Vyhledej
Královédvorsko > Sport > softball

Softbalový národní tým včetně dvoračky Apoleny Výborné skončil na skvělém čtvrtém místě na Mistrovství Evropy!

anonymně / 15.07.2017, Dvůr Králové nad Labem
Rekordní počet soutěžních týmu letos na konci června bojoval o titul Mistra Evropy v softbalu žen. 23 družstev se utkalo v Miláně, Českou republiku reprezentovala i hráčka ze Dvora Králové, Apolena Výborná. Český tým sní o účasti na olympiádě v Tokiu.
 
Ve městě módy a umění, v italském Miláně se na sportovním stadionu letos na konci června konalo Mistrovství Evropy v softbalu žen. Přijelo 23 týmů z celé Evropy, mezi nimiž byl i výběr z České republiky, který v minulých mistrovstvích posbíral bronzové medaile.
Tentokrát Češky přijely v týmu omlazeném novými hráčkami, které ještě letos čeká Mistrovství světa juniorek, konané v Japonsku. Tým přijel nesehraný, ale s obrovskými ambicemi a chutí zvítězit.

ČESKÁ TELEVIZE BYLA PŘI TOMPodívejte se na dokument o cestě Českého týmu včetně Apoleny Výborné za čtvrtým místem:
 http://www.ceskatelevize.cz/porady/10156416812-softball/217471291311001-me-2017-italie/
Celý systém rozdělování týmů byl velice náročný, některé týmy čekalo během sedmi dnů i 14 utkání. 
Jak řekl trenér Pavel Křivák, většina hráček reprezentovala ČR na Mistrovství Evropy hráček do 19 let, kde se jim podařilo zvítězit, svému týmu tedy v Miláně velice věřil. 

Skupina 

Na první zápas nastoupil na Češky tým ze Švédska. Zápas to nebyl jednoduchý, Švédky bojovaly až do konce. Nakonec se ale povedlo zvítězit českým hráčkám s výsledkem 5:3.
Další tři zápasy byly softbalistky z Česka nabité a tak snadno vyhrály nad Maďarskem 10:0, Polskem 9:0 a Izraelí dokonce 16:0.
Jako posledního soupeře ve skupině si Češky vylosovaly Rakousko. Rakušanky už mají také bohaté zkušenosti, proto zápas nebyl vůbec snadný. Ovšem ukázal se lepší tým, a Češky skončily 4:1. 
Ve své skupině tedy nebyly poraženy.

Gabriel Waage

Velikého úspěchu se českému softballu dostalo i na poli managerském. Dlouholetý předseda softballu České republiky Gabriel Waage je od zimy prvním mužem evropského softballu. V únoru byl zvolen předsedou. 
Po několika letech systematické práce a sebezdokonalování se, kdy začínal jako trenér, následně byl managerem úspěšných týmů v ČR, které posouval až na nejvyšší žebříčky, prošel si předsednictví české federace, byl v únoru dokonce zvolen do předsednictví evropské federace. Pro Českou republiku je to veliká pocta. 

Posila z Kanady 
Jak je v softballu zvykem, většina týmů má mezi svými hráči posily ze zámoří, kde pálkové sporty vznikaly a mají obrovskou tradici. 
Takovou posilou pro český tým je Kanaďanka Katelyn Humhejová, jejíž otec pochází z Česka, tudíž má i české občanství. 

Apolena Výborná ze Dvora Králové n. L.Čtvrtfinále

První zápas čtvrtfinále se hrál proti Španělsku. K velice důležitému prvnímu bodu pomohla Apolena Výborná, která se při svém druhém odpalu dostala dokonce až na druhou metu. Eliška Mlýnková skvěle posunula Apolenu do cíle, čímž ženy získaly další bod. Nakonec zvítězily 7:0. Vynikající česká nadhazovačka Veronika Pecková ve čtyřech směnách zvládla neuvěřitelných 9 strikeoutů. Čímž potvrdila svoji skvělou formu. 

Ve druhém zápase se Češky měly poměřit s Ruskami. 
Síly byly vyrovnané, několik chyb se nevyhnulo bohužel ani našemu týmu. Kvůli dešti a bouřce se zápas přesunul do druhého dne. Veronika Pecková opět zářila a podařilo se jí zahrát 14 strikeoutu v celém zápase čímž vyřadila těžké soupeřky. Nakonec Češky Rusko porazily. 

Český tým čekal velice těžký den, kdy měly odehrát ještě další 4 zápasy.  

Skvělé Nizozemsko Česko porazilo 0:8 a bohužel i další souboj s favoritkami a domácími Italkami neskončil pro naše ženy dobře, Itálie vyhrála 1:4. 

Klíčové utkání proti Řecku se začalo hrát až okolo desáté hodiny večer a bylo ten den pro naše hráčky již čtvrté. Přesto se ženám podařilo vyhrát 5:0.

Semifinále

Zápas ČR - Velká Británie by se dal nazvat soubojem nadhazovaček. Veronika Pecková vládla nadhazovačskému kruhu a třemi strikeouty za sebou protihráčky vyřazovala jednu za druhou. Skvělá byla ale i britská nadhazovačka Georgina Corrick, která naopak dusila naše hráčky. 
Za stavu 0:0 se prodlužovalo... V prodloužení bodovaly jako první Britky. Nakonec si doběhly pro další body a zápas skončil 4:1 pro Velkou Británii.

Česky tedy skončily tedy na 4. místě. 

Finále 

Ve finále se setkaly Nizozemky s Italkami, kde zvítězil tým z Nizozemí 7:1
Jako třetí skončila Velká Británie.

Šampionát ukázal, jak velký náskok má Nizozemsko oproti ostatním evropským týmům. A když se před rokem se odsouhlasilo, že softbal se vrátí na olympiádu, zdá se, že právě tým Holandska má největší šanci na jediné postupové místo na OH do Tokia 2020. 


 

Související články
Apolena Výborná - mistryně ČR v softbalu žen 2016
Apolena Výborná je na soustředění reprezentace ČR v softballu žen na Floridě (USA)
Reprezentační léto královédvorských softbalistek
Apolena Výborná vyhlášena softbalovou "Juniorkou roku ČR 2017"

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 951x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)

Více pozic (Zdravotnické zařízení VIVIDUS DKnL)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
19.06.2020 09:00 - 30.08.2020 16:00
Tvoříš, tvořím, tvoříme (výstava + soutěž)
20.06.2020 16:00 - 19.09.2020 17:00
Pohádky z Bauerovic zahrádky II
1.07.2020 - 31.08.2020
Venkovní bazar knih
1.07.2020 - 30.08.2020
Nyní a dříve (výstava)