Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > Areál Žireč

Klienti Domova sv. Josefa mají nového společníka

Redakce / 12.09.2021, Žireč
Domov sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem, jediné lůžkové zařízení v Česku pro nemocné roztroušenou sklerózou, získal významného partnera v rámci projetu Tiché město.

FOTOGALERIE - Klienti Domova sv. Josefa mají nového společníka


Společnost Husqvarna se rozhodla ulehčit práci místním zahradníkům, ale především jeho obyvatelům, pro něž je ticho a klid základem náročné terapie a věnovala domovu akumulátorovou techniku v čele s robotickou sekačkou Husqvarna Automower®

Udržitelnost, ekologičnost, eliminace nadbytečného hluku, který má negativní vliv na duševní i fyzické zdraví člověka, to jsou hlavní atributy iniciativy s názvem "Tiché město", kterou technologický výrobce Husqvarna naznačuje, kudy se bude ubírat budoucnost výroby zahradní a lesní techniky.

„Jsme rádi, že ideu "Tichého města" jsme mohli naplnit také ve spolupráci s Domovem sv. Josefa, který nás oslovil jak svým přístupem k péči a léčbě o zdejší klienty, tak tím, jaké nadstandardní podmínky pro život a zázemí se zde snaží vytvářet. Věříme, že náš dar v podobě akumulátorové a robotické techniky bude ve zdejším rozlehlém areálu, kde se klienti pohybují a odpočívají, přínosem v péči o místní zeleň a pomůže zachovat atmosféru oázy klidu, která zde panuje,“ říká Eva Kováčiková, ředitelka společnosti Husqvarna Česko.

Citace zástupce Domova sv. Josefa:
„Klienti i zaměstnanci Domova sv. Josefa si velice cení navázané spolupráce s firmou Husqvarna. Jsme rádi, že díky tomu můžeme být součástí inciativy "Tiché město" – zahradní technika je tichá a neruší klienty ani návštěvníky. Naši zaměstnanci tak mohou pracovat v průběhu celého dne bez toho, aby byl režim a klid areálu Domova sv. Josefa narušen. Za tuto spolupráci děkujeme a těšíme se na další společné aktivity.“ říká Mgr. Dominik Melichar, vedoucí Domova svatého Josefa.


Děkujeme společnosti Husqvarna Česko, s.r.o., za věcné dary v hodnotě 162 391 Kč. Tato spolupráce je praktickou ukázkou toho, jak významný přínos může moderní bezemisní akumulátorová, a hlavně tichá technika pro každodenní život mít.


Linda Kuťáková
Domov sv. Josefa

 

Přečteno 914x
 
Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
14.06.2024 17:00 - 16.06.2024 20:00
RYBÁŘI V PASÁŽI - Sladkovodní ryby
14.06.2024 20:00 - 16.06.2024 02:00
MTBO Ztracené kobylky