách - uzlová štafeta, štafeta přiřazování technických prostředků a upravený požární útok.
 

FOTOGALERIE - Mladí hasiči z SDH Choustníkovo Hradiště mají za sebou v letošním roce již několik úspěchů

Výsledky dosavadních závodů


Choustníkovo Hradiště reprezentovala v lednu v Trutnově dvě družstva starších, do „B“ družstva jsme zařadili i naše dva mladší. Celkem se zúčastnilo v této kategorii družstev osm.
Na výsledek našeho snažení jsme čekali docela dlouho, protože se vyhlašovalo od posledního umístění. A naše družstvo "B" bylo na 4. místě, družstvo "A" bylo na místě 1.

V polovině března tradičně sbíráme zkušenosti v Jablonci nad Nisou v běhu na 60 metrů překážek, tato soutěž je zařazena do halového poháru v šedesátkování, kam patří ještě dva závody v Ostravě a jeden v Praze. Z Jablonce jsme si medaile nepřivezli, nepřivezli jsme si ani žádný bod do poháru, ale potkali jsme se se špičkou republiky v požárním sportu. V kategorii starší se zúčastnilo soutěže přes 500 závodníků, z okresu Trutnov jsme však byli jediní.

Poslední březnový víkend se tři zástupci SDH Choustníkovo Hradiště zúčastnili okresní uzlovky. Vojta v mladších v jednotlivcích obsadil 12. místo, starší děvčata se umístila na 4. a 6. místě a v součtu jako družstvo obsadila krásné 2. místo.

V sobotu 6. dubna jsme vyrazili do Rožnova vyzkoušet po zimní pauze závod požární všestrannosti. Protože nám děti stárnou, potřebovali jsme vyzkoušet dorosteneckou kategorii, příští týden nás čeká okresní ZPV. Naše čtyři děvčata doplní družstvo z SDH Hřibojedy a jeden chlapec poměří své síly s dalšími v jednotlivcích. A aby nám starší chlapci nezlenivěli a byli lépe připraveni na případný postup na krajské kolo, vzali jsme je s sebou.
I když jsme přípravě moc času nevěnovali, dařilo se jim skvěle. Ve starších i družstvech dorostu jsme vyhráli, v jednotlivcích si Petr vezl domů stříbrnou medaili. Jsou prostě dobří :-).


Nábor nových členů


Máte dítko, které má rádo pohyb a chce být hasičem? Přijďte se podívat na náš trénink (čtvrtek 16.30 – 18.00 hod. v Choustníkově Hradišti na hřišti), vyzkoušet si to, rádi ho vezmeme mezi nás.

Šárka Medlíková
 

Související články
Mladým hasičům z SDH Choustníkovo Hradiště se daří dál

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1018x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí