Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport

Vznikly hned 2 na sobě nezávislé iniciativy na stavbu Single trailů pro cyklisty u nemocnice ve Dvoře Králové

Redakce / 29.04.2021
Nejmenovaný nadšenec se svými přáteli již 10 let postupně ve svém volném čase buduje v lese nad nemocnicí stezky pro kola. Stezky plné krásný hupů, klopenek a velkých či malých skoků, které lze ale vždy i bokem objet. Nikoho se nikdy raději ani nezkoušel ptát zda vůbec může. Protože z tehdejších zkušeností v jiných městech by s největší pravděpodobností přišla odpověď že v žádném případě ne. A při výslovném NE se už pak těžko chodí s motykou do terénu.
 

FOTOGALERIE - Vznikly hned 2 na sobě nezávislé iniciativy na stavbu Single trailů pro cyklisty u nemocnice ve Dvoře Králové

A tak postupně za hodiny, dny a týdny svého volného času vybudoval 2 plnohodnotné trasy, kde se mohou vyřádit jak běžní, ale zkušenější cyklisté, tak opravdoví mistři dlouhých skoků.

V poslední době jsou ale různé bike parky, single traily, či pumptreky velice populární, rostou po celém světě jako houby po dešti a jsou doslova přecpané sportujícími lidmi všeho věku. 

Rozhodli jsme se proto, že se pokusíme tento již hotový královédvorský skvost bikerského stavitelství plně legalizovat, doplnit o potřebné bezpečnostní značení, vše doladit podle posledních zkušeností od nás i ze světa a navíc vystavět další bezpečné trasy pro začátečníky a hlavně pro malé i větší děti, pro které ve městě nic podobného není a do okolních měst a vesnic si sami nezajedou. Případně v místě postavit i menší pumptrack.

Druhá iniciativa

Shodou neuvěřitelných náhod měl identický nápad rovněž novinář Tomáš Plecháč a ve dvou dnech těsně po sobě se tak v lese u nemocnice uskutečnilo hned několik na sobě zcela nezávislých schůzek! My jsme se potkali v úterý s ředitelem Městských lesů panem Petrem Kupským a ve středu jsme měli setkání s dalšími cyklisty a hlavně s předsedou České Mountainbikové Asociace Václavem Vlkem Volrábem. Na schůzku byli pozváni také 3 zastupitelé se vztahem ke sportu Jan Bém, Dušan Kubica a starosta Jan Jarolím. Dorazil Jan Bém, Dušan Kubica se omluvil, protože se zdržel na jednání rady města. 

Tomáš Plecháč zase na středu dopoledne zorganizoval schůzku se starostou Janen Jarolímem, místostarostou Janem Helbichem, ředitelem Městských lesů Petrem Kupským a pozval také špičkového stavitele trailových tratí a předsedu spolku Trutnov Trails Jana Rejla, od kterého si město plánuje objednat studii proveditelnosti. Společně pak nebyli jen u nemocnice, ale také na dalším místě ve městě dříve vytipovaném jako možné místo pro pumptrack.

Nejdůležitějšími výsledky všech setkání je, že:

- podporu nápadu vyjádřili jak zástupci vedení města, tak i opozičních stran

- ředitel Městských lesů je budování stezek pro cyklisty rovněž nakloněn, jen potřebuje pro jednání partnera, který si celou věc vezme na starosti. 

- obě iniciativy si pozvaly opravdové odborníky, kteří se dobře znají a na podobných projektech spolupracují

Co nás nyní čeká:

- pokusíme se obě iniciativy propojit, protože tříštit síly zrovna v tomto záměru nám přijde zhola nesmyslné

- stavitelé stávajících tratí zaměří a zmapují, co vše se jim podařilo vybudovat

- proběhne debata o způsobu zastřešení aktivit - zda se využije některý stávající spolek, či se založí nový.

- schůzka s vedením města, kterou se pokusíme domluvit na co nejbližší termín

Jan Holan a zatím nejmenovaný stavitel, kterého jistě brzy všem představíme

ps: Chcete-li se na projektu jakkoliv podílet, tak napište na mail: Jan.holan2013/zavinac/gmail.com
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1903x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.
19.04.2021 - Od pondělí 19. dubna 2021 se provoz Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem vrací do standardního režimu bez omezení. Stále však platí epidemiologická opatření.

InzerceVolná pracovní místa
Učitelé II. stupeň ZŠ (ZŠ Sch. sady, DKnL)

Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žireč)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2021 - 31.05.2021
ŽIJEME NA KRÁLOVÉDVORSKU
30.04.2021 - 31.05.2021
Vzhůru do Stínadel!
1.05.2021 - 31.05.2021
Májová labská stezka
11.06.2021 19:00 - 12.06.2021 00:00
Disco Party 80ky 90ky
19.06.2021 18:00 - 20.06.2021 00:00
Řecká zábavá