Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika > cyklo

Cyklobusem z Trutnova na Pomezní boudy a na kole zpět do Trutnova

Redakce / 9.09.2017
Ještě celý zbytek září budou jezdit Krkonošské cyklobusy. Je to parádní možnost jak i s dětmi navštívit velký kus Krkonoš. Když totiž váš výlet končí pořádným a dlouhým sešupem, tak vám nakonec odpustí i nějaké to stoupání po cestě.
 

FOTOGALERIE - Cyklobusem z Trutnova na Pomezní boudy a na kole zpět do Trutnova

Výlet začíná na Pomezních boudách. Vypravíte se po turistické, ale také zásobovací silničce do Malé Úpy, to je jedna z nejhezčích obcí celých Krkonoš - mrkněte na fotky. Na návsi odbočíte na Lysečiské boudy a Horní Albeřice. Ještě než ale začnete prudce klesat do Albeřic, tak se rozhodněte, zda chcete jet po krásné cestě, ale z Albeřic zase nastoupat pořádný krpál, nebo to vezmete po hraniční zelené turistické značce. Je krásná, ale malé děti s kořeny a kameny bojují a prskají. Je na vás, co si vyberete :-) 
Naší volbou byla zelená, kde jsme si chvilkami připadali jako v Krakonošově zahrádce z pohádek o Trautemberkovi. Jedním z nejkrásnějších úseků výletu je výjezd z lesa na louky nad Albeřicemi s turistickým přechodem do Niedamirowa. Děti se na kolech rozletěly po louce jak když do nich střelí. Když vjedete do lesa, tak začíná ta pro děti nejméně příjemná část cesty - postupné stoupání na "Roh hranic" a na Mravenečník. Nás zde dokonce čekala mála stávka části pelotonu. Stávku rozehnal slib zmrzliny na Rýchorské boudě, ale prudký stoupák z Rýchorského kříže už předznamenal rychlé směřování k cíli. Tedy nás Rýchorská bouda čeká jindy. Původní plán byl vzít to ještě přes tvrz Stachelberk, ale raději jsme to švihliy nádherným dlouhým asfaltovým tobogánem k středověkému kamennému mostu v Bystřici a pak příjemnou cestou až do Trutnova. Ten jsme projeli po cyklostezce až na parkoviště u autobusáku. 

Cyklobus je paráda, ale přijel pozdě, řidič byl sám a řekl bych že dost líný - nechal lidi, aby si kola upoutali na přívěsu sami (2 kola dělal tak dlouho, až lidem došla trpělivost) Ani to nezkontroloval. Na jedné zastávce čekajícím lidem oznámil, že má plno, což nebyla pravda - prostě byl líný nandávat další kola. Museli jsme ho okénkem umravnit. Výsledek byl asi 40 minut zpoždění. Ještě že člověk v sobotu nikam nepospíchá :-)

Celá trasa zde: https://mapy.cz/s/227Kf


 

Související články
Zájem o cyklobusy v roce 2015 narostl
O víkendu odstartovaly sezonu cyklobusy. Vyražte na cyklovýlet i Vy!
Krkonošské cyklobusy
Krkonošské cyklobusy na Královédvorsku - tipy na výlet
Cyklobusy jezdí každou sobotu, o prázdninách i ve čtvrtek a o svátcích. Dostanete se tak i na Zvičinu.
Cyklobusy projízdějí Dvorem Králové ve čtvrtek a v sobotu. Vyvezou vás třeba na Zvičinu. I bez kola.
V korunách stromů po dřevěném chodníčku - Stezka korunami stromů v Krkonoších

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 626x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí