Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Vynikající 3. místo pro Veroniku Valešovou na MČR v kuželkách

Redakce, / 9.05.2018, Dvůr Králové nad Labem
Ve dnech 21. a 22. dubna se v Teplicích uskutečnilo mistrovství ČR starších žákyň v kuželkách pro rok 2018 a pro nás to znamenalo poplach na poslední chvíli, protože vzhledem k postupovému klíči se na toto mistrovství probojovala i hráčka našeho oddílu Veronika Valešová. Už fakt, že skončila na 3. místě v oblastním mistrovství a 18. místě v poháru mladých nadějí, naznačoval kvality této hráčky.
 

FOTOGALERIE - MČR v kuželkách a vynikající Veronika Valešová

Pro nás to byl bonbónek poté, co se spolu s dalšími dvěma hráčkami, kterými byly Karolína Nosková a Michaela Valešová, skvěle prezentovala ve Východočeském poháru mládeže.
V soutěži družstev v kvalifikační skupině děvčata ani jednou nepoznala hořkost porážky a ve finále skončila na výborném 5. místě z 21 družstev. 

Ale vraťme se na republikové finále. Už účast mezi nejlepšími 28 děvčaty byla pro náš oddíl výbornou zprávou, a tak jsme Veronice přáli co nejlepší výsledek. Naším tajným přáním bylo umístění do 15. místa, ale výsledek byl šokem jak pro nás, tak i pro spoustu ostatních.
Veronika nastupovala jako devátá a po výborném výkonu se dostala na 2. místo. Pak to byly nervy jak pro ni, tak pro jejího trenéra Miroslava Šulce. Teprve v poslední čtveřici dne její výkon atakovaly hned dvě další hráčky, ale překoulet ji dokázala pouze jedna. Výsledkem je vynikající 3. místo v republikovém finále jednotlivkyň na 100 HS a stupně vítězů spolu s mistryní republiky Šárkou Aujezdskou z KK Lokomotiva Tábor a druhou Ivanou Zrůstkovou z CB Dobřany.
Druhý den se pak uskutečnily sprinty na 2x15 HS, do kterých postoupilo 16 hráček z předchozího dne. Zde Veronika narazila na Zdeňku Jonášovou z SK Plaston Šluknov, se kterou svedla vyrovnanou partii až do samého závěru. Každá vyhrála jednu dráhu a o postupu musel rozhodnout rozhoz. V tom měla její soupeřka větší štěstí, a tak v prvním sprintu, kterého se Veronika kdy zúčastnila, skončila již v prvním kole. 
Přesto dokázala vynikajícím způsobem reprezentovat náš oddíl a ukázat, že i v neligových oddílech mohou vyrůstat velmi dobří hráči. Závěrem tedy naše velká gratulace a hodně štěstí v dalším soutěžním ročníku. 
To už bude ale ve vyšší věkové kategorii - v kategorii dorostenek.

Stanislav Dufek


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 230x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí