Vyhledej
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová v pořadu Na kus řeči ve Dvorečku - podívejte se na video

Redakce / 6.03.2018
Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová ze Dvora Králové nad Labem povídá o svých začátcích mezi dvorskými hokejisty, o Olympiádě i o Martině Sáblíkové.
 
Bylo nám ctí připravovat poslední 2 pořady s moc fajn sportovkyněmi. Děkujeme firmám INVIA Dvůr Královékavárna Dvorečekautoškola NeumannAmericana bar a Karsit automotiv. Bez těchto firem by pořad nemohl vzniknout. 
O Nikole Zdráhalové

Původně se věnovala lednímu hokeji, k rychlobruslení přestoupila v roce 2011. Již na podzim toho roku absolvovala jeden závod Světového poháru juniorů a podařilo se jí kvalifikovat na Zimní olympijské hry mládeže 2012, na kterých se v závodě na 500 m umístila na osmé příčce. V juniorském Světovém poháru pravidelně startovala v sezóně 2012/2013, ročník završila první účastí na Mistrovství světa juniorů. Díky překonaným limitům debutovala na podzim 2013 v seniorském Světovém poháru,  zároveň nadále závodila i v tom juniorském. Na premiérovém startu na Mistrovství Evropy 2014 skončila na 25. místě. Kvalifikovala se do závodu s hromadným startem na Mistrovství světa na jednotlivých tratích 2015, kde se díky zisku jednoho spurterského bodu umístila na 11. příčce. 

Na světovém šampionátu 2016 startovala na distanci 1000 m (23. místo),[6] v závodě s hromadným startem (18. místo) a s českým týmem ve stíhacím závodě družstev (7. místo). Při své čtvrté účasti na kontinentální šampionátu se na ME 2017 poprvé dostala do nejlepší desítky a obsadila devátou příčku. Téhož roku startovala také na Mistrovství světa na jednotlivých tratích. V tamním závodě na 3 km byla osmnáctá, na kilometrové distanci skončila na poslední 24. příčce a trať 1500 m i závěrečný závod s hromadným startem dokončila shodně na 15. příčce. V roce 2017 se poprvé zúčastnila Mistrovství světa ve víceboji, kde se umístila na 17. příčce.

Na Mistrovství Evropy 2018 bylo jejím nejlepším individuálním umístěním sedmá příčka na trati 1500 m. O několik týdnů později se premiérově představila v olympijských závodech.

Na Zimních olympijských hrách 2018 se závodě na 3000 m umístila na 15. místě, na poloviční trati byla jedenáctá, na kilometrové distanci devatenáctá a v závodě s hromadným startem osmá.

text: Wikipedia
FOTOGALERIE - Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová v pořadu Na kus řeči ve Dvorečku - podívejte se na video

 

Související články
Nikola Zdráhalová na Mistrovství Evropy potřetí v top desítce!
Opora v zákulisí. Nikdo nezná Sáblíkovou jako vrba Zdráhalová
OSOBNOST Podkrkonoší - Karolína Grohová! Rozhovor s olympioničkou
Nikola Zdráhalová osmá na Mistrovství světa v rychlobruslařském víceboji!
Úspěch žákyně ZŠ Schulzovy sady Nikoly Zdráhalové na zimní olympiádě dětí a mládeže (KRONIKA MĚSTA 2010 )
Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová přivezly do Dvora Králové okno :-)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 709x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí