Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > tanec

Podzim s vůní Orientu - kurzy břišních tanců i taneční show (13. října 2018)

Redakce / 15.09.2018, Dvůr Králové nad Labem
I s letošním začátkem nového školního roku se pojí aktivity břišních tanečnic ve Dvoře Králové nad Labem. Srdečně zveme do pravidelných kurzů, ale také na skvělou taneční show se živým hudebním doprovodem.
 

FOTOGALERIE - Podzim s vůní Orientu


Taneční výuka s lektorkou Kateřinou Krupkovou (Khattyou) bude zahájena v pondělí 17. září v tanečním sále místní ZUŠ R. A. Dvorského. 

Břišní tance - komu jsou určenyBřišní tance pomáhají s posílením a prokrvením všech svalů, zejména pak svalů pánevního dna a zádového svalstva. Díky tomu jsou vhodným prostředkem k odbourání menstruačních bolestí. Též jsou vyhledávány ženami s problémem otěhotnět či ženami v klimakteriu. Tance poskytují nejen zlepšení tělesné, ale i psychické stránky. 
V letošním školním roce jsou otevřeny lekce pouze pro dospělé začátečnice a pokročilé. Na začátečnicích v čase 18:30-19:30 zbývají poslední volná místa. Pokročilé jsou již zcela obsazeny. Kdo se z kapacitních důvodů do taneční výuky v tomto školním nedostane, ten se může těšit na následující školní rok, kdy pro vás bude výuka rozšířena o lekce pro různé pokročilosti, věkové kategorie, ale také o hodiny zabývající se dalšími tanečními styly. 
Pokud vás tyto tance lákají a patříte mezi jejich příznivce, pak jste srdečně zváni na taneční show, která se koná 13. října v koncertním sále ZUŠ R. A. Dvorského od 17:00.
V programu se představí nejen místní taneční skupina Kasia, dětská skupina Malika ze ZŠ 5. května spolu s Khattyou, ale také spousta hostů z ČR i zahraničí. Během programu se budete moci seznámit s velice pestrou škálou tanečních stylů, jež orientální tance naskýtají. Kromě tanečních vystoupení vás čekají i hudební vstupy učitelů a žáků základní umělecké školy.

Více informací o kurzech i show naleznete v přiložených letácích nebo na www.khattya.cz.

Kateřina Krupková
 

Související články
Orientální tanec pomůže srovnat záda i psychiku. Ve Dvoře je učí mladá studentka - zkušená tanečnice Khattya.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 306x
 
 
 
Zpět
24.01.2019 - Od 23. 1. 2019 do odvolání je vyhlášen na lůžkových odděleních jičínské nemocnice zákaz návštěv vzhledem k vývoji epidemiologické situace v jičínském regionu. Pro nemocnici v Novém Bydžově tento zákaz neplatí.
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.

Kalendář akcí