Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Na Hubertovu jízdu v Havlovicích padaly potoky vody, někdy dokonce i sníh! Podívejte se na video a fotogalerii

Redakce / 24.10.2019, Aktualizováno , Havlovice - Trutnovsko a Úpicko
Za 8 let tradiční Hubertovy jízdy v Havlovicích prý ještě pořadatelé nezažili tak drsné počasí! Na lidech i koních se vystřídaly všechny druhy deště, které si kdo umí představit. Přesto se zúčastnila řada srdcařů a tradiční akci, byť poněkud zkrácenou, si opravdu užili.
 Havlovickou Hubertovu jízdu připravuje vždy tak měsíc předem Spolek JK Hubert . Akce se zúčastnilo celkem 28 jezdců, 5 vozatajců se svými spřeženími a cca. 50 přihlížejících diváků. Po slavnostním nástupu byla jízda zahájena slavnostní fanfárou a koně se svými jezdci se vydali na trať, kde překonávali přírodní skoky. Na závěr se konaly  závody koňských spřežení na rychlost i zručnost. Jezdci v sedlech ještě měli možnost ulovit si lišáka (najít schovanou plyšovou hračku).

Kvůli nepříznivému počasí a nevhodnosti terénu se letos nekonal závěrečný dostih, tzv. halali, ale nikdo nepřišel zkrátka a každý jezdec či vozataj obdržel nějakou pozornost a kokardu na památku. Pro každého účastníka znamená účast na akci nejen hodiny tréninku, ale těsně před akcí i hodiny příprav, čistění výstroje a ladění jezdeckého oblečení. Více než výsledky jednotlivých disciplín je to pro všechny zejména společenská událost, kde se sejdou milovníci koní.  

A co letošní akce znamenala pro hlavní organizátorku Janu Prouzovou?

Přidáváme její zhodnocení na Facebooku spolku :-)

Milí přátelé, jsme potěšeni vždy, když za námi na naši akci přijedete. Ale toho, že přijedete, i když padají trakaře, toho si nesmírně vážíme. A jak včera několikrát trefně zaznělo z účastnických řad: "Za sluníčka umí jezdit každý, za deště jezdí jen srdcaři". Ale včerejší den přinesl i nějaká pozitiva! Ověřili jsme si, že:

1. předpovědi počasí vycházejí vždy, když to nejmíň potřebujete.
2. jako spolek držíme spolu "v dobrém i zlém".
3. umíme reagovat na vzniklou situaci a přizpůsobit se.
4. pořád je na světě dost šílenců
5. Marcelovi to ďábelsky fotí za jakéhokoliv počasí (důkaz přiložen)

A tak doufáme, že další propršená první říjnová sobota přijde zase až za čtyřicet let.
Děkujeme a těšíme se na vás zase někdy... (Ples 1. 2. 2020, Sportovní jezdecké odpoledne 18. 7. 2020, Hubertova jízda 3. 10. 2020)

Více o pořadatelích a dalších akcích najdete na webu zde. Nebo na Facebooku zde.

V galerii níže najdete krásné fotka pana Marcela Runštuka - jeho kompletní galerie se všemi fotkami z akce je zde


FOTOGALERIE - Na Hubertovu jízdu v Havlovicích padaly potoky vody, někdy dokonce i sníh! Podívejte se na video a fotogalerii

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1012x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí