')
Vyhledej
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Zvičina zná svého krále - Triatlon Death Game 2019 vyhrál v rekordním čase Lukáš Fejk

Redakce / 6.09.2019, Královédvorsko
Triatlon Death Game pošesté odstartoval v neděli 1. září 2019 na Tyršově koupališti ve Dvoře Králové n. L. Organizátory potěšila velká účast i úroveň závodníků. Kateřina Holubová opět zvítězila v ženské kategorii a celkovým vítězem ročníku se při svém debutu stal Lukáš Fejk. Dorazil do cíle v traťovém rekordu časem 1:16.08.
 

FOTOGALERIE - Zvičina zná svého krále. Triatlon Death Game 2019 vyhrál v rekordním čase Lukáš Fejk

Už šestý ročník triatlonu Death Game přilákal rekordní počet závodníků. Na start se poslední prázdninovou neděli postavilo celkem 24 závodníků a závodnic, aby pokořili Zvičinu a dorazili do cíle na hrázi přehrady Les Království. 
Triatlon Death GameZávod se skládá z 800 m plavání v bazénu na Tyršově koupališti ve Dvoře Králové nad Labem. Pokračuje cyklistickou částí přes Lipnici, Bílou Třemešnou a Hotel Pod Zvičinou pod sjezdovku na Zvičině. Tu závodníci musejí zdolat i s kolem. Následuje sjezd z vrcholu Zvičiny lesem k Hotelu Pod Zvičinou. Z Bílé Třemešné potom doběhnou na konec hráze vodního díla Les Království. Závod je pořádán Tyršovým plaveckým klubem od roku 2014.

„Tentokrát nás překvapila velká účast. Víme, že 24 závodníků je pro náš bazén maximum. Naštěstí nám personál koupaliště i návštěvníci vyšli vstříc a mohli jsme ho využít celý,“ říká Lukáš Baše, spoluzakladatel závodu.

Triatlon opět odstartoval 800 m plaveckým úsekem. Ve vodě s přehledem vyhrála Kateřina Holubová s časem 00:10.25 a jako první vyrazila na 15 km dlouhý cyklistický úsek.

Zde se pořadí závodníků začalo okamžitě měnit a do vedení se postupně dostali Tomáš Kudrna, Jan Kunc a Lukáš Fejk. Závodníci postupně překonali téměř 400 m převýšení mezi koupalištěm a vrcholem Zvičiny a spustili se lesním sjezdem zpět do Bílé Třemešné. Zde se v depu přezuli a vyrazili na běžecký úsek.

„Plavecká část je v našem triatlonu o něco delší, než tomu bývá. Díky tomu si zazávodí i ten, jehož doménou je jen plavání. A ani tentokrát nechyběl výšlap sjezdovkou. To je další místo, kde si šampioni dýchají na záda a může tam dojít k zajímavému zvratu,“ doplňuje Jiří Jaroš, spoluorganizátor.

První, kdo zahlédl červené věže Těšnovské přehrady, byl Lukáš Fejk ze Dvora Králové nad Labem. Při svém debutu dorazil do cíle v rekordním čase 1:16.08, a překonal tak rok starý rekord Marka Munzara (1.17:05), který je několikanásobným šampionem závodu. Druhé a třetí místo obsadili Jan Kunc (1:16.26) a Tomáš Kudrna (1:16.28). Kategorii žen vyhrála Kateřina Holubová (1:31), druhá její sestra Antonie Holubová (1:38) a třetí Martina Adamová (2:07).

Tyršův plavecký klub by také rád poděkoval za podporu Technickým službám Dvora Králové nad Labem a personálu koupaliště za zázemí a umožnění startu závodu. Dále pak také návštěvníkům koupaliště za trpělivost a skvělou atmosféru, kterou pro závodníky připravili.

Výsledky:


MUŽI: Lukáš Fejk (1:16.08); Jan Kunc (1:16.26); Tomáš Kudrna (1:16.28)
ŽENY: Kateřina Holubová (1:31); Antonie Holubová (1:38); Martina Adamová (2:07)
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1521x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí