Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Akce

Svatoanenské zahradní slavnosti aneb slavnosti bez bariér - Domov Sv. Josefa v Žirči

23.07.2016 10:00 - 20:00
areál Domova sv. Josefa ŽŽireč u Dvora Králové nad Labem

Největšší prezentační a benefiční akce Domova sv. Josefa - prvního a stále jediného lůžžkového zařízení v ČR pro nemocné roztrouššenou sklerózou mozkomíššní.
Vstupné: děti 40,- dospělí 80,- rodinné vstupné 220,- ZTP zdarma
Pořadatel: Oblastní charita Červený Kostelec, středisko Domov sv. Josefa
Kontakt: holcova@dsj-zirec.cz
Návšštěvníci se mohou těššit na den plný kultury na třech scénách i na doprovodný program pro celou rodinu.     

Svou účast přislíbili: folková skupina Kantoři, bluegrassová kapela ze Dvora Králové Fámy, herec, zpěvák, muzikant a finalista X Factoru Ondřej Ruml, herec, zpěvák, Martin Pisařík přijede s kapelou Akustik, herečka Bára Hrzánová zavítá se skupinou Condurango, Sestry Chalupovy – taneční sdružžení ze Skalice u Hradce Králové s elegancí první. republiky,  Robert Navaro předvede bublinovou show, pro děti zahraje LoutKA KaTKA z Miletína pohádku Zlatovláska, potulné loutkové divadlo Já to jsem s Vítkem Marčíkem jr. a bude mít na repertoáru Elišščiny pohádky. V kostele bude sloužžena poutní mšše svatá s barokním hudebním doprovodem Krkonošského Collegium Musicum a Consortus FAGVS a poté vystoupí zpěvačka a kytaristka Eva Henychová,  následovat bude duchovní pořad hudby a slova s hercem Janem Kačerem. Jaké by to byly Svatoanenské bez tradiční zvonkohry! Tu opět rozezní Prof. Václav Uhlíř. Celým dnem bude provázet Josef Mádle. 

Nebudou chybět poníci, hroznýš královský ze ZOO, skákací hrad, workschop Ascarya, dřevěný kolotoč, malování na obličej, dětské tetování, ochutnávky sirupů a likérů a  vinotéka.  Pro návšštěvníky pak bude novinkou Cafe Damián. Nášš dvorní dodavatel vína Vinné sklepy Kutná Hora připraví pro návšštěvníky tematickou výstavku i víno připomínající výročí 700 let narození Karla IV. spojenou se slavnostním zasazením vinné révy.  Plánujeme i komentované prohlídky domů sv. Josefa a  sv. Damiána. Trh lidových řemesel bude doplněn o prezentaci chráněných dílen.   Dá se přijet i na kole po cyklostezce z Hradce Králové do Kuksu a pak je to už kousek:-) Zášštitu nad slavnostmi převzal MVDr. Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL. Akce je podpořena městem Dvůr Králové nad Labem  a Královéhradeckým krajem. Mediálním partnerem je Katolický týdeník.

Letoššní ročník je prvním, kdy pořádáme tuto benefici s dvojnásobným počtem klientů. Výtěžžek je určen na dovybavení rehabilitace finančně náročnějššími zdravotnickými přístroji (motomed, rotoped).

Více  
Datum zveřejnění: 15.07.2016

Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky

03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí