Vyhledej
Královédvorsko > Sport

Žáci ZŠ Schulzovy sady se úspěšně účastní řady sportovních soutěží

Redakce / 24.04.2019, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
ZŠ Schulzovy sady se věnuje nepřebernému množství aktivit. Dětmi velmi oblíbenou aktivitou je sport, který se prolíná celým školním rokem a ředitelství školy sportování svých žáků podporuje.
 

FOTOGALERIE - Žáci ZŠ Schulzovy sady sportují

Součástí výuky tělesné výchovy jsou povinné plavecké kurzy ve druhém a třetím ročníku a také bruslení, do kterého se zapojují děti již od prvních tříd. Ke sportování využívá škola dvě školní tělocvičny, školní hřiště, přilehlý park, letní atletický stadion a zimní stadion. Děti také navštěvují kroužky házené, barevného volejbalu i kroužek všestrannosti. Během školního roku se zúčastňují žáci nejrůznějších sportovních soutěží ve florbalu, volejbalu, fotbalu, atletice, šplhu a dalších akcí. Celoročně je škola zapojena do školní ligy házené, soutěží v Barevném volejbalu. Pravidelně se žáci účastní atletické soutěže Pohár rozhlasu, fotbalové soutěže MC Donald cup, soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů, Štafetového poháru, soutěže ve šplhu pořádané DDM Jednička a dalších soutěží vypsaných pro školy. Škola je také ve spolupráci s ostatními královédvorskými školami pořadatelem oblíbeného Běhu Schulzovými sady, kterého se každoročně zúčastňuje přes pět stovek běžců.

- V únoru se družstvo žáků ve složení Antonín Mostecký, Ondřej Schreiber, Tomáš Höfer a Filip Pracný umístilo na krajské soutěži ve šplhu na 3. místě a A. Mostecký skončil celkově čtvrtý. 
- Družstvo žáků obsadilo v okresním kole soutěže ve fotbalu, MC Donald cupu, 3. místo.
- V okresním kole OVOV vybojovali žáci naší školy 19 individuálních medailí, družstvo budovy A obsadilo 2. místo a družstvo budovy B třetí místo. Řada závodníků postoupila do krajského kola. 
- V okresním kole soutěže Štafetový pohár obsadilo družstvo budovy A 5. místo a družstvo budovy B 8. místo.
- V letošním roce se škola zapojila také do projektu Čokoládová tretra pro děti mladšího školního věku a do soutěže Hejtmanův pohár. Čokoládová tretra je soutěž v běhu na 100, 200 a 300 metrů a nejlepší běžci postoupí do krajského kola. Soutěž Hejtmanův pohár je soutěž na překážkové dráze, kterou se krajští hejtmani snaží podpořit pohybové aktivity u školní mládeže.

Naše škola se účastí na sportovních aktivitách snaží v maximální míře podporovat tělesný rozvoj dětí a mládeže, vést žáky k tomu, že sport patří ke zdravému životnímu stylu. Věříme, že se nám podaří našim žákům lásku ke sportování vštípit a budou se sportu věnovat, buď závodně, nebo rekreačně po celý svůj život.

Mgr. P. Špatenková, ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 412x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

Kalendář akcí