')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Nový rekord triatlonu Death Game. Triatleti popáté pokořili Zvičinu

Redakce / 5.09.2018, Dvůr Králové nad Labem
Pátý ročník triatlonu Death Game opět odstartoval v neděli ráno na Tyršově koupališti. Skvělá úroveň překvapila i organizátory a přinesla zajímavé boje o první místo. Kateřina Holubová je novou držitelkou ženského rekordu závodu a celkovým vítězem ročníku se stal Marek Munzar.
 

FOTOGALERIE - Death game 2018

Ve Dvoře Králové nad Labem se 2. září uskutečnil 5. ročník cross-triatlonu Death Game. Závodu se zúčastnilo 15 sportovců. Po plavecké části na Tyršově koupališti zamířili v sedle kola na vrchol Zvičiny, aby doběhli do cíle na přehradě Les Království. I přes dvě lehčí zranění, způsobená mokrou tratí, dokončili závod všichni závodníci.

Triatlon Death Game

Závod se skládá z 800 m plavání v bazénu na Tyršově koupališti ve Dvoře Králové nad Labem. Pokračuje cyklistickou částí přes Lipnici, Bílou Třemešnou a Hotel Pod Zvičinou pod sjezdovku na Zvičině. Tu závodníci musejí zdolat s kolem. Následuje sjezd z vrcholu Zvičiny lesem k Hotelu Pod Zvičinou. Z Bílé Třemešné potom doběhnou na konec hráze vodního díla Les Království. Závod je pořádán plaveckým klubem od roku 2014.

„Trať byla letos mokrá, protože vydatně pršelo celou noc. To nám dělalo starosti kvůli sjezdové pasáži mezi vrcholem Zvičiny a Hotelem Pod Zvičinou. Naštěstí to všichni zvládli. Každý rok jí kontrolujeme den před závodem, protože nechceme riskovat víc, než je nutné,“ zmiňuje spoluorganizátor závodu Jiří Jaroš.

Vítězem závodu se letos stal Marek Munzar (1.17:05), který ovládl první tři ročníky. Na druhém místě se umístil Jan Šeberka (1:19:17), který si s Munzarem vyměnil místo po loňském senzačním vítězství při svém debutu. Třetí místo pak patří Tomáši Kudrnovi, který závod dokončil i s tržnou ránou na koleni. V kategorii žen pak zcela excelovala Kateřina Holubová (1:35:08), která nyní drží ženský rekord závodu.


„Letošní úroveň závodníků nás mile překvapila. Sportovní výkony byly nad očekávaní dobré a závod byl nesmírně napínavý už v bazénu. Taky se nám potvrdilo, že takhle netradiční triatlon je na konci sezóny atraktivním zpestřením a má smysl v něm pokračovat i další roky,“ říká Lukáš Baše, spoluzakladatel závodu.

Letošní závod se vyznačoval vysokou účastí a skvělými sportovními výkony. Jelikož je společně s cross-fitovými závody Attitude Challenge jedinou pravidelně se opakující akcí na Tyršově koupališti, bude ze strany organizátorů snaha o větší podporu ze strany provozovatele areálu. Zástupci Tyršova klubu věří, že se z akce stane tradice s oblibou nejen u závodníků.

Jiří Jaroš, Tyršův plavecký klub

Foto: Jana Pechlátová


 

Související články
Tyršovo koupaliště končí sezonu 2. září 2018. Okolní koupaliště také, ačkoliv mají vyhřívané bazény

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1566x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí