Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Mladí hasiči z SDH Choustníkovo Hradiště mají za sebou v letošním roce již několik úspěchů

Redakce, / 8.04.2019, Choustníkovo Hradiště
V lednu naši malí hasiči vyrazili závodit do Trutnova, kde se konala nová soutěž. Během zimních měsíců jich moc není, proto jsme s radostí přijali pozvání. Soutěžilo se ve třech disciplínách - uzlová štafeta, štafeta přiřazování technických prostředků a upravený požární útok.
 

FOTOGALERIE - Mladí hasiči z SDH Choustníkovo Hradiště mají za sebou v letošním roce již několik úspěchů

Výsledky dosavadních závodů


Choustníkovo Hradiště reprezentovala v lednu v Trutnově dvě družstva starších, do „B“ družstva jsme zařadili i naše dva mladší. Celkem se zúčastnilo v této kategorii družstev osm.
Na výsledek našeho snažení jsme čekali docela dlouho, protože se vyhlašovalo od posledního umístění. A naše družstvo "B" bylo na 4. místě, družstvo "A" bylo na místě 1.

V polovině března tradičně sbíráme zkušenosti v Jablonci nad Nisou v běhu na 60 metrů překážek, tato soutěž je zařazena do halového poháru v šedesátkování, kam patří ještě dva závody v Ostravě a jeden v Praze. Z Jablonce jsme si medaile nepřivezli, nepřivezli jsme si ani žádný bod do poháru, ale potkali jsme se se špičkou republiky v požárním sportu. V kategorii starší se zúčastnilo soutěže přes 500 závodníků, z okresu Trutnov jsme však byli jediní.

Poslední březnový víkend se tři zástupci SDH Choustníkovo Hradiště zúčastnili okresní uzlovky. Vojta v mladších v jednotlivcích obsadil 12. místo, starší děvčata se umístila na 4. a 6. místě a v součtu jako družstvo obsadila krásné 2. místo.

V sobotu 6. dubna jsme vyrazili do Rožnova vyzkoušet po zimní pauze závod požární všestrannosti. Protože nám děti stárnou, potřebovali jsme vyzkoušet dorosteneckou kategorii, příští týden nás čeká okresní ZPV. Naše čtyři děvčata doplní družstvo z SDH Hřibojedy a jeden chlapec poměří své síly s dalšími v jednotlivcích. A aby nám starší chlapci nezlenivěli a byli lépe připraveni na případný postup na krajské kolo, vzali jsme je s sebou.
I když jsme přípravě moc času nevěnovali, dařilo se jim skvěle. Ve starších i družstvech dorostu jsme vyhráli, v jednotlivcích si Petr vezl domů stříbrnou medaili. Jsou prostě dobří :-).


Nábor nových členů


Máte dítko, které má rádo pohyb a chce být hasičem? Přijďte se podívat na náš trénink (čtvrtek 16.30 – 18.00 hod. v Choustníkově Hradišti na hřišti), vyzkoušet si to, rádi ho vezmeme mezi nás.

Šárka Medlíková
 

Související články
Mladým hasičům z SDH Choustníkovo Hradiště se daří dál

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1876x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí