Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > volejbal

Volejbalisté ze Dvara Králové převálcovali VK Hronov ve druhém zápase sezóny bez ztráty jediného setu

anonymně, Dušan Chaloupka / 8.11.2016, Dvůr Králové nad Labem
Tak se konečně dočkali. Po dlouhých třech týdnech tým Dvoráků hrál v sobotu 5. listopadu druhý zápas sezóny. Tým byl posílen o mrštného hráče Miroslava Suchardu, který přišel ze Slávie a obsadil post libera.
 

VK TAMBOR – VK Hronov B 3:0 (17, 24, 19)

Sestava: Kodym – náhra; Chaloupka, Jakubec – blok; Seifrt, Přichystal – smeč; Bäumelt V. – univerzál; Sucharda – libero. Střídali: Marx

Hned od začátku jsme nastoupili v plné palbě, i když jsme věděli, že hrajeme proti slabšímu týmu oproti Slavii, se kterou jsme se utkali v prvním zápase. Náš nahravač Kóďa skvěle začal první set chybným podáním do sítě, hned po něm zkazil i Jarda a úvod vypadal dost opatrně. Naštěstí pro nás se tým Hronováků skládal z méně zkušených, mladých hráčů, kteří nám hráli do karet, protože si na bloku vybírali výhradně Chaloupku, což vedlo k jedné desce za druhou, takže jsme vyhráli se slušným náskokem osmi míčů 25:17. Ve druhém setu jsme postavili do hry našeho smečaře Jana Marxe namísto Míry Přichystala. Díky výhře s velkým náskokem v prvním setu jsme si věřili a začátek setu vyhrávali 14:7. Nicméně poté jsme dost polevili, soupeř hrál dobře v poli, méně kazil na síti, uhrávali důležité body a dotáhli to až na setbol za stavu 22:24. Za tohoto stavu jsme si vzali time-out, Jarda se naštval, promluvil nám do duše a postupně jsme vyrovnávali skóre. Do hry se vrátil Míra Přichystal, protože Jana Marxe trápilo rameno a úderník Přícha nás dovedl především svým servisem k vítězství 26:24. Třetí set začal stejně úžasně jako první – Kodymovo úspěšné podaní do sítě zaručilo soupeři ujmout se vedení hned od začátku, ale ne na dlouho a to i díky Víťovi na Učku, který několikrát prostřelil soupeřův blok a získal nám vedení zpět. Přibližně v polovině setu se Chaloupka po PODÁNÍ (!) vydal ze svojí zóny směle k síti vykoušet si, jaké to je hrát na smeči, blokař Jetel totiž nahrával jako vždy za hlavu, aniž by si všiml, že přední smečař Přícha se mu válí pod nohama a tak si podávající Důša zaútočil ze zóny 4. Výměnu jsme vyhráli a Chaloupka šel opět na podání – nikdo si ničeho nevšiml. Koncovku třetího setu jsme tentokrát nepodcenili a vyhráli 25:19.

VK TAMBOR – VK Hronov B 3:0 (20, 14, 16)o

Sestava: Kodym – náhra; Chaloupka, Jakubec – blok; Seifrt, Bäumelt V. – smeč; Přichystal – univerzál; Sucharda – libero

Druhý zápas začal přibližně 30 minut po skončení prvního, a tak jsme si nestihli zajít na oběd, aby se nám lépe skákalo, ba co víc – Jetel stihl pouze jedno pivko na znovu otevřené obsluze ve Strži. Do druhého zápasu jsme šli s pevným rozhodnutím urvat si další 3 body, stejně jako v klání prvním. Hned v prvním setu se uchytil Míra na Učku a jel jako stroj, jednu smeč za druhou. A tak jsme soupeři odskočili na slibné vedení 20:9. Poté ovšem přišel na servis jeden z mladých Hronováků, podával odněkud z házenkářské brány a postupně vyškolil oba přihrávající smečaře i libero, takže jsme set vyhráli rozdílem pouhých 5 bodů.  Ani ve druhém setu naše účko nepřestalo střílet bomby a Míra zářil ještě více – jak na síti, tak na podání. Kóďa začal hrát hodně přes střed, kde krásně vynikli na útoku Jakubec s létajícím Chaloupkou. Pár tvrdých podání přidal i Jarda s Vítkem  a tento nátlak jsme drželi celý set a zdemolovali jsme soupeře o neuvěřitelných 11 bodů – výsledné skóre 25:14 pro Tambor. Ani ve třetím setu se soupeř nevzpamatoval. Zřejmě z vidiny, že kluci stihnou ještě sobotní oběd nás nechali hned na počátku setu odskočit na několikabodový náskok, který jsme navyšovali až do konečného stavu 25:16. 

Tímto se omlouváme paní Jakubcové i dalším fanouškům, kteří přišli tak jako v časech druhé ligy ve 14:00 na druhý zápas a my měli dávno dohráno. 

Příští 2 zápasy hrajeme venku –  12.11. v Červeném Kostelci, kam si na nás povolali 2 rozhodčí, moderátora a hojný počet diváků a 19.11. u obhájců loňského prvenství v Malšovicích. O výsledcích budete informování – sledujte náš facebook a web a držte nám palce!

Dušan Chaloupka

V současnosti je do soutěže přihlášeno 7 družstev: 


TJ Červený Kostelec
TJ Baník Vamberk
VK Dvůr Králové nad Labem
Sportovní klub Janské Lázně, z.s.
VK Hronov B
TJ Slavia Hradec Králové B
TJ Sokol Malšovice

Mistrovská utkání VK Tambor Dvůr Králové nad Labem se odehrají v hale Strž jako doposud.

Rozpis zápasů najdete ZDE


Sponzory VK Tambor Dvůr Králové n. L. jsou:
 

Související články
Volejbalisté Dvora porazili na domácí půdě Českou Třebovou
Naši volejbalisté hostili na dvojzápas Pragu Praha
Také dvorští volejbalisté vyhráli krajskou soutěž a bojují o postup do II. ligy

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1502x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí