Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Nové workouotové hřiště bylo instalováno na koupaliště až po sezoně. Nevadí, nezkazí se.

Redakce / 10.09.2015, Dvůr Králové nad Labem
Návštěvníci Tyršova koupaliště se mohou příští rok těšit na novou atrakci.  Atrakaci, která navíc není pasivní zábavou, ale atraktivním tělocvičným nářadím! Jedná se o tak zvané, nyní velmi moderní WORKOUTOVÉ hřiště. Původně bylo v plánu postavit jej již na jaře. Bohužel se nepodařilo vše potřebné před sezonou zařídit, což je škoda. Letošní návštěvnost koupaliště by mu jistě dala řádně zabrat. 
 

Navíc byl avizován skutečně jen jednoduchý rám, očekávání proto nebyla nijak zvlášť veliká. Výsledek však předčil naše očekávání. Hřiště je svým rozsahem sice menší, než podobné v Schulzových sadech. Základní dřevěný rám však obsahuje pro cvičení vše potřebné - hrazdu v různých úrovních, žebřík pro ručkování a dokonce i šplhací tyč, která v parku schází. 

A co je na tom nejlepší, tak toto náčiní nestálo naše město vůbec nic! Jedná se o dohodu mezi firmami KOFOLA (Propagace vody RAJEC) a Pavlem Janákem (Americana bar s.r.o.), který je nynějším provozovatelem restaurace a stánků s občerstvením právě na koupališti.  Firma workoutové hřiště na našem koupališti umístila proto, že Pavel Janák je jejich dlouholetým spolehlivým odběratelem a prostor koupaliště je pro podobnou aktivitu naprosto ideální. Pokud by propagace firem měla vždy vypadat takto, tak myslím není moc co řešit. Naopak - je mi stále divné, proč podobná spolupráce místních firem ve městě spíše vázne, ať už ve sportu, či v kultuře.

Chcete-li se na nové hřiště podívat (zatím nikoliv cvičit - nejsou zatvrdlé betonové základy), tak příležitost máte již zítra, kdy se na koupališti konají závody ATTITUDE Challenge, které jsou na založeny právě na síle a šikovnosti svalů. Přijďte se podívat na těžké atlety a atletky, gymnasty a gymnastky, kteří sami ještě ani nevědí, co si na ně organizátorka Lucie Sýkorová vymyslela :-) 

Podívejte se, jak na podobném hřišti v městském parku cvičí tlustý autor těchto řádek s tlupou dětí. A tady - jak na obdobném náčiní cvičí skuteční machři. 

Autor: Jan Holan

 

Související články
Lucie Sýkorová z TS Attitude: „Výzvy jsou super. Motivují nás a dostávají z naší osobní "komfortní zóny”.
Attitude Challenge - funkčnímu tréninku na koupališti přálo počasí
Technické služby přijmou plavčíka/strojníka
Tyršovo koupaliště se připravuje na novou sezonu. Delfínek se opraví až na podzim
Výstraha - vysoké teploty v Královéhradeckém a Pardubickém kraji
Svítání nad Tyršovým koupalištěm ve Dvoře Králové nad Labem
Zájmová činnost a kroužky pro školáky na Královédvorsku ve školním roce 2016/2017
Tyršovo koupaliště letos otvírá se zpožděním, do bazénu se letos skočí v úterý 6. června

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 95x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí