Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > cyklo

Cyklobusy jezdí každou sobotu, o prázdninách i ve čtvrtek a o svátcích. Dostanete se tak i na Zvičinu.

Redakce / 9.06.2016, Královédvorsko
Stejně jako v minulých letech mohou příznivci nejen příznivci cyklistiky využívat cyklobusy, které územím Podkrkonoší letos vyjely již na konci května a budou v provozu až do 28. září 2016. O prázdninách se k pravidelným sobotním linkám přidá i čtvrteční. Novinkou je provoz cyklobusů i o letních svátcích (5.-6. července).

Cyklobusy, které všechny mají bezbariérový přístup a jsou vybaveny stojanem pro kola, jezdí v Podkrkonoší na trase:

Jízdní řád cyklobusů v Podkrkonoší

Hradec Králové – Sadová – Milovice - Hořice – Miletín – Dvůr Králové nad Labem – Bílá Třemešná – Dolní Brusnice – Mostek – Hostinné – Vrchlabí a zpět. První ranní spoj vyjíždí ze Dvora Králové nad Labem přes Choustníkovo Hradiště – Kuks – Heřmanice – Jaroměř – Holohlavy do Hradce Králové. Na přehradu Les Království cyklobus nezajíždí.

Další spoj, který je určen speciálně Královédvorákům a návštěvníkům místního regionu jede na trase:

Kuks – Choustníkovo Hradiště – Dvůr Králové nad Labem – Bílá Třemešná – Dolní Brusnice – Zvičina a zpět. A jízdné ze Dvora Králové na Zvičinu stojí stejně jako jízdné po Dvoře - tomu říkám výzva! 

Nabízí se však využít cyklobusy i v Krkonoších, které například navazují na busy ve Vrchlabí, ale i Trutnově. Detailní informace o odjezdech a příjezdech Krkonošských autobusů naleznete v jízdním řádu zde. Jejich kapacita je 15-30 kol.


Tipy na cyklojízdu autobusem po Dvoře a okolíCYLOSTRASA HRADEC KRÁLOVÉ - KUKS Už delší dobu je hotová cyklostezka Hradec Králové-Kuks. Je to stavba svým významem jednoznačně srovnatelná třeba s dálnicí. Neuvěřitelně obohatila možnosti cyklo a in-line turistiky v regionu a přivedla lidi na místa, kde se roky hádaly jen srnky s kaprama v Labi. Nyní cylostezku využívají k plné spokojenosti desetitisíce lidí na cesty do školy, do práce i za zábavou. A není důvod proč by si ji nemohli užít i Dvorác,i i když ještě nevede až úplně do Dvora! VELKÝ VÝLET Vstaňte si brzičko ráno a nasedněte i s kolem na linku, která jede v 6:05 ze Dvora směr Hradec Králové, kde budete v 6:35. Cyklostezku si tak užijete krásně prázdnou v ranním chládku (to se v létě hodí). Pokud si netroufnete na celou cestu až domů, dá se nasednout na vlak na několika místech cestou a na rychlík v Jaroměři. V 10:35 můžete využít cyklobus z Kuksu domů do Dvora Králové, nebo se jím nechat odvézt až na Zvičinu a užít si radost z dlouhého sjezdu, protože toho si na cyklostezce opravdu neužijete. MALÝ VÝLET Nechte se dovézt i s kolem v 10:22 a 12:22 do Kuksu na začátek cyklostezky a zajeďte si na výlet do Jaroměře (na zmrzlinu, na Koupaliště na Úpě atd.), Josefova, či Smiřic a zpět do Kuksu. Zpět z Kuksu to do Dvora jede v 16:55 a večer ve 20:50 (z rozcestí). Když se vám podaří dorazit až do Hradce Králové a padne na vás taková únava, že ani zmrzlina v Mekáči vás nezachrání, tak z Hradce Králové cyklobus jede ve 20:20 a doma jste před 21. hodinou! Své přátele z Hradce Králové můžete upozornit, že mohou využít cylostezku, dojet až do Dvora Králové a večer se nechat cyklobusem odvézt zpět do Hradce v 19:25 hod. OKOLO ZVIČINY Přímo na Zvičinu se dostanete autobusem v 10:45 a v 11:10 jste tam. Mít startovací místo na Zvičině je prostě čistá radost. Ať už pro rychlý sešup do Dvora, ale hlavně pro možnost dostat se dál na místa, která Dvoráci ke své škode moc neznají - na Úhlejov a Miletín, na Lázně Bělohrad, na Pecku atp.  Není ale jenom ZvIčina! Ráno v 8:00 a odpoledne v 17:05 se můžete cyklobusem dostat na Mostka a prošmejdit nádherné lesy v okolí, do Hostinného a až do Vrchlabí (zde navazují další trasy, ale to je na jiný článek).  Zda se rozhodnete na výlet v okolí, nebo se vydáte na cestu domů, je už jen na vás. V každém případě po stejné trase jede cyklobus i obráceně a to z Vrchlabí v 18:30 a vypadá to, že o prázdninách dokonce 2 vozidla!  

Projekt cyklobusů byl připraven Svazkem měst a obcí Krkonoše ve spolupráci se spolkem Podzvičinsko, Královéhradeckým krajem a dalšími. 

Související články
Zájem o cyklobusy v roce 2015 narostl
Královédvorsko - bajkerů ráj
Kola se spalovacím motorem nesmějí na cyklotrasy v Krkonoších
Město Dvůr Králové v cyklotoulkách
Krkonošské cyklobusy na Královédvorsku - tipy na výlet
Jak vybrat kolo pro děti
Kozí kameny - Ráj pro cyklisty
Cyklobusem z Trutnova na Pomezní boudy a na kole zpět do Trutnova
Kola versus auta - promítání dokumentu
Oblíbené cyklobusy začnou cyklisty i turisty převážet už 2. června 2018
Vaše komentáře

Přečteno 2074x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí