Vyhledej
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Závodní větroň popluje z Austrálie do Hamburku 2,5 měsíce

Redakce / 24.01.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Uteklo to jako voda. Z Čech jsme odlétali v pátek 20. prosince 2019, takže i Štědrý den a Silvestr jsme strávily tady, bez rodin. Protože v té době už probíhal trénink, vrhly jsme se do lítání, abychom ještě před závodem co nejvíc poznaly místní specifika. A těch je hodně.
 

FOTOGALERIE - Závodní větroň popluje z Austrálie do Hamburku 2,5 měsíce

Letěly jsme každý den, kromě jednoho, který jsem střídavě prozvracela a prospala, protože časový posun o 10 hodin a rozdíl teplot 40 stupňů s člověkem zamává. Večer jsme zalézaly do postelí před desátou - polomrtvé. Jinak tomu nebylo ani na Štědrý den a Silvestr. Organizátor nás sice nějakou oslavu Silvestra zval, ale rozhodly jsme se neplýtvat silami. Bydlíme 30 km od letiště v Manille, která má cca 3000 obyvatel a jedny potraviny. Ty otvírají ráno v 8 hod., kdy již musíme být na letišti a zavírají večer v 7 hod., kdy většinou ještě oblékáme letadla do pyžamek a kotvíme. Proto většinou nakoupí jeden pro všechny dle seznamů. Letadla jsme si připravovaly v podstatě samy (denně se myla min. dvakrát od prachu), protože z finančních důvodů jsme tým redukovaly na minimální počet lidí. Na rozdíl od většiny ostatních zavodnic, které se na stojánce vůbec neukázaly a viděly jsme je jen na briefingu a pak až na startu, kdy sundaly chladicí vesty a přesedly z klimatizovanych aut do větroně.

Přípravy na návrat

Auto z půjčovny je připravené na vrácení, kontejner naložený a definitivně připravený k naložení na loď, kterou bude putovat cca 2,5 měsíce do Hamburku. Zrovna bude začínat sezona v ČR. Mimochodem, dvouměsíční letní prázdniny tu mají školáci v prosinci a lednu. Jak říkám, všechno naopak. Co v Čechách visí, tady vlastně stojí.
Zítra vyrážíme do Sydney, kde jednu noc přespíme, takže ještě je šance, že uvidím moře. A i kdyby to nevyšlo, jsem ráda, že jsem tu mohla nalétat 82 hodin v počasí, které bych v Evropě nikdy nezažila. Děkuji tímto městu Dvůr Králové a Královéhradeckému kraji, bez jejichž finanční podpory bych se s Vámi nemohla o tyto zážitky podělit.
   
Jana Vepřeková
 

Související články
Bez elektroniky je při letu ve smogu pilot jako slepý, zdraví Jana Vepřeková z Austrálie
Češky na MS v plachtění uctily ostatní závodnice sudy piva. Létaly i baby jagy

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 473x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí