Vyhledej
Královédvorsko > Sport > sport pro veřejnost

Lednová Zaloňovská desítka opět o stupínek výše - podívejte se na video

Redakce / 13.01.2020, Aktualizováno , Zaloňov - Jaroměřsko
EDIT - DOPLNĚNO PARÁDNÍ VIDEO Z AKCE :-) V sobotu 4. ledna se uskutečnil již II. ročník charitativního závodu Zaloňovská desítka. Závod pořádají členové Spolku dobrovolných hasičů v Zaloňově. Kromě hruba 50 organizátorů pomáhali 2 profesionální záchranáři, 4 fotografové a 2 dronisté pro zaznamenání závodu. Vše zdarma pro dobrou věc - pro podporu Dětského domova v Jaroměři.
 

Cíl závodu

Letos si dali ogranizátoři za cíl vybrat ještě vyšší výtěžek a postavit na start ještě více závodníků než loni. A to se jim povedlo! Aby to vše zvládli, pomohli jim členové dalších spolků z vesnice, a to Spolek odhodlaných sportovců (SOS), Svaz žen a další místní. 

Závodu se zúčastnilo přes 300 závodníků. Pro dětský domov se celkem vybralo 88 000 Kč, které budou využity na výstavbu nových výukový prostor Dětského domova v Jaroměři.

Průběh závodu

Letošní závod byl opět velmi těžký díky poničeným cestám od lesní těžby a počasí, které se měnilo každým dnem i hodinou. Ale ani to neodradilo závodníky, aby podali špičkové výkony. Letos se zde sešlo hodně nadšenců pro dobrou věc, nejmladší běžkyni bylo 5 let (Kateřině Antošové) a nejstaršímu běžci 71 (Václavu Bartoškovi), avšak oproti loňsku se sešlo ještě více skutečných sportovců, a o trůn tak byla svedena bitva. 

Na trase 10,2 km s celkovým stoupáním 224 metrů vyhrál Ondřej Petiška z Jaroměře s časem 40:10,11, ženám kralovala Aneta Khýrová ze Dvora Králové časem 44:57,03. Na 5 km trase obhájil vítězství Tomáš Mocek v čase 19:18,17 a mezi ženami na stejné trati vyhrála Denisa Kozáková s časem 22:46,35.

Na závod se přijely podívat děti z dětského domova, pro které organizátoři uspořádali malý závod. Děti byly ohromně šťastné: všechny byly na stupních vítězů a dostaly medaile. Tímto bych chtěl poděkovat všem lidem a sponzorům, kteří se svoji iniciativou pomohli uskutečnit tento závod.

Hlavním sponzorem byl Active sport z Jaroměře.

A jak na závod reagují účastníci?

  • "Závod byl skvěle personálně zajištěn! Už od organizovanem parkování, možnost úschovy a prevliknuti v teple! wc taky v teple😀, skvely moderator, písničky, sposta fotografu i na trati, ale i kameraman, až po zajistene krizovatky dobrovolnymi hasiči. Trať byla luxusní. Mne teda sedí kopce a terén. A tady bylo krom toho i hromada blata, takže jsem hodila i placáka 😁. Takže naprostá spokojenost. Dale chvalim občerstvení v cili a užasné trofeje prvních 3 můžu a žen pro 5 a 10 km. V neposlední řadě chvalim myšlenku vyberu peněz pro deti a samotný beh mentálně postizenych děti. Takže nemám absolutně nic proti. Závod me naprosto fascinoval ve vsech jeho stránkách. Vic takovych závodu!!! Dekuju, ze jste. Příště me tam snad mate zas🙂🏃♀"
  • "Vazne paradni zavod!!! Zorganizování na jednicku s hvezdickou! Paradni atmosfera, trasa nezapomenutelna, lesik s bahynkem 😃 A to obcerstveni pred a hlavne po zavode, hmmm mnam mnam 🍻, spekacky famozni 👌😉 Zavod pro dobrou vec organizovany lidmi s velkym srdcem 💖! Dekuji za nej a uz ted se tesim na dalsi rocnik!"
  • "Díky za perfektní závod. Organizace na jedničku, trať byla výživná. Na další ročník (na který se moc těšíme) jste si nastavili laťku hodně vysoko 
  • "Výživný cross obzvlášť v hustých podmínkách oblevy . Závod zorganizovaný perfektně, dokonalé značení, na všech odbočkách pořadatelé a v cíli bohaté občerstvení. No a navíc jde výtěžek na charitu, prostě super!"

Martin Svoboda, Kateřina Sekyrková

Zdroj: fcb zaloňovská desítka


 

Související články
Zaloňovská desítka pomohla dětem z dětského domova. Trať se během oblevy změnila v náročný cross

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1067x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa


Technik PC / periférií (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
12.09.2020 09:00 - 10.10.2020 17:00
Skautská výstava
19.09.2020 09:00 - 22.11.2020 17:00
Příběh jednoho města (výstava)