Vyhledej
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

V Trutnově se zájemci naučili čistit mysl s renomovaným učitelem klasické jogy Dr. Óm Ánandem

Redakce / 19.01.2016, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Každý den naši mysl napadá přes 24 tisíc myšlenek. Kolik z nich využijeme? Prý kolem 500. A co zbytek? Je to odpad. Je to velké množství odpadu. Jsme přetíženi, ve stresu, v napětí. Kudy z toho ven? V pondělí večer světoznámý učitel klasické jogy Dr. Óm Ánand (Guru Ji) ukázal plnému sálu na Krakonošově náměstí v Trutnově, jak se taková zanesená mysl čistí. Slovo meditace určitě znáte. A prožít si ji na základě povelů Guru Ji byl minimálně silný zážitek.

Guri Ji s pořadateli workshopuGuri Ji s pořadateli workshopuDr. Óm Ánand je celosvětově renomovaným učitelem klasické jógy a tradičních technik meditace, vedoucím vzdělávací instituce Paramanand Institute of Yoga Sciences and Research India a autorem mnoha odborných publikací o józe, které byly přeloženy do 6 světových jazyků. Guru Ji, jak se mezi jogíny oslovuje, nyní cestuje po celém světě a předává své znalosti týkající se meditace, očisty mysli a energie. Po zastávce v Praze zavítal v pondělí 18. ledna do Sadhána Yoga studia v Trutnově. Toto studio založila nedávno Ilona Limberská. Více než 50 zájemců zaplnilo sál tohoto studia na Krakonošově náměstí a více než 3 hodiny poslouchalo slova a rady Guru Ji. Součástí workshopu byly 2 meditační techniky, které byly pro většinu přítomných nezapomenutelnou zkušeností.

Jóga se stává čím dál tím více součástí běžného života i lidí mimo Indii. V uspěchaném světě je to chvíle zastavení a soustředění se na sebe. Každý si na jogu a její smysl musí přijít sám. Meditační techniky jsou součástí jogy. A čím je meditace pro nás přínosná? Nemusíte být jogíni nebo zastánci jógy, abyste si neuvědomili tento fakt: Myjete si ruce několikrát denně, sprchujete se obden a hlavu si myjete jednou týdně. A co vaše mysl - jak často si ji čistíte? Přesně takto uvedel svůj workshop Guru Ji a my, co jsme tam byli, už víme, jak odhazovat strach, bolest a myšlenkový odpad.

Joga se pravidelně cvičí i ve Dvoře Králové: Eva Malovaná má lekce klasické jogy od pondělí do čtvrtka v sále ZUŠ či malém sále Hankova domu. V pondělí je ve velkém sále Hankova domu hodina power jogy.

Pokud víte o dalších hodinách jogy na Královédvorsku, prosím přidejte je do komentářů, děkujeme.

 

Kateřina Sekyrková

Související články
Lucie Sýkorová z TS Attitude: „Výzvy jsou super. Motivují nás a dostávají z naší osobní "komfortní zóny”.
Kontaktní centrum RIAPS otevírá anonymní skupinu pro rodiče uživatelů návykových látek
Běh Královédvorskem - 2. dubna 2016 se poběží závod na Kuksu i v Safari. Pořadatelé si rozdělili tratě
Pjér la Šé'z v Trutnově radil, jak rozšířit své vědomí v nevědomí
Joga na paddleboardu oživila hladinu rybníku v Dolcích
Workshop s gurudžím: MEDITACE BLAŽENOSTI / आनंदमय ध्यान (12. srpna 2018)
Vaše komentáře

Přečteno 341x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí