Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > krasobruslení

Štěpán Břeň z královédvorského oddílu krasobruslení se umístil na 4. místě na Zimní olympiádě dětí a mládeže!

Další naše závodnice startují již zítra. Podívejte se, jaké jsou naše další želízka v ohni.

Redakce / 31.01.2018
Jsou jimi rychlobruslařky Anna Sedláčková, Sára Slavíčková a Andrea Sommerová. Každý kraj mohl kvalifikovat jen ty nejlepší závodníky - držme jim palce - třeba i u přímého přenosu České televize.
 

FOTOGALERIE - Štěpán Břeň z Královédvorského oddílu krasobruslené se umístil na 4 místě na Zimní olympiádě mládeže! Další naše závodnice startují již zítra. Podívejte se, jaké jsou naše další želízka v ohni.

Štěpán Břeň s krasobruslením začal v Trutnově, v únoru  2016 přešel do klubu Krasobruslařského klubu Dvůr Králové nad Labem. 

Rychlobruslařky z Královédvorska 
Ještě se můžeme těšit na výkony těchto královédvorských závodnic.

Anna Sedláčková - super sprint na 111m - startuje ve středu 1. února v 11:00
Sára Slavíčková - super sprint na 111m - startuje  ve středu 1. února v 11:00
Andrea Sommerová - super sprint na 111m - startuje ve středu 1. února v 10:15
Andrea se zúčastnila již předchozí zimní olympiády dětí a skončila zde na 6. místě ve finále B
Podrobnosti a výsledky najdete na této stránce

Jeho nominace na Olympiádu dětí a mládeže je výsledkem práce Štěpána a trenérů královédvorského klubu, kteří ho během dvou měsíců zvládli připravit na první testy výkonnosti, následně během velmi krátké doby další testy výkonnosti nutné k tomu, aby v sezóně 2016/2017 mohl startovat v Českém poháru i na mistrovství ČR.
Štěpán se krasobruslení naplno věnuje od února 2016 a to, že za dva roky byl schopen startovat na Olympiádě dětí a mládeže je obrovský pokrok. Určitě se ještě od Štěpána máme na co těšit.

Záznam živého přenosu krasobruslařského finále, kde Štěpán skončil na 4. místě najdete ZDE

Za informace o závodnících z Královédvorského klubu děkuji Michaele Koblasové z KK Dvůr Králové

ODM v Pardubickém kraji po 15 letech

Olympiáda dětí a mládeže se vrací do Pardubického kraje po 15 letech. V červnu roku 2003 se zde konala ta historicky vůbec první a do Litomyšle, Chocně a Svitav se sjelo přes 3000 účastníků. Od 28. ledna do 2. února 2018 bude Pardubický kraj tentokrát hostit zimní variantu Her. O medaile se bojuje v jedenácti sportovních soutěžích - alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross, snowboarding, biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařský orientační běh, taneční soutěž a šachy. Mladí olympionici jsou rozmístěni po městech Pardubického kraje, a to v Litomyšli, kde bude také olympijský dům, České Třebové, Vysokém Mýtě, Chocni, Letohradu, Čenkovicích a na Dolní Moravě. Dohromady se účastní 1722 sportovců, trenérů, servismanů a vedoucích výprav.

Maskot

Neodmyslitelnou součástí olympiády je také její maskot, a tím bude na ODM 2018 v Pardubickém kraji klokanice Bibi Olympia. Předlohou maskota je vzácná albínka klokana rudokrkého, která se narodila v Letohradu. Letos ji slavnostně pokřtil známý herec a režisér Jiří Mádl.

 

Související články
Štěpán Břeň a Andrea Sommerová se stali přeborníky Královéhradeckého kraje v krasobruslení!
Úspěšné složení testů výkonnosti krasobruslařů ze Dvora Králové
Video z tréninku dvorského tanečního krasobruslařského páru

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 715x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí